Технології на здоров'я: як можна поєднати медицину та блокчейн

Технології на здоров'я: як можна поєднати медицину та блокчейн

І як це вплине на лікарів та пацієнтів

Технології на здоров'я: як можна поєднати медицину та блокчейн
Фото: depositphotos.com

Популярність блокчейн-технологій продовжує зростати, забезпечивши блокчейну доступ практично до будь-якої зі світових індустрій. Зокрема, ця технологія може зробити свій внесок і в медицину, фактично, вплинувши на найважливіші аспекти галузі. Як деякі напрямки блокчейну можуть бути застосовані в медичній сфері, розповів Mind адвокат, засновник і CEO юридичної компанії Eternity Law International Денис Чернишов.

Відстеження ланцюжка поставок

Сьогодні пацієнти, як споживачі фармацевтичних препаратів, не можуть відстежити, хто саме є виробником потрібного лікувального засобу.

Авжеж, в аптеці можна попросити відповідний сертифікат якості товару та інше. Однак за нинішніх можливостей фармацевту або самому виробнику не важко підробити такий документ.

При зберіганні цієї інформації в блокчейні споживач зможе проаналізувати весь ланцюжок, аж до потрапляння ліків в аптеку.

Підроблені та неякісні ліки є серйозною проблемою у фармацевтичній промисловості. Блокчейн може вирішити цю проблему, забезпечивши прозорість на всіх етапах виробництва, постачання та продажу лікарських засобів.

У кожній угоді, пов’язаній із продажами ліків, що відпускаються за рецептом, беруть участь кілька сторін: виробники, продавці, фармацевти, лікарі та пацієнти.

Використання блокчейну для управління ланцюжками постачання забезпечить прозорість будь-яких змін або спроб підробок.

Підроблені препарати загрожують не тільки здоров’ю кінцевих споживачів, а й репутації та існуванню компанії загалом. Занесення всієї інформації до блокчейну допоможе вирішити цю проблему.

Заводи та фармацевтичні компанії зможуть будь-якої миті підтвердити справжність даних, а пацієнти можуть бути впевнені, що ліки надійшли з перевіреного джерела.

Зберігання даних пацієнта

Електронні медкарти на блокчейні – реальна можливість для пацієнта самостійно контролювати свої дані. Таким чином, пацієнт сам надає доступ до своєї картки лікарям та іншим особам, відстежує її переміщення та передання.

Блокчейн також стане гарантією того, що нікому сторонньому без вашої згоди ваші дані передані не будуть.

Технологія може полегшити обмін даними між різними сторонами в галузі охорони здоров’я, такими як постачальники медичних послуг, дослідники та страхові компанії.

Регулювання деяких країн забороняє обробку конфіденційних персональних даних пацієнтів, якщо пацієнти не дають явної згоди. Переваги блокчейну для медичних даних полягають у наступному.

  • Медичні записи пацієнтів. Пацієнт володіє та контролює доступ до своїх медичних даних. Це усуває будь-які перешкоди для отримання пацієнтами копій своїх медичних карток або передання їх іншому постачальнику медичних послуг.
  • Незмінні записи пацієнтів. Блокчейн може гарантувати, що медичні дані не можуть бути змінені ніким, включаючи лікарів та самих пацієнтів.
  • Походження даних. Медичні записи підписуються джерелом даних. Це дозволяє вам перевіряти записи та відхиляти помилкові варіанти.
  • Надійність та доступність даних. Оскільки записи пацієнтів зберігаються в децентралізованій мережі, дані стійкіші до втрати та атак хакерів.
  • Конфіденційність. Електронні медичні записи зашифровані в блокчейні, доступ до них можливий тільки з використанням закритого ключа пацієнта. Навіть якщо зловмисник проникне у мережу, розшифрувати дані буде неможливо чи занадто складно.

Смарт-контакти для служб, пов’язаних з лікарнями

Смарт-контакт, що існує всередині блокчейну, дозволяє автоматизувати більшість нудних та затяжних процесів. Переважно збір даних та їх підтвердження при медичних страхових випадках забирають нереальну кількість часу, затримуючи виплату. Зберігання та обробка інформації всередині блокчейну – системи, якій всі довіряють, – дає можливість значно спростити процедуру.

Крім вищеописаних варіантів, блокчейн-технологія в медичному співтоваристві може бути застосована в наступному:

  • контроль пацієнтів на віддаленій основі;
  • розрахунок у клініках за допомогою токену;
  • контроль розподілу органів для трансплантації та інше.

Але це ще не всі переваги, які може запропонувати блокчейн для медицини. Наприклад, український проєкт Eternity LIfe Clinics планує запровадити у своїй практиці віддалений моніторинг пацієнта. Це дозволить оптимізувати процес збору даних про здоров’я пацієнтів віддалено за допомогою різних мобільних пристроїв та датчиків. Технології блокчейну допоможуть ефективно аналізувати дані, а також дозволять захистити конфіденційні дані пацієнта та оплачувати послуги через токени, що значно дешевше за вартість у фіаті. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло