Ціна успіху: чим потрібно платити за нові висоти

Ціна успіху: чим потрібно платити за нові висоти

І чому перешкоди – це нормально

Этот материал также доступен на русском языке
Ціна успіху: чим потрібно платити за нові висоти
Фото: pixabay

Наприкінці 2020 року в КНР на законодавчому рівні було ухвалено документ, що являє собою алгоритм скорингу. Інакше кажучи – систему нарахування балів кожному з жителів, де за будь-який позитивний вчинок або досягнення (наприклад, пожертвування на потреби літніх людей або сертифікат про підвищення кваліфікації) нараховуватимуться бали. А за кожен фейл (скажімо, порушення правил дорожнього руху, запізнення на роботу, негідну поведінку в суспільстві) ці бали зніматимуться.

У процесі життєдіяльності людини формуватиметься своєрідний track record – послужний список, на підставі якого людина та члени її родини отримуватимуть додаткові блага або, навпаки, обмежуватимуться навіть, як виявилося, в праві вилетіти за кордон або вчити своїх дітей у бажаному навчальному закладі.

Артем Ковбель, старший партнер Vigilant Forensic Boutique, член наглядової ради Global Spirits, ТМ «Хортиця», спеціально для Mind міркує про те, наскільки статус залежить від вкладених зусиль і чому не всі готові заплатити за «вхідний квиток» до суспільства успішних.

Чому ми порівнюємо себе з іншими?

Людина щосекунди користується модельним мисленням, проводячи мільйони операцій із порівняння себе з оточенням. Порівнюються абсолютно всі аспекти: від зовнішнього вигляду, тембру голосу, виголошених фраз – до ходи, погляду, мови тіла та вчинків.

Питання: що змушує щомиті проводити всебічний аналіз інших людей? Відповідь – страх. Страх опинитися гіршим, бути неприйнятим близькими, колегами та співтовариством загалом.

Світ невблаганно повертається до класовості й кастовості. У Китаї вже зараз, у 2021 році, людей законодавчо змушують ставати кращими. У школах дітям на руки встановлюються датчики, що визначають активність учня – скільки разів за урок він підняв руку й відповів.

На що це впливає?

Страх неприйняття спільнотою справляє різний вплив на людину залежно від її життєвої позиції: реактивності/проактивності. Реактивні люди схиляються під тягарем обставин, проактивні – змінюють ці обставини, впливаючи на них своєю енергією. Саме тому завдання проактивної людини – застосувати до себе моделі найуспішніших своїх «побратимів».

Це ще раз доводить тезу, чому так важливо оточувати себе успішними людьми. Адже в оточенні кращих, ви, самі того не усвідомлюючи, починаєте створювати best version самого себе, застосовуючи найпроривніші стратегії.

Скільки коштує «політ у космос»?

Більшість найуспішніших людей часто говорять про перемоги і про стратегії зростання, але рідко про те, що стоїть за кадром. Адже життя – це баланс: крокуючи по ньому, ми змінюємо свою енергію, доповнюючи її енергією знань, грошей, успіху, визнання, кар'єрного зростання, добробуту своїх близьких, капіталізації себе як особистості тощо.

Стаючи підприємцями, ми кредитуємо свій успіх у бізнесі за допомогою власної життєвої енергії. Лише мало хто говорить про те, що іноді тіло опиняється не в змозі виплачувати кредит в обмін на успіх... Це призводило відомих і блискучих людей до valley of death – долини смерті: емоційної, моральної, фізичної.

Ми заручники своєї біологічної оболонки – такі собі в'язні Азкабану. Тому перешкоди та труднощі – це невід'ємна частина успіху. Як то кажуть, аби щось отримати, потрібно чимось пожертвувати. По-іншому ця «система» не працює, як не крути.

Висновок: «успішного успіху» не існує. Є успіх копіткий, ціною якого є позбавлення та побічний ефект у вигляді матеріальної винагороди на фініші.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло