Захворіло у світі
18,643,633
Померло у світі
703,127
Вилікувалось у світі
11,206,409
Захворіло в Україні
75,490
Померло в Україні
1,788
Вилікувалось в Україні
41,527
Міграція у хмари, або Як долучитися до нових технологій зберігання даних

Міграція у хмари, або Як долучитися до нових технологій зберігання даних

Як перевести діяльність у хмарні простори та навіщо це робити

Цей матеріал також доступний російською
Міграція у хмари, або Як долучитися до нових технологій зберігання даних
Фото: pixabay

Світ уже не буде колишнім – такий висновок все частіше напрошується після прочитання новин про коронавірус та зміни, які він спровокував. Зачепило всіх – від дітей до дорослих, від найманих працівників до власників, від державних установ до комерційних компаній. При цьому криза, хоч і стала випробуванням для багатьох, відкрила нові можливості і спровокувала розвиток нових технологій у всіх сферах життя й діяльності. До багатьох з них ми вже встигли звикнути.

Наприклад, хмарні технології перейшли етап від інновації до практичного застосування в багатьох сферах бізнесу. Згідно зі звітом компанії Deloitte майже 91% респондентів зберігають свої бази даних на хмарних платформах, а більше половини зберігають всі свої робочі потужності і важливі програми в хмарі.

Навіщо мігрувати в хмару і як створити докладний план міграції, розповів Mind засновник і головний виконавчий директор Triangu, резидент Reactor.ua Володимир Лебедєв.

Навіщо мігрувати в хмару?

За словами дослідника Джонатана Куми, понад 80% локальних корпоративних дата-центрів займають більше місця, ніж необхідно для їхньої повсякденної роботи, що призводить до зайвих витрат ІТ-бюджетів.

З іншого боку, можливості хмарної інфраструктури досить гнучкі: йдеться про те, щоб мати саме те, що вам потрібно, коли вам це потрібно. У результаті компанії можуть надавати сервіс своїм клієнтам швидше й ефективніше.

Основні причини міграції в хмару

 • Масштабованість

Компаніям необхідний простір для зростання і плавна адаптація до ринкових змін. Хмара дозволяє їм мати доступ до технологій, послуг та інфраструктури за запитом.

 • Безпека й комплаєнс

Компанії можуть мінімізувати ризики пов'язані з безпекою при цьому відповідати міжнародним стандартам і локальному законодавству щодо захисту даних (PCI-DSS, HIPPA тощо). Хмарний постачальник піклується про ресурси дата-центру вони проходять усі необхідні перевірки і планові аудити безпеки.

 • Оптимізація витрат

Замість того щоб платити високі ліцензійні збори авансом, компанії можуть оплачувати хмарні сервіси за підпискою і переходити від CapEx до OpEx-моделі витрат.

 • Висока продуктивність

Хмарна інфраструктура дозволяє компаніям отримувати доступ до останніх інновацій у сфері штучного інтелекту і машинного навчання, DevOps-рішень і інших SaaS-рішень, які можуть принести конкурентні переваги їхній бізнес-моделі.

Як створити план міграції в хмару?

 • Встановіть конкретні бізнес-цілі для міграції.

Вам необхідно сформулювати точні цілі міграції (стійкість вашої інфраструктури, безперервне розгортання нового ПЗ, швидке відновлення після збою системи тощо). Подумайте, на які виклики вам потрібно реагувати і як ви можете поліпшити досвід кінцевих споживачів.

Ваша стратегія міграції також має відповідати вашим поточним цілям. Наприклад, якщо ви плануєте виходити на азіатський ринок наступного року й у вас немає дата-центру в цьому регіоні, ви можете перевести в хмару певні робочі навантаження першими, щоб ваш продукт був набагато ближче до клієнта і в більш стислі терміни.

Щоб краще зрозуміти процес міграції, ви повинні відповісти на такі питання:

 1. Як ваш проект/продукт із часом перетвориться на повноцінне хмарне рішення?
 2. Якою буде ваша ІТ-інфраструктура через 3–5 років?
 3. Які програми, сервіси та бази даних слід перенести в першу чергу?
 4. Які бажані тимчасові рамки для повноцінної міграції?
 • Проаналізуйте свою ІТ-топологію та виберіть шлях міграції для кожного компонента.

На наступному етапі ви повинні оцінити наявну інфраструктуру й визначити конкретні дії для кожного робочого навантаження, застосунки та бази даних. На цьому етапі слід брати до уваги нюанси вашої ІТ-топології, як-от внутрішні залежності, «пляшкові горлечка» і методології роботи вашої системи.

Варто зазначити, що міграція – це відмінна можливість для очищення ІТ-інфраструктури та реорганізації ІТ-процесів у вашій компанії – немає необхідності переносити неефективні частини ІТ-інфраструктури на хмарні сервери. Отже, надзвичайно важливо створити чесну оцінку наявної ІТ-інфраструктури, перш ніж починати планування:

 1. Організувати розосереджені дані.
 2. Усунути застарілі програми та робочі навантаження.
 3. Оцінити вимоги до резервного копіювання і резервування.

Ви також повинні оцінити, які робочі навантаження можна поступово перенести, а які слід зберегти. Останні можуть включати конфіденційну інформацію й застарілі програмні коди, що погано реагують на хмарну середу.

 • Візуалізують свій план міграції

План міграції може бути візуалізований у формі дорожньої карти, яка б показала шлях до ваших цілей інфраструктури кінцевого стану.

Висновок

Хоча міграція, безумовно, вимагає деяких ресурсів і зусиль, відмова від використання хмари може також потребувати додаткової оплати для всіх типів бізнесу. Локальні дата-центри є нееластичними і вимагають внутрішнього обслуговування. У результаті ІТ-персонал витрачає занадто багато часу на підтримку застарілих застосунків, які в кінцевому підсумку не можуть забезпечити ту ж ефективність, що і хмарні рішення конкурентів.

Відстрочка питання міграції в хмару може призвести до того, що ваша організація виявиться в невигідному становищі порівняно з конкурентами. При цьому стрімке впровадження без належного плану може принести більше шкоди, ніж користі. У наступній статті ми розповімо, як уникнути деяких поширених помилок, з якими ви можете зіткнутися при міграції у хмару.

REACTOR.UA – відкрита платформа інновацій, що пропонує інфраструктуру та інструменти для успішної роботи з інноваціями.

Резиденти платформи – компанії, відкриті до інновацій, акселератори, інкубатори, інноваційні хаби, лабораторії, продуктові технологічні команди.

Ставши резидентом платформи REACTOR.UA, ви зможете:

 • працювати з кращими світовими технологічними рішеннями і стартап-командами, здатними реалізувати будь-які інноваційні ідеї;
 • шукати рішення своїх інноваційних викликів, використовуючи менторську підтримку резидентів – агентів інновацій;
 • спільно з резидентами проводити відкритий пошук інноваційних ідей;
 • бути в курсі провідних інноваційних практик і світових трендів;
 • тестувати ідеї просто, швидко і з мінімальними витратами;
 • увійти до списку інноваційних компаній України, взявши участь у Innovation Index.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті