Discuss Discuss
Захопливий диджитал: п’ять тенденцій, які змінять цифрове робоче місце та ІТ-інфраструктуру

Захопливий диджитал: п’ять тенденцій, які змінять цифрове робоче місце та ІТ-інфраструктуру

На що варто звернути увагу 2022 року

Этот материал также доступен на русском языке
Захопливий диджитал: п’ять тенденцій, які змінять цифрове робоче місце та ІТ-інфраструктуру
Фото: depositphotos

Пандемія змусила бізнес всього світу навчитися швидко трансформуватись, відповідати на нові виклики часу. Одним із них стала необхідність працювати дистанційно, а отже, адаптувати робочі місця для такого формату. Про тенденції в налаштуванні цифрового робочого місця, на які варто звернути увагу 2022 року, розповіла Mind регіональна директорка з продажів Konica Minolta Ukraine, резидент Reactor.ua, Катерина Кривенда.

Надшвидкий темп диджитал-трансформації, спричинений пандемією, продовжуватиметься, зокрема, у 2022 році та  допоки цифрове робоче місце не стане нормою. Гібридні команди, у яких частина співробітників працює віддалено, а частина – в офісі, спонукатимуть до створення привабливого робочого місця. Організації потребуватимуть ще зручніших умов для дистанційної роботи та редизайну офісів. Для цього знадобляться ефективні засоби комунікації і співпраці, а хмарні рішення та рішення «як сервіс» зроблять це можливим. Водночас організаціям необхідно захистити себе від дедалі більш підступних кіберзагроз.

Значні соціальні вимоги також впливатимуть на робоче місце: у минулому стійкість в ІТ була лише особливістю компаній, які прагнули сталого розвитку, тепер кліматично нейтральні робочі місця стають нормою. Ба більше, створення стійких рішень для клієнтів і суспільства стає так званою ліцензією на діяльність компанії.

Тренд 1: ухвалення рішень на основі даних

Такий підхід є ключем до успіху в нестабільних ринкових умовах. У 2022 році процеси, керовані даними, допоможуть йти на випередження в ухваленні рішень. Однак 58% бізнесу покладатимуться на досвід і розум, а не на дані та факти.

Мета 2022-го – це трансформувати робоче місце, об’єднавши людей, простори та технології. Штучний інтелект та машинне навчання роблять керування даними досить простим процесом для співробітників. Ці технології об’єднують та аналізують величезні обсяги даних, щоби отримати важливі для бізнесу інсайти. Повсякденні операції можна полегшити та прискорити за допомогою інструментів роботизованої автоматизації процесів (RPA), які беруть на себе прості й повторювані завдання, гарантуючи, що співробітники можуть зосередитися на більш творчих і цінних для бізнесу завданнях.

Аналогічно з безпекою – система SIEM (керування інформацією і подіями безпеки) може сканувати дані в режимі реального часу, щоб негайно виявити загрози й навіть передбачити їх заздалегідь.

Тренд 2: гібридний офіс стане нормою

Згідно з дослідженням McKinsey, 52% працівників хочуть бути більш гнучкими та працювати незалежно від локації. Це означає, що 2022 року гібридні робочі місця будуть у багатьох компаніях за замовчуванням, а робота з офісу буде лиш винятком.

Офіси будуть необхідні для підтримки соціального балансу. Це буде локація для спільних презентацій нових проєктів, тимбілдингів і f2f-зустрічей на вимогу.

Наприклад, з Microsoft 365 можна легко об’єднувати команди для одночасної роботи в хмарі.

Тренд 3: хмара стає центром  бізнес-процесів, а «сервіс як послуга» затьмарює класичні підходи

У 2022 році здатність оптимізувати використання ІТ-ресурсів становитиметься дедалі більш актуальною, оскільки тиск дефіциту кваліфікованих кадрів й далі зростатиме. 65% ІТ-директорів погодилися, що проблеми з найманням ІТ-спеціалістів негативно впливають на галузь.

Хмарні рішення звільнятимуть ІТ-відділи від необхідності керувати, оновлювати й дбати про безпеку ІТ-інфраструктури, водночас зосереджуючи ці внутрішні ресурси на більш стратегічно цінних проєктах.

Ба більше, зважаючи на потреби компаній, класичні бізнес-моделі змінюються, а хмарні рішення дають змогу організаціям прозоро планувати витрати, гнучко адаптувати послуги відповідно до мінливих вимог та економити на потужності серверів. Однак інфраструктура керування друком часто залишається на локальних серверах. Перемістивши її в хмару, ви не лише поліпшите роботу на мобільних пристроях, а й звільните ІТ-персонал від тягаря керування різними серверами друку.

Тренд 4: загрози для бізнесу зростатимуть

Один із головних викликів гібридної моделі роботи – це підтримка безпеки даних і захист інтелектуальної власності компаній.

Згідно з дослідженням Konica Minolta, 37 % організацій вважають, що появу вірусів і зловмисного програмного забезпечення спричинила ситуація з COVID-19. Більшість компаній зазначила, що за останні два роки вони стикалися з кіберзагрозами. Зростання кількості анонімних криптовалют полегшує процес збору викупу для дедалі більш професійних злочинців.

З появою цифрових робочих процесів кількість кібератак у компаніях збільшується, тому й програмне, й апаратне забезпечення мають протистояти цим загрозам. Кібербезпека стала ще більш пріоритетним завданням для організацій.

Проте в компаніях часто нехтують тим фактом, що БФП також може бути потенційним шлюзом для хакерських атак. З огляду на це Konica Minolta піддала свої БФП розширеним тестам на проникнення, наданим NTT DATA та відділом безпеки NTT Ltd. Під час 80-годинних тестів інженери безуспішно спробували зламати пристрої.

Тренд 5: екологічна стійкість робочого місця – нова нормальність

Під час саміту COP26 у Великобританії в листопаді 2021 року світові лідери зібралися разом, щоб обговорити питання кліматичних змін і необхідних дій для запобігання катастрофі.

Стейкхолдери компаній мають ініціювати вживання ефективних заходів задля збереження життя наступних поколінь. Для Konica Minolta стійкість є невіддільною частиною бізнесу та стратегії. З 2015 року ми компенсували 30 000 тонн CO2.

Платформа REACTOR.UA – ваш провідник у світ інновацій.
Ми знаємо, як втілити інновації з урахуванням кращих практик та в стислі терміни.
Розпочніть зміни вже зараз!