«Як я провів карантин»: топ-5 книг про бажання і можливості

«Як я провів карантин»: топ-5 книг про бажання і можливості

Про гроші, довіру до себе, науку цінувати те, що маєш, про щастя і цінності

Этот материал также доступен на русском языке
«Як я провів карантин»: топ-5 книг про бажання і можливості

Mind продовжує публікації рекомендацій від бізнесу – топ-5 книг українських видавництв, які варто прочитати під час вимушеної самоізоляції. Так можна зробити дві добрі справи одночасно: знайти корисне для себе і підтримати українських книговидавців.

Сьогодні пропонуємо добірку від директорки агентства маркетингових сервісів TWIGA'GO, Світлани Гукової.

Світова пандемія і посилені правила карантину змусили українців побачити реальність. Відповідно до проведених досліджень, лише 57% опитаних зможуть витримати карантин фінансово, і то впродовж не більше як чотирьох тижнів. І саме те, що ми часто відкладали в «минулому» житті дії для вирішення фінансових проблем або досягнення особистих цілей, сьогодні може бути причиною складнощів і паніки в тривалій ізоляції. Нижче пропонуємо книги, які буде корисно почитати на карантині вже сьогодні та звернути увагу на важливі проблеми і, можливо, знайти для них рішення.

1. «Шлях до фінансової свободи» Бодо Шефер

Видавництво: «Видавництво Старого Лева»

Чи замислювалися ви до початку карантину про те, скільки зможете прожити без роботи, не змінюючи способу життя?

У стресі складніше фокусуватися на головному, але отримати основи – актуально в будь-який життєвий період. А основи особистих фінансів досить прості, і правила тут схожі з правилами бізнесу. Головне питання не в тому, скільки ти заробляєш, а в тому, як ти витрачаєш. Залишається плюс? Чи мінус? А якщо плюс – випадково вийшло чи це результат системного підходу до розподілу доходів?

Бодо Шефер стверджує, що гроші потрібно любити і завжди носити в гаманці купюру, щоб всесвіт звикав, що у вас є гроші. Важливо також говорити «ні» споживчим кредитам і «так» – кредитам для бізнесу. А ще відкладати 10% від постійного доходу і 50% – від непередбаченого, що допоможе накопичити подушку безпеки.

Книга допомагає зрозуміти, як сформувати і примножити капітал, щоб отримувати пасивний дохід і досягти вершини фінансової незалежності – насолоджуватися життям і не думати про роботу.


2. «Атлант расправил плечи» Айн Ренд

Видавництво: «Наш формат»

Одна з кращих книг про мораль і не такий успішний успіх.

Це історія про залізничний бізнес і про те, як одні люди відстоюють свої ідеї, втілюють їх в життя, бажаючи кращого всьому людству. А інші герої намагаються використовувати це у власних інтересах і привласнити всі заслуги собі. Але що станеться, якщо люди, які реально дають користь світу, зникнуть без сліду? Чи зможе популізм врятувати світ від руйнувань, голоду і війни?

Книга показує на прикладах, що очікування похвали не дасть вам користі. Бажаний результат залежить лише від ваших дій. Адже все оточення – результат дії або бездіяльності людини, і як розвиватимуться події далі – залежить тільки від вас.

«Атлант розправив плечі» – це роман про добро і зло, і who is who – не завжди зрозуміло з першого тому. Книга допомагає надихнутися і взяти відповідальність за власне життя у свої руки. І незважаючи на протидію суспільства, наприклад батьків, соціального оточення або вчителів, вибрати свій власний шлях і довіряти собі.


3. Down and Out in Paris and London Джордж Орвелл

Видавництво: «Видавництво Жупанського»

Багато хто знає знаменитий роман Джорджа Орвелла «1984», але значно менше читачів знайомі з його ранньою творчістю.

Перший твір Орвелла – це автобіографічний роман про пошук шляху освіченої людини, яка випадково потрапляє в новий для себе світ бідності. Бідності, в якій є зубожілі кімнатки з клопами, а сусіди пухнуть від голоду. Але і це ще не межа.

Головний герой змушений йти на вулицю і вчитися жити за правилами міста. У книзі дуже чітко описуються думки, стани і мотиви людини, у кишені якої є рівно стільки грошей, щоб прожити виключно сьогоднішній день. Брак ресурсу не дає можливості поглянути далі одного дня і тільки самоконтроль і віра в себе дають сили не здатися.

Якщо ви зараз сидите в маленькій квартирі, вам тепло і є вода, є гроші для того, щоб місяць побути на карантині і ви ниєте, що життя – це біль, просто прочитайте цю книгу і почнете цінувати те, що у вас є.


4. «Кульбабове вино» Рей Бредбері

Видавництво: «Навчальна книга – Богдан»

Прекрасна історія одного літа 1928 року з життя в маленькому містечку Грін-Таун, в якій автор торкається філософії: життя і смерть, особистість і соціум, батьки і діти, старість і юність та нескінченна кількість інших важливих тем для людства. І майбутнє, яке ми ще будемо проживати, залежить від тієї цінності, яку ми візьмемо сьогодні.

Може здатися, що автор неквапливо розповідає про життя хлопчаків у невеликому місті, але текст ніби повертає читача в дитинство і дає можливість прожити дитячі емоції ще раз. Описуючи літні ритуали (збір кульбаб, купівлю нових тенісних черевиків, встановлення дідом гойдалок), Бредбері підводить нас до основної моралі: створення машини щастя, яка стане противагою всій зброї у світі.

Щастя в контексті цього твору – це щось прекрасне, але недосяжне за низкою причин. Це міфічний світ без зла, злочинів, грубості та фальші. Прекрасний ідеальний світ. І начебто втілити в реальність його неможливо. Але все залежить від того, як ми подивимося на звичні для нас речі.

У своєму творі автор пропонує кілька різних концепцій, він ніби намагається віднайти шлях, який би привів нас усіх до бажаного. У книзі, в якій не завжди зрозуміло, де закінчується фантазія і починається реальність, кожен зможе зробити своє відкриття.


5. «Витончене мистецтво забивати на все» Марк Менсон

Видавництво: «Наш формат»

З назви здається, що всередині книга містить чарівну паличку, яка в одну мить вирішить усі проблеми сучасної людини. Автор максимально відверто розповідає про наші страхи, як ми намагаємося від них тікати, що в підсумку виходить і що ми можемо зробити, аби знайти своє щастя.

Чесність – це головний інструмент книги з мінімальним використанням художніх прикрас.

Марк пропонує шукати щастя, не намагатися тікати від невдач і відмов, не будувати собі пам'ятник і не заперечувати страждання як частину людського життя. Важливо не бояться бути неправим або поганим, а визнавати, що ми всі смертні та життя – це не романтичний фільм.

Книга торкається теми взаємин із собою і розуміння наших рушійних механізмів – цінностей. Є цінності, які справжні, а є – помилкові або шкідливі. Як їх розпізнати і як зрозуміти, що є саме вашими цінностями? Як вони допомагають або заважають стати щасливими? Чому ваше життя таке, як є зараз, і що з цим всім далі робити?

Зараз у людей є можливість переосмислити і проаналізувати поточну реальність, а коли це все закінчиться – почати нове усвідомлене власне щасливе життя.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті