Віртуальні м'язи: як і навіщо бізнесу опановувати нові технології

Віртуальні м'язи: як і навіщо бізнесу опановувати нові технології

6 кроків для вдалої цифрової трансформації

Этот материал также доступен на русском языке
Віртуальні м'язи: як і навіщо бізнесу опановувати нові технології
Фото: depositphotos.com

Масований перехід більшості галузей на онлайн-режим роботи – у зв'язку з новими епідеміологічними вимогами – прискорив цифровізацію всіх бізнес-процесів. Ті навички стосовно діджитал-інструментів, які компанії передбачали у п'ятирічному горизонті, довелося терміново опановувати протягом року. Це стало водночас як викликом, так і додатковою можливістю якнайшвидше накачати «цифрові м'язи» та обійти конкурентів на черговому повороті.

Якою є роль цифрової трансформації у розвитку бізнесу? Як її впроваджувати та на що треба звертати увагу? Ці питання звучали на експертному обговоренні, організованому Європейською Бізнес Асоціацією. Досвідом впровадження цифрової трансформації у Групі «Метінвест» поділився Сергій Детюк, CEO Metinvest Digital. Mind пропонує основні тези з його виступу.

Цифрова трансформація в сучасних умовах – необхідність для будь-якої компанії

Вона напряму пов’язана з конкурентоздатністю бізнесу, його успіхом на ринку. Так, згідно із дослідженням Deloitte, компанії з більшою цифровою зрілістю у 2-3 рази частіше за інших повідомляли про річне зростання чистого прибутку та рентабельності, що значно перевищує середні показники у їхніх галузях.

Цифрова трансформація – це комплексна стратегічна перебудова бізнесу, а не автоматизація окремих процесів чи функцій всередині компанії

Основна її мета полягає не у впровадженні технологій заради технологій, а у створенні додаткової цінності для бізнесу, клієнтів, співробітників, партнерів тощо. Кожна цифрова трансформація – досить унікальна річ, незалежно від галузі та розміру бізнесу. 

Вона передбачає наявність чіткої стратегії та дорожньої карти, яка своєю чергою має бути обов’язково інтегрована із бізнес-стратегією.

Для успішної цифрової трансформації необхідна правильна організаційна модель управління нею та ефективно вибудовані внутрішні процеси

Metinvest Digital, як ІТ бізнес-партнер найбільшої гірничо-металургійної групи компаній в Україні орієнтується на комплектний підхід, у якому цифрова трансформація є наскрізною та охоплює усі функції від виробництва до управління персоналом. Організаційна модель управління нею базується на трьох рівнях: Business Engagement – Solutions Delivery – Operations, які відповідають за оцінку потреб бізнесу у цифрових перетвореннях, впровадження нових технологій та їх подальшу підтримку.

Цифрова трансформація має завжди починатися з побудови надійної інфраструктури та системи інформаційної безпеки

ІТ-інфраструктура має також відповідати параметрам гнучкості та масштабування для оперативного реагування на потреби бізнесу. Metinvest Digital впроваджує стратегію Cloud First, яка дозволяє не тільки зменшити загальну вартість володіння інфраструктурою Групи, а й відкриває нові можливості, особливо щодо швидкого та ефективного впровадження інноваційних, так званих cutting-edge technologies.

Ефективне управління даними – запорука успішної цифрової трансформації

Компанії мають великі масиви даних, але за різними оцінками до 75% усіх даних жодним чином не використовуються. Торік «Метінвест Діджитал» розпочав масштабну програму Data Governance, яка охоплює 16 проєктів. Її метою є побудова корпоративних сховищ і структурованих даних Data Lake / Data WareHouse, а також підвищення ефективності управління даними загалом.

Цифрова трансформація має бути орієнтована в першу чергу на людей

За будь-яким успішним проєктом цифрової трансформації стоять конкретні люди, завдяки професіоналізму, експертизі й знанням яких компанії здатні досягати необхідних результатів.

Тому спочатку мають бути інвестиції в розвиток людей, а вже потім – у продукти, технології та рішення.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло