На часі: коли відкрити свою справу

На часі: коли відкрити свою справу

Як обрати час для втілення своєї мрії

Этот материал также доступен на русском
На часі: коли відкрити свою справу
Фото: pixabay

Бути незалежним, працювати на себе, мати власний бізнес – про це мріє більшість, але реалізують одиниці. Це питання стало актуальним для багатьох з нас, оскільки під час карантину чимало людей позбулися роботи або передивилися свої плани на майбутнє. Як зрозуміти, що ви вже готові відкрити власну справу, розповів Mind тренер з особистісного росту, сертифікований міжнародний коуч і автор проекту Free Soul Роман Кириченко.

Будьте сміливими

За даними агентства Bloomberg, 80% нових підприємців закривають свій бізнес впродовж 18 місяців. Якщо вас не лякає ця статистика і бажання створити щось своє переважає – є сенс рухатися в бік відкриття своєї справи.

Чому так? Однією з ключових якостей підприємця є сміливість. Це значить постійно йти в невідомість, ризикувати, коли це необхідно, рішучість поставити все на кін, якщо доведеться. «Урок, який я здобув і якого дотримуюся все життя, полягав у тому, що треба намагатися, і намагатися, і знову намагатися – але ніколи не здаватися», – говорить Річард Бренсон, один з найвідоміших у світі підприємців, засновник корпорації Virgin Group.

Будьте чесними

Коли ж вам час відкривати свою справу? Кожен, хто дасть конкретну відповідь на це питання, введе вас в оману, оскільки ця відповідь буде заснована на чужому досвіді. А ваше життя – тільки ваше. Ключовим моментом є чесність із самим собою. Давайте не перебуватимемо в ілюзіях і зізнаємося чесно – далеко не кожен може бути успішним підприємцем, бізнесменом. І це нестрашно. Хтось стає видатним топ-менеджером, а хтось на позиції менеджера з продажів насолоджується життям і заробляє більше, ніж представники середнього бізнесу.

Ви можете вже зараз починати свою справу і робити свої перші кроки в підприємництві. Вам не потрібно чекати особливого знака, віку або дозволу. Вам вже можна! Скільки б вам не було років, де б ви не жили і в якій би ситуації не були.

Знайдіть свою пристрасть

Після того як ви прислухалися до себе і відчули, що вас дійсно тягне робити щось своє, важливо відчути, в чому ваша пристрасть. Іншими словами – яка справа вас надихає. Гроші можуть бути хорошою мотивацією на початку, але якщо ви хочете грати вдовгу і створити щось вартісне – необхідно робити те, що вас запалює. Адже може бути так, що перший серйозний прибуток прийде за три, п'ять або навіть 10 років. Просто на бажанні заробити бізнес довго не протягне. «Люди повинні робити те, що їх хвилює. Те, що робить їх щасливішими більше, ніж будь-що інше», – каже Ілон Маск, винахідник, підприємець, засновник компаній SpaceX, PayPal, Neuralink и The Boring Company.

Іноді відповідь, чого ж ви хочете, лежить на поверхні. Якщо ви фахівець у якійсь сфері й володієте специфічними знаннями, то реалізуватися в ній буде набагато легше. У вас вже буде необхідний додатковий досвід. Також можна перетворити хобі на справу всього життя. Наприклад, любителям випічки буде легко уявити себе в ролі власника кондитерської. Якщо ж у вас немає власної ідеї, то бізнес за франшизою – ваш варіант. В Україні є величезна кількість пропозицій франшиз – від кафе до манікюрних салонів.

У будь-якому випадку необхідно бути наполегливим і мати терпінням. Це набуті якості. Важливо безперервно рухатися вперед, незалежно від обставин. Рух створює енергію, а тільки-но ви зупинитеся та ще й поринете в проблеми і жалість до себе, енергія зникатиме зі швидкістю світла.

Будьте готові до складнощів

Відкриття своєї компанії – це нелегке рішення, яке змінить ваше життя. Але якщо ви відчуваєте, що цей шлях ваш – він захоплюватиме і надихатиме. Бізнесменів об'єднує те, що незважаючи на будь-що, вони вірять у свою справу і продовжують рухатися вперед.

Сарс Д. Саравсваті з бізнес-школи Віргінського університету вважає, що підприємцем може стати кожен незалежно від положення в суспільстві й внутрішніх якостей. Вона довела, що успіху добиваються люди з абсолютно різними мотивами і переконаннями. Її рекомендації підприємцям звучать так:

  1. Дійсно хотіти зробити те, що спало на думку.
  2. Починати свій шлях з дрібних кроків.
  3. Після кожного маленького кроку оглядатися і переоцінювати свою ідею.
  4. Тільки після цього робити наступний крок.

Ще раз про всяк випадок повторю: якщо ви відчуваєте, що хочете відкрити власну, справу – дійте! Вам вже можна.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті