Як обрати майбутню професію: 5 онлайн-платформ із тестами на профорієнтацію

Як обрати майбутню професію: 5 онлайн-платформ із тестами на профорієнтацію

Які ресурси допоможуть дізнатися більше про схильності дитини

Як обрати майбутню професію: 5 онлайн-платформ із тестами на профорієнтацію
Фото: depositphotos.com

У ранньому дитинстві багато хто уявляє себе супергероєм певної професії. Хтось хоче стати лікарем, хтось – актором, а хтось – космонавтом чи пілотом. Але з віком усе змінюється. Чудово, якщо на фініші шкільного навчання вдається визначитися з майбутньою професією. А якщо вибір є справжньою проблемою? Хвилювання, сумніви, страх помилитися відчувають як випускники, так і їхні батьки. Що робити? В онлайн-школі  «На Урок» упевнені, що вдало обрати майбутню професію не так вже й складно. Необхідно лише чесно оцінити власні здібності та інтереси і скоординувати зусилля у відповідному напрямку.

Завдяки цифровізації суспільства визначити майбутній професійний шлях стало доволі просто. Онлайн-сервіси профорієнтації дозволяють не лише усвідомлено обрати майбутню професію, а й оцінити власний потенціал і розробити стратегію кар’єрного зростання. Ось 5 дієвих сервісів, які допоможуть знайти своє місце в професійній сфері:

«Моя професія: консультаційна мережа»

Цей сервіс створений із метою надання послуг із профорієнтації в дистанційному режимі для дітей віком від 12 років. Програма тестування основана на діагностиці трьох основних факторів успішної самореалізації:

 • професійна мотивація (професійні інтереси й цінності);
 • структура інтелекту (рівень розвитку інтелекту (ІQ), специфіка структури здібностей);
 • психологічні схильності до певних видів професійної діяльності.

Для профілізації (діти віком 12–14 років) і профорієнтації (14 років і старше) застосовуються різні тести, адаптовані під конкретне завдання та вік дітей. За результатами тестування система автоматично згенерує перелік рекомендованих професій або профілів навчання із зазначенням відсотка відповідності.


Платформа з профорієнтації та розвитку кар'єри

Державна платформа надає можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в онлайн-форматі, якщо необхідно:

 • обрати професію чи майбутній напрям професійного навчання;
 • визначити схильності до підприємницької діяльності;
 • оцінити власні здібності та навички (Soft Skills).

За результатами тестування формуються рекомендації, які можна опрацювати самостійно чи звернутися до фахівців. 


Online test pad

Ця платформа пропонує велику кількість різноманітних і цікавих тестів. Завдяки їм можна визначити мотиви вибору майбутньої спеціальності, власний психотип та обрати професію за методикою Є. О. Клімовa.

Визначення мотивації – один із найважливіших етапів вибору професії, оскільки саме внутрішні мотиви задають напрям вибору і визначають його стратегію. Найчастіше домінуючим мотиваційним чинником є рівень зарплати (а точніше – доходів). Проте інші важливі чинники, як-от цікава робота, хороший колектив, зручне місце розташування, наявність інших додаткових переваг не менш важливі. 


Вибір професії та пошук роботи

На цьому сайті зібрані тести за різними методиками, завдяки яким можна визначити:

 • наявність власних професійних інтересів і нахилів до певного типу діяльності та провідну мету праці; 
 • риси характеру й тип темпераменту, доцільність вибору професії за рисами характеру; 
 • творчий потенціал із найбажанішим варіантом професійного вибору; 
 • індивідуальні особливості в плані вибору професії;
 • професійне середовище та вид діяльності відповідно до визначеного типу особистості.

Proforientator.info 

На сайті зібрано колекцію електронних освітніх ресурсів профорієнтаційної тематики. На сьогодні в розділі «Професії» розміщено майже 1000 матеріалів з описами спеціальностей і спеціалізацій. У розділі «Тести» розміщуються профорієнтаційні тести та посилання на сайти, на яких можна їх пройти в онлайн-режимі.

Звичайно, кожна професія потребує певної бази фундаментальних і додаткових знань. Як поліпшити шкільні знання та дізнатися те, що виходить за межі шкільної програми? Для цього важливо орієнтуватися на спілкування з досвідченими викладачами, які практикують  сучасний підхід до навчального процесу, креативність та націленість на результат. Розвиток в Україні шкільної онлайн-освіти останнім часом відчутно підвищив вимоги до вчителів і водночас надав дітям більше право вибору. Адже, отримуючи знання в дистанційній школі, без прив’язки до конкретного місця проживання, можна не лише мати «програмну базу», а й присвятити більше часу саморозвитку, що стане теж у пригоді під час майбутньої профорієнтації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло