Зберегти здоров'я: які технології застосовуватимуться в медицині в майбутньому

Зберегти здоров'я: які технології застосовуватимуться в медицині в майбутньому

І яким хворобам вдасться запобігти за їхньою допомогою

Зберегти здоров'я: які технології застосовуватимуться в медицині в майбутньому
Фото: depositphotos.com

Міністерство цифрової трансформації днями анонсувало нові можливості застосунку «Повітряна тривога». Відтепер він сповіщатиме про хімічні атаки та радіаційну небезпеку. Це один із прикладів технологій, які допомагають зберегти життя людей. Наразі розроблення технологій, що допомагають людям пережити небезпеку, а також підтримувати здоров'я чи лікуватися, триває як в Україні, так і поза її межами. Не стоїть на місці й медицина. Які ж технології будуть застосовані в цій сфері в найближчому майбутньому і чим вони будуть корисні, розповів Mind  засновник інноваційного медичного проєкту Eternity Life Clinics, а також міжнародного форуму, присвяченого продовженню життя Eternity Life Forum і компанії, що надає послуги медичного туризму, Eternity Life Tourism Денис Чернишов

Лікування раку CAR-T-клітинною терапією

Генна терапія – це одна з новітніх технологій, яка являє собою впровадження генів, що відповідають за вироблення білків на зміну тих, що втратили цю властивість через будь-які порушення.

CAR-T-клітинна терапія справедливо називається найперспективнішою галуззю генної інженерії. Це метод лікування онкології, що базується на зміні Т-клітин організму пацієнта для боротьби з тим типом онкологічного захворювання, яке в нього діагностовано.

Головною перевагою цієї технології є потенційне вирішення проблеми смертності від онкозахворювань, які щорічно забирають близько 10 млн людських життів.

Розшифровка генів із CRISPR / Cas9

Спадкові хвороби, а також шанси отримати діагноз «рак» можна попередити за допомогою секвенування генома – повної розшифровки всієї ДНК. Інноваційні розробки, як-от CRISPR / Cas9, уже надали лікарям таку можливість.

У недалекому майбутньому ми зможемо видаляти гени, відповідальні за хвороби і замінювати їх на інші, що обумовлюють довголіття і здоров'я.

А отже, ці технології допоможуть швидко виявити причину й визначити найбільш ефективні способи терапії.

Самовідновлення за допомогою стовбурових клітин

Старіння – це не тільки порушення функціонування органів, а й зниження здатності організму відновлюватися. Так, навіть ті люди, які все життя дотримувалися правил ЗСЖ, у старості страждають від низки вікових захворювань.

Рішенням цієї проблеми є лікування стовбуровими клітинами. Ці клітини служать вихідним матеріалом для інших клітин, і вони здатні до самооновлення. Але з віком їхня кількість в організмі людини знижується. Проте інноваційні способи лікування, що передбачають використання цих клітин, допомагають відновити здатність організму до регенерації.

І ця послуга досить популярна вже зараз: наприклад, у США наразі налічується понад 1000 медичних установ, що спеціалізуються на лікуванні стовбуровими клітинами.

3D-біопринтінг і протезування

Як би утопічно це не виглядало, але метод вирощування нових органів теж уже починає використовуватися. Сотні тисяч людей змушені чекати в черзі на пересадку донорських органів: нирок, серця, легенів або печінки. Однак скоро їм буде надана можливість отримувати органи, зроблені з їх же клітин. Це стало можливим завдяки таким технологіям, як 3D-друк або ксенотрансплантація.

3D-біопринтінг має величезний потенціал для зниження вартості послуг пересадки донорських органів, які можуть бути занадто дорогими для середньостатистичної людини. А отже, це може зробити протезування більш доступним для людей у всьому світі.

Моніторинг здоров'я за допомогою спеціалізованих гаджетів

Із 60 млн щорічних смертей велика частина викликана захворюваннями, які можуть бути вилікувані за умови їх ранньої діагностики. Щодо більшості людей, які проживають у бідних і віддалених регіонах світу, то в них доступ до ресурсів медицини закритий і про раннє виявлення патологій не йдеться. Але швидкий розвиток медицини вказує на те, що ця ситуація незабаром зміниться на краще.

Впровадження доступних, портативних і вбудованих пристроїв, які 24/7 відстежуватимуть стан здоров'я, допоможе радикально скоротити смертність від таких хвороб, як діабет і серцево-судинні захворювання, і тим самим продовжить роки життя пацієнтам.

Уже зараз такі гаджети, як Apple Watch, Fitbit і Oura Ring, особливістю яких є наявність у них функції моніторингу життєвих параметрів, набирають величезну популярність, і це вагомий внесок у підвищення якості медичного обслуговування по всьому світі.

Розробка та впровадження новітніх технологій в галузі медицини здатні суттєво збільшити тривалість і якість людського життя. Адже повноцінне життя й здоров'я людини – запорука успішного суспільства. Інноваційні технології у сфері охорони здоров'я дозволять вчасно виявляти небезпечні хвороби, радикально поліпшать розуміння феномена старіння, дозволять лікарям надавати якісну медичну допомогу пацієнтам, пропонуючи їм один із найголовніших ресурсів, яких бракує сьогодні – час.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло