Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Об'єднані ідеєю: які технологічні тренди – найактуальніші в Україні та світі

Об'єднані ідеєю: які технологічні тренди – найактуальніші в Україні та світі

Чого варто очікувати в найближчі роки

Этот материал также доступен на русском
Об'єднані ідеєю: які технологічні тренди – найактуальніші в Україні та світі
Фото: pixabay

Напередодні переходу в нове десятиліття професіонали й лідери думок із різних сфер робили прогнози щодо головних тенденцій розвитку тих чи інших галузей світової економіки. Зараз ми живемо в умовах «нової реальності», де багато припущень так і залишилися лише припущеннями. Але все ж активна діджиталізація всіх сфер життя досі в пріоритеті, адже для багатьох гаджети стали практично єдиною можливістю побачити близьких і колег.

2020 рік спонукав багато галузей спрямувати увагу на актуальні для цього часу проблеми й відкласти вихід принципово нових технологій і гаджетів. Більшість індустрій продовжать роботу за тими ж напрямами, що й 2020 року. Зокрема, і технологічні компанії, які були змушені відтермінувати випуск новинок і продовжити поточний модельний ряд на наступний рік. Що обговорюватиме світ електроніки та пристроїв 2021 року? Своїми роздумами про технологічні тенденції на цей та наступні роки поділився з Mind генеральний директор Lenovo в Україні Тарас Джамалов.

Безпека даних

Тенденція безпечного обміну інформацією та зберігання даних розвивається не перший рік. Але 2020-й показав, наскільки ми жили в ілюзії, що наші дані захищені. Безліч скандалів, пов'язаних із витоком особистих файлів користувачів і комерційної інформації компаній, стали яскравими прикладами цього.

Чи варто очікувати принципово нових технологій в цьому напрямку? Імовірнііше, ні. Можна припустити, що розвиток стосуватиметься поліпшення безпеки персональних пристроїв і хмарних рішень за допомогою віртуалізації та шифрування – так віддалена робота стане безпечнішою, а комерційна й особиста інформація користувачів буде краще захищена.

Найслабшим елементом у ланцюжку безпеки залишається людина. Виробники щорічно витрачають багато ресурсів, щоб кожен користувач міг захистити себе і свої дані. Більшість зламів відбувається через те, що юзер порушив певні визначені дії, використовує занадто простий пароль одразу для кількох акаунтів або передає свої дані стороннім особам.

Ось дві головні тенденції в цьому напрямі.

  1. Виключення користувача з деяких етапів ухвалення рішень, що стосуються безпеки, і збільшення інвестицій у навчання.
  2. Співробітники повинні знати, як правильно виконувати політику безпеки компанії, а у випадку з домашнім користуванням – як не стати жертвою хакерів.

Гнучкі екрани: технологія для обраних чи доступний продукт?

Гнучкі екрани – технологія, яка вже певний час застосовується в смартфонах та ноутбуках із екраном, який згинається. Будь-яка нова технологія на перших етапах розвитку досить дорога, і гнучкі екрани – не виняток. Але  вже за кілька років користувач буде лише трохи доплачувати за компактність пристрою у складеному форм-факторі й великий якісний дисплей у розкладеному вигляді.

З часом, як і більшість технологій, які роблять життя користувача простішим, екрани, що згинаються, займуть свою частку ринку. Коли саме? Технології з кожним роком розвиваються все інтенсивніше, насмілюся припустити, що за  4-5 років частка ноутбуків із гнучкими екранами може досягне 11% на багатьох ринках.

Якщо перевести це в кількісний еквівалент, то ми говоримо про мільйони пристроїв у всьому світі.

Технології допомагають жити в «новій реальності»

Минулого року багатьом довелося надовго закритися вдома й обмежити зустрічі з друзями та родичами – саме технології (починаючи з відеодзвінків і закінчуючи спільними VR-розвагами) допомогли не втратити емоційний зв'язок . До того ж саме віртуальний світ для багатьох замінив подорожі й можливість відкривати нові місця.

Крім цих важливих і очевидних можливостей, які дають технології в «новій реальності», вони ще й допомагають країнам відкриватися для туристів. Очевидно, якщо дозволити людям показувати паперовий результат тесту на кордоні, не можна бути впевненим у його оригінальності. Завжди залишається ймовірність, що мандрівник спрямував вміле користування фоторедактором не в те русло.

Тут на допомогу приходять технології. Дані про медичні тести у віртуальних сховищах, до яких можна потрапити за QR-кодами, дозволяють спростити процедуру перетину кордонів між державами. Вже існують хмарні сервіси, які об'єднують клініки великої кількості країн світу. Це дозволяє співробітникам прикордонних служб швидко верифікувати будь-який медичний документ, наданий туристом.

Сучасна боротьба з хворобами, особливо такими масовими, ведеться не лише в медичних лабораторіях, а й у комп'ютерних центрах. Докладні й глибокі дослідження вимагають великих обчислювальних потужностей. Тому всі сучасні засоби діагностування та боротьби із захворюваннями й вірусами були б значно менш ефективними без використання суперкомп'ютерів.

Щоб боротися з пандемією, багато технологічних компаній, зокрема й Lenovo, надають великі обчислювальні потужності для медичних лабораторій.

Які професії швидше за все освоїть нейромережа?

Важлива йй помітна тенденція останнього десятиліття – роботизація. Технології все частіше допомагають нам справлятися як із побутовими справами, так і інтегруються  в деякі професійні процеси. Очікується, що до небезпечних професій будуть все більше залучати роботів, щоб убезпечити людей від надзвичайних ситуацій.
2020 рік показав, що роботизація й технологізація у сфері медицини також активно розвиватимуться. Вже зараз у багатьох країнах світу замість звичного прийому в лікарні первинні консультації проходять телефоном або по відеозв'язку.

Завдяки технологіям лікар може вислухати й оглянути пацієнта онлайн та поставити попередній діагноз. Це не лише заощаджує час, а й дає можливість консультуватися в кращих фахівців світу без прив'язки до місцезнаходження. Якщо говорити про складніші технології, ніж онлайн-дзвінок із сімейним лікарем, то такі ідеї тестуються вже багато років. Складно сказати, коли чекати масового впровадження, але точкові експерименти в розвинених країнах світу вже ведуться, і чим далі, тим їх більшає.

Ще один фактор, чому технології все активніше інтегруватимуться саме у сферу медицини, – величезний багаж знань, який примножується з кожним днем.

Якщо розглянути будь-яку медичну спеціалізацію, з великою ймовірністю по цій темі щодня виходить така кількість наукових робіт, яку не здатна прочитати й засвоїти жодна людина. Не ознайомившись, фахівець не може враховувати ці знання у своїй практиці. Тому в тих видах роботи, де потрібно ухвалити рішення на підставі «всіх знань світу», людей замінять нейромережі.

Як швидко тенденції приходять і реалізуються в Україні?

Велика частина технологій приходить до нас одночасно з іншими країнами світу, але розвиток, як правило, настає із запізненням на три роки. Умовна технологія, яка глобально у своєму сегменті зараз займає 5%, у нас отримає таку ж частку ринку за  2–3 роки.

Головна причина відставання – середній дохід на душу населення. Якщо дані по Україні порівняти з аналогічними цифрами з країн, які випереджають нас в IT-сфері, різниця буде значною. Нові технології завжди принципово дорожчі, а тому спочатку їм легше знайти свого споживача в країнах із високим середнім доходом.

На щастя, це стосується не всіх тенденцій. Наприклад, 2020 року люди почали більше часу проводити в себе вдома, й у світі на підйомі опинилися кіберспортивні дисципліни. Все більше і більше людей згодні, що кіберспорт може бути не просто дозвіллям, а серйозним хобі й навіть професією. Тут Україна не відстає від світу, адже в нас кількість молодих і дорослих людей, які приєднуються до індустрії геймінгу, на дуже високому рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті