Apple-2022: нові продукти з точки зору розробника

Apple-2022: нові продукти з точки зору розробника

Чим здивувала цього року яблучна компанія

Apple-2022: нові продукти з точки зору розробника
Фото: depositphotos.com

Щорічна осіння презентація Apple – це велика подія для шанувальників бренду по всьому світу. Багато в чому оновлення, продемонстровані на цій конференції, були очікувані. Так, серед іншого, компанія представила смартфони iPhone 14 і iPhone 14 Plus. Своїми враженнями та баченням нових продуктів Apple, які були анонсовані під час презентації, поділився із Mind iOS Competence Lead в компанії Binariks Андрій Вітвіцький і розповів як ці оновлення вплинуть на розробку та розробників.

Цього року Apple були представленні нові:

 • iPhone 14 Pro та 14 Pro Max
 • iPhone 14 та iPhone 14 Plus
 • Apple Watch 8
 • Apple Watch SE
 • Apple Watch Ultra
 • AirPods Pro 2

Чим цікаві нові iPhone?

Почнемо з найцікавішого: iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max

Чому саме це найцікавіше для нас? Звісно, через Dynamic Island.

На заміну стандартному чубчику прийшов острівець, та не просто острівець, а інтерактивний острівець. Мабуть, це головне нововведення з дизайнерської точки зору. Інтерфейс iOS входить у прямий контакт із Dynamic Island, доповнюючи його. За словами віце-президента з дизайну у Apple Алана Дая, розробники легко зможуть адаптувати свій софт під Dynamic Island.

IOS новинки
Фото з презентації Apple надані автором

Але я впевнений, що коли iOS-розробники по усьому світу побачили Dynamic Island, то почали хапатися за голови. А після слів: «Ми розробили цей новий простір з високим ступенем адаптивності, тому він може плавно розширюватись у різні форми за допомогою унікально створених анімацій та переходів», усі явно насторожились.

Очевидно, наявні застосунки й ті, що зараз у розробці, потребуватимуть додаткової роботи над UI-частиною, як це вже було, коли Apple випустили iPhone X. Скоріше за все, усім наявним застосункам доведеться швидко випускати нові версії з UI-фіксами, а розробникам, які працюють над новими, включати в естимейти час на адаптацію UI під новий екран з Dynamic Island.

Також ви будете мати доступ і можливість взаємодіяти з Dynamic Island у своїх застосунках, а також різного роду backgroud and live activity будуть показуватись в вашому застосунку.

Крім того, Apple показує, який вигляд все це матиме, якщо ми запустимо більше одного background activity.

IOS новинки
Фото з презентації Apple надані автором

Також, якщо уважно придивитися до деталей рекламних роликів Apple, присвячених Dynamic Island, можна помітити, що виріз сприйнятливий до дотиків. Натискання на нього дозволяє розкрити повідомлення, збільшивши віконце.

IOS новинки
Фото з презентації Apple надані автором


Цікавим викликом для розробників також може стати робота в комбінації з Dynamic Island + Live activities. Плюс можливість бачити цю інформацію, коли юзер знаходиться в іншому застосунку. «Як тільки ActivityKit стане доступним в оновленні iOS 16, ви зможете реалізовувати Live Activity і взаємодіяти з ними в Dynamic Island».

З анонсуванням Allways on display це стає ще більш актуальним для застосунків: Навігації, доставки, різного роду live-події.

 • New screen – чудово, але для розробників нічого особливого.
 • Always on display – нарешті з'явився і в iPhone. Окрім вигляду home screen (з налаштованим backdround view та годинника) і віджетів ви також зможете спостерігати за live-рахунком матчу, доставкою їжі, таксі тощо.
 • New A16 bionic chip – круто, +20% порівняно з A15. Важливо, що процесор став потужнішим разом з релізом нового дисплею, нового модуля камери, Dynamic Island, ML for crach detection etc.).
 • Pro camera, Pro Video, Pro RAW – 48PX камера, спалах з різними режимами. Багато нового цікавого потужного для фотографів та розробників фото, відео, застосунків та їх редакторів.
  «The new sensor can optimize for detail using each pixel individually, providing more options for shooting and editing in pro workflows». Звичайно, ця тема стосуватиметься сектору розробників, які безпосередньо працюють у цій сфері.
 • Екстрений виклик через супутник (без зв'язку та WI-FI) та Crash detaction – дуже корисні та важливі речі, з якими, я гадаю, розробники застосунків не будуть безпосередньо взаємодіяти.

Розробникам iOS-застосунків та QA-інженерам обійтись без нового iPhone 14 Pro буде доволі складно. Простіше тим, хто працює в компанії, можна просто зробити запит на новий девайс, а ось, до прикладу, у фрілансерів все не так просто.

IOS новинки
Фото з презентації Apple надані автором
 • A15 bionic
 • Better camera, new action video mode
 • 5G/ eSim
 • Crash detection
 • High dynamic range gyroscope
 • Dual-core accelerometer
 • Emergency SOS via satellite
 • Нова антена для зв'язку із супутником

iPhone 14 Plus – новий у своєму ряді порівняно з iPhone 13. Apple повертаються до концепту, який раніше був присутній в моделях 7,8 plus.

У 14 Plus екран має 6,7 дюйма, такий самий, як і X-s max, 11, 12, 13 pro max. Тобто екран не є чимось новим. Єдине, що можна виділити в цьому ряді, це антену для супутникового зв’язку.

А що з Apple Watch Series 8?

 • Температурний сенсор.
 • Процесор: S8 з 64-бітним двоядерним процесором;
  – Навігація: L1 GPS, Glonass, Galileo, QZS та Beidou;
  – Виявлення зміни температури на рівні 0,1 Цельсія.
 • Мод автомобільна аварія: два нові датчики руху. Поліпшені 3-осі гіроскоп та високий акселерометр G-Force + машинне навчання виявлення аварії.
 • Режим акумулятора з низькою потужністю – 36 год.

За допомогою розумного алгоритму на основі інформації з гіроскопа, новий акселерометр, GPS та багато інших джерел даних, годинник може автоматично звертатися до служби екстреної допомоги та викликати допомогу у разі автомобільної аварії. Пристрій діє на основі інформації про мільйони годин реальних даних про водіння та нещасних випадків.

Відстеження циклу: з появою нової функції точного моніторингу змін температури тіла під час сну, для прекрасної половини людства стало можливим більш точно передбачити періоди овуляції та менструальний цикл. Звичайно, дані будуть більш точними після введення відповідної інформації про зареєстровані цикли. Також інформація може бути використана для профконсультації з лікарем. 

IOS новинки
Фото з презентації Apple надані автором

Чим здивували Apple Watch Ultra?

 • New GPS: може використовуватись в нових застосунках, де потрібна точна локація, до прикладу, на природі або в великих будівлях.
 • Заявлена глибина, з якою можна занурюватися, – 40 метрів. Я думаю, ці дані будуть доступні для розробників через HealthKit для розробки власних застосунків для занурення.
 • Oceanic + App для дайверів, що створена компанією Oceanic. Все, що було анонсовано в цьому застосунку, включаючи all dive information, буде також доступно для розробників та їх майбутніх застосунків.

Під час моєї роботи в Binariks я працював над розробкою застосунка для професійних плавців. Наразі вже думаю в майбутньому попрацювати над застосунком для дайверів

Що до AirPods...

Тут нічого цікавого або щось, що могло б стосуватись розробників безпосередньо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло