Перевезти бізнес: евакуація підприємств на безпечну територію

Перевезти бізнес: евакуація підприємств на безпечну територію

Яку допомогу забезпечує держава

This text is also available in English
Перевезти бізнес: евакуація підприємств на безпечну територію
depositphotos.com

Війна, розв'язана росією проти України, змусила евакуюватися не тільки людей, а й бізнес. Так, із початку березня 2022 року перенести свою діяльність на Захід України планували понад 200 підприємств, а вже наприкінці березня їхня кількість зросла до майже 500 компаній. Як це здійснити і що потрібно для оформлення бізнесу за новою адресою, розповіли Mind юристки, адвокатки GOLAW Наталія Матвійчук та Анастасія Клян.

Докладніше про діяльність бізнесу під час війни та лайфгаки щодо евакуації – у матеріалах Mind «Програма евакуації підприємств: як долучитися?» і «На своєму місці: як зберегти бізнес під час війни».

Внаслідок війни чимало українських підприємств були вимушені зупинити свою діяльність. Але в умовах воєнного стану особливо важливою є підтримка економіки країни, максимальне збереження виробничих потужностей і трудового потенціалу. Саме з метою забезпечення функціонування вітчизняних підприємств держава запустила програму з релокації українських виробництв до безпечних областей.

Хто може евакуюватися?

Підприємства, які знаходяться в зоні активних бойових дій або там, де є загроза бойових дій, можуть отримати державну допомогу в переміщенні своїх потужностей до Західної України.

Відповідна допомога передбачає створення з боку держави умов для:

  • підбору місць і необхідних площ для розміщення виробничих потужностей;
  • безкоштовного переїзду до місця тимчасового переміщення;
  • перевезення та розселення персоналу;
  • пошуку нових працівників після переїзду.

Важливо, що відповідна евакуація відбувається з ініціативи самих підприємств.

Тому, якщо власник бізнесу бажає перемістити своє виробництво на Західну Україну, для цього необхідно подати заявку на участь у відповідній програмі за посиланням.

Що передбачає перенесення бізнесу?

Варто зазначити, що з метою організації виконання зазначеної програми Кабінет Міністрів України 25 березня 2022 року затвердив план невідкладних заходів із переміщення виробничих потужностей підприємств.

Наприклад, пропонується розглянути можливість перенесення строку сплати відсотків за кредитами переміщених підприємств із метою відновлення виробництва. Також передбачено опрацювання питань щодо спрощення порядку передачі в оренду державного та комунального майна; спрощення процедур надання або передачі земельних ділянок для розміщення виробничих потужностей підприємств.

Реалізація заходів з евакуації запланована на березень-травень 2022 року.


Станом на сьогодні низка підприємств уже подали заявки для евакуації. Отже, якщо підприємство розташовано в зоні бойових дій, або є ризик пошкодження чи знищення виробничих потужностей, власникам бізнесу варто невідкладно розглянути питання щодо подачі заявки на участь у програмі, аби вберегти власне виробництво та забезпечити його функціонування.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло