«Дія City» в дії: кого очікують серед резидентів нової системи

«Дія City» в дії: кого очікують серед резидентів нової системи

А кому вже можна не поспішати

«Дія City» в дії: кого очікують серед резидентів нової системи
Фото: depositphotos

Запровадження нового режиму діяльності для IT-компаній – «Дія City» – продовжує викликати багато запитань. Проте деякі компанії вже розглядають перехід на нову систему. Як же працюватиме цей режим, хто зможе зареєструватися, а кому – зась, розповів Mind адвокат, тімлід практики супроводу бізнесу Juscutum Дмитро Палющенко

У матеріалі Mind «Диявол у деталях: які «сюрпризи» приховані в «Дія City» та чому ФОПи можуть «пролетіти» ми вже розповідали, що не так із податковим блоком нового закону.

Верховною Радою України 15 липня 2021 року було прийнято закон України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Це перший етап на шляху впровадження проєкту «Дія City».

«Дія City» – це новий правовий режим, метою якого є стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Він вводить поняття «резидент», яким може бути виключно юридична особа України, та дозволить залучати спеціалістів ІТ-сфери до виконання робіт за окремими видами договорів, у яких буде знижено податкове навантаження на роботодавців.

Також варте уваги введене в законі поняття «гіг-контракт», відповідно до якого фізична особа (гіг-спеціаліст) зобов’язується виконувати роботи та надавати послуги резиденту «Дія City», який, окрім оплати, має забезпечити гіг-спеціалісту соціальні гарантії. Умови гіг-контракту поєднують умови цивільно-правового договору й трудового договору.

Набуття статусу резидента

Законом визначено, що набуття статусу резидента «Дія City» є добровільним. Окрім цього, резидент «Дія City» має відповідати таким вимогам:

Дія City в дії: кого очікують серед резидентів нової ситсеми
Дія City в дії: кого очікують серед резидентів нової ситсеми

Крім того, мають бути виконані вимоги щодо оплати діяльності, кількості фахівців і суми кваліфікованого доходу. 

Оплата діяльності

Розмір середньої місячної винагороди залученим працівникам та гіг-спеціалістам, починаючи з календарного місяця, наступного за календарним місяцем, у якому набуто статус резидента «Дія City», кожного календарного місяця, має бути не менше ніж еквівалент 1200 євро (за офіційним курсом НБУ станом на перше число відповідного календарного місяця). 

Кількість фахівців

Середньооблікова кількість працівників та гіг-спеціалістів юридичної особи (у разі залучення) за підсумками кожного календарного місяця має бути не менше 9 осіб.

Дія City в дії: кого очікують серед резидентів нової ситсеми

Сума кваліфікованого доходу юридичної особи, отриманого за перших три календарних місяці, наступні за календарним місяцем, у якому юридичною особою набуто статус резидента «Дія City» – не менш як 90% суми її загального доходу за такий період, а за кожен календарний рік перебування в статусі резидента «Дія City» – не менш як 90% суми загального доходу за той самий період (за наявності загального доходу).

Кваліфікований дохід – сума чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та роялті (якщо такі суми роялті не враховано в чистий дохід від реалізації продукції), отриманих у результаті здійснення видів діяльності, передбачених для резидентів «Дія City».

Хто не може стати резидентом?

Статус резидента не може бути надано за певних умов. Нижче наведені обмеження, що не дозволять його отримати.

Дія City в дії: кого очікують серед резидентів нової ситсеми

Дія City в дії: кого очікують серед резидентів нової ситсеми

Податкові зміни

Серед низки законодавчих змін проєкт «Дія City» передбачає внесення змін до Податкового кодексу України (ПКУ). Відповідний законопроєкт уже зареєстровано за №5376, і на початку червня він був ухвалений у першому читанні.

Усі зміни в цій сфері наведені в таблиці:

Дія City в дії: кого очікують серед резидентів нової ситсеми

Прогнозуючи переваги законотворці прийшли до висновку, що впровадження «Дія City» призведе до зростання частки IT у ВВП України до 10% замість нинішніх 4%. Також аналітики передбачають значне зростання доходів у галузі та збільшення робочих місць. Однак серед самих представників IT-сфери противників нового правового режиму чимало. 

Побачити реальні результати законодавчого нововведення та з'ясувати, хто ж мав рацію, ми зможемо тільки після старту «Дія City». Офіційний запуск нового правого режиму заплановано на початок 2022 року.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло