Увага на звичаї: як поводитися в різних країнах

Увага на звичаї: як поводитися в різних країнах

Чого уникати в подорожах аби не зіпсувати відпочинок

Увага на звичаї: як поводитися в різних країнах
Фото: depositphotos

Справжня подорож – це пригоди, про які хочеться розповісти друзям. Утім, існують і такі «пригоди», у які туристам усе ж таки краще не потрапляти, адже вони можуть обернутися зіпсованою відпусткою чи ув’язненням. Як поводитися в різних країнах, щоб не образити місцеве населення та не порушити закони, розповіла Mind керівник відділу розвитку напрямків Join UP! Катерина Артюх

Східний дрес-код

Якщо прямуєте у відпустку до арабських країн, то пам’ятайте, що це інша культура й традиції. Наприклад, в ОАЕ одягатися в пляжному стилі слід лише на території готелів. Та й там повністю чи частково бути без купального костюма суворо  заборонено. Про українську чоловічу традицію прогулюватися з оголеним торсом під час спеки краще забути – в ОАЕ це може закінчитися значним штрафом.

Аналогічні правила діють і в Йорданії. Чим далі від туристичних центрів – тим більш консервативними є вимоги щодо одягу. У сільській місцевості звичні нам шорти можуть виявитися недоречними й викликати зауваження, тому чоловікам краще одягти легкі брюки, а жінкам – довгі сукні.

Звертаємо увагу на календар

На незначні порушення норм поведінки в туристичних районах влада арабських країн може й не звернути уваги. Проте не під час Рамадану. Навіть у максимально світській Туреччині протягом цього священного місяця слід бути стриманими в поведінці та зовнішньому вигляді.

В ОАЕ заборони доволі суворі: ніякої їжі, напоїв, паління до заходу сонця. І від жувальної гумки в громадських місцях краще відмовитись – інакше можна отримати штраф. Причому правила поширюються як на місцевих, так і на відпочивальників.

До речі, смітити чи лаятися тут не можна в будь-яку пору року, адже за це доведеться заплатити чимало грошей чи потрапити за ґрати.

Курити за кермом – шкідливо для фінансів

Паління взагалі небезпечна звичка, а в громадських місцях курити заборонено у багатьох країнах. Однак у Туреччині цього не слід робити й у салоні авто. Причому неважливо, це ваша власна машина чи орендована. Якщо поліція побачить, а це точно станеться, адже за дотриманням цих вимог стежать уважно, сплатите чималий штраф.

Алкоголь можна, але обережно

Зловживати алкоголем – погана ідея в будь-якій країні світу. І якщо туристи перетинають межу, то наслідки можуть бути серйозні: від потрапляння до чорного списку туроператора до ув’язнення.

Найбільше проблем буває там, де алкоголь не вживають зовсім. У багатьох мусульманських країнах для туристів роблять виняток й дозволяють випивати на території готелів чи ресторанів, однак на вулиці з пляшкою ходити не варто. Ще більш ризиковано з’являтися в стані алкогольного сп’яніння в публічних місцях, а порушувати порядок і поготів. А от в еміраті Шарджа (ОАЕ) алкоголь повністю поза законом – якщо його знайдуть у речах, то це вже буде кримінальною дією.

Монарху – лише компліменти

Таїланд багато хто вважає місцем, де все дозволено. Однак у буддистській країні не менше обмежень, ніж в ісламських державах. У Таїланді діють доволі суворі закони щодо захисту репутації короля. Від жартів слід утриматися не тільки на вулицях, а й у соціальних мережах. І стежать за цим доволі прискіпливо: якщо на занадто провокативній світлині десь у кадр потрапило зображення монарха – це вже може стати проблемою.

Схожа ситуація і зі священними символами – жартувати над статуями чи зображеннями Будди також не слід. На Шрі-Ланці в храмах торкатися статуй Будди, а також фотографуватися до них спиною заборонен – можна це зробити хіба що напівоберти.

Квадрокоптер залишаємо вдома

Запланували подорож до Єгипту й хочете зняти ефектну панораму пірамід за допомогою дрона? Не все так просто. Країна забороняє ввезення і використання квадрокоптерів. І крім зайвих проблем із поліцією, можна легко позбутися й самого пристрою – його або зіб’ють військові, або назавжди конфіскують правоохоронці. Та сама історія в Тунісі та Саудівській Аравії, а в ОАЕ для цього потрібно мати спеціальний дозвіл. Фотографувати можна, а публікувати – ні

Більшість перерахованих заборон діють у країнах Африки й Азії, і нам часто здається, що в Європі ми точно знаємо всі правила. Але не так просто: у країнах ЄС уже кілька років діють закони General Data Protection Regulation, які доволі суворо регулюють політику щодо фотографування.

Тож, якщо плануєте опублікувати світлини з відпустки, не забувайте: портрети можна робити лише за згодою зображених осіб. Якщо в кадрі незнайомці, що не планували вам позувати, – можуть бути наслідки.

Ба більше, у деяких місцях без дозволу не можна знімати не тільки людей, а й будівлі. Наприклад, на палаци Берліна та Бранденбурга та деякі інші архітектурні об’єкти не поширюється законодавство про «свободу панорами». А от у Єгипті не можна фотографувати представників поліції та армії.

Кожна країна має власні традиції та закони. Тому коли відправляєтесь у відпустку, щоб захистити свої нерви й гаманець, – запитайте в агента, чи є нюанси, які варто враховувати. Подорожуйте з повагою до країни перебування та будьте впевнені, що про мандрівку залишаться лише позитивні спогади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло