Олімпійські технології: цікаві IT-новинки

Олімпійські технології: цікаві IT-новинки

Чим Китай здивував світ під час Олімпіади

Олімпійські технології: цікаві IT-новинки
Фото: depositphotos

Днями Україна отримала першу медаль на Олімпіаді в Пекіні – її виборов фристайліст Олександр Абраменко. Проте не тільки перегони та медалі привертають увагу. Цікаві також умови, у яких живуть спортсмени та технології, які презентує Китай під час цієї події. 

Уся Олімпіада проходить в «бульбашці» – на ізольованій територій, звідки не можна виходити. А під час обмежень, кому, як не айтішнікам, знати, як мінімізувати фізичні контакти. І Китай показав яскравий тому приклад. Які сучасні технології застосував Пекін під час Олімпіади, розповів Mind директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко

Застосунок МY2022 для учасників і гостей

У ньому містяться персональні дані, інформація про перельоти, статус вакцинації, результати ПЛР тощо. До речі, усі мешканці Олімпійського селища повинні щодня здавати ПЛР-тест: якщо результат позитивний – програма зможе відстежити можливі контакти.

Також у застосунку можна переглянути розклад ігор, поскролити стрічку новин, скористатися туристичними послугами та обмінятися повідомленнями в чаті.

Проте не обійшлось і без проблем диджиталізації: канадська група Citizen Lab знайшла вразливості в застосунку MY2022. Згідно з їхнім звітом, програма збирає конфіденційну інформацію, а система шифрування програми недостатньо сильна для того, щоб захистити дані від злому хакерами і від шкідливих програм.

Цифровий юань

У 2021 році Китай запустив нову валюту – цифровий юань. Олімпійські ігри стали першим масштабним заходом, де цифрова валюта використовуватиметься активно й повсюдно.

Також серед можливостей оплати в Олімпійському селищі, окрім цифрового юаня, готівка та картки Visa. Завдяки цьому китайська влада може відстежити, як переміщуються гроші всередині країни.

«Розумні ліжка»

Спортсменів, які прибули в Олімпійське селище в Пекіні, зустрічало безліч найсучасніших технологій:бездротова технологія 5G всюди, високошвидкісний залізничний транспорт задля приміщень для проведення заходів і мікроавтобуси без водіїв.

Олімпійські технології: цікаві IT-новинки
https://www.brandbuffet.in.th

Але новітні технології, які привертають, мабуть, найбільшу увагу в Олімпійському селищі – це «розумні» ліжка з ефектом пам'яті, які надаються учасникам. 

Прилади, вбудовані в ліжко, контролюють дихання та частоту серцевих скорочень і навіть можуть надсилати тренерам звіти життєво важливих показників.

Також у ліжок є режим Zero-G, про який розповіла американська санна спортсменка Саммер Брітчер в TikTok. Режим створює певну позицію, щоб «зняти тиск із різних частин вашого тіла, яке перебуває в дещо лежачому положенні».

Роботи-антисептики

Вони можуть повністю обробити територію 10 кв. м менш ніж за хвилину. Також роботи можуть розпізнати людину без маски та попросити її одягнути.

Олімпійські технології: цікаві IT-новинки
https://www.chinadaily.com.cn

Роботи-кухарі

В їдальні пресцентру тарілки з їжею спускаються зі стелі, а бургери збирають роботи.

Вони також вміють готувати рис, локшину, варити каву та змішувати коктейлі. Щоб зробити замовлення, потрібно відсканувати QR-код, і за кілька хвилин їжа буде готова.

Олімпійські технології: цікаві IT-новинки
https://sprudge.com

Чи вдалося китайцям запобігти розповсюдженню віруса? 

Але навіть попри всі зусилля, вірус все таки дав про себе знати. З 23 січня було зафіксовано понад 400 позитивних випадків коронавірусу за результатами тестів, зроблених під час прибуття в міжнародний аеропорт Пекіна, а також проведених у замкненому циклі ігор. Багато це чи мало, судити важко.

Проте ми точно можемо сказати, що Китай доклав максимум зусиль, щоб спортсмени почувалися комфортно, а нові технології їм добряче в цьому допомогли.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло