Перегони штучного інтелекту: що таке ChatGPT і кому він може стати в пригоді

Перегони штучного інтелекту: що таке ChatGPT і кому він може стати в пригоді

А в яких галузях наразі не варто йому надто довіряти

Перегони штучного інтелекту: що таке ChatGPT і кому він може стати в пригоді
Фото: depositphotos.com

Microsoft підтвердила «багатомільярдні інвестиції» в OpenAI – лабораторію штучного інтелекту з Сан-Франциско, що стоїть за експериментальним онлайн-чатботом ChatGPT. Компанія вбачає у системах штучного інтелекту можливість трансформувати свою бізнес-модель і технологічні продукти. Олександр Краковецький, керівник компанії DevRain, розповів про те, як працює ChatGPT, у яких сферах може допомогти, а в яких – краще на нього не розраховувати.

Усе починалося 2015 року з  OpenAi – лабораторії по дослідженню штучного інтелекту, яку створили Ілон  Маск і Сем Альтман. На сьогодні лабораторія складається з OpenAI LP – комерційної компанії та OpenAI Inc – її неприбуткової материнської стркутури. У 2018 Маск вийшов з компанії, залишившись донором. Наступного року OpenAI LP отримала від Microsoft $1 млрд інвестицій.

Читайте також: Скласти бізнес-план за допомогою штучного інтелекту: коли бот ChatGPT може бути корисним, а коли здатен «підманути»

Існує чотири основні моделі OpenAI

Вони мають різні рівні потужності, які підходять для різних завдань. Davinci – найпотужніша модель, а Ada – найшвидша.

Розглянемо їх докладніше.

text-davinci-003 (складається з 4000 токенів) – найпотужніша модель GPT-3. Здатна виконувати будь-які завдання з тих, що «під силу» іншим моделям. Але з вищою якістю, довшим виводом і кращим дотриманням інструкцій. Також вона підтримує вставляння доповнень у текст.

text-curie-001 (2048 токенів) – досить потужна, при цьому швидша та дешевша за davinci.

text-babbage-001 (2048 токенів) – здатна виконувати прості завдання, дуже швидка та дешева.

text-ada-001 (2048 токенів) – виконує дуже прості завдання, зазвичай є найшвидшою моделлю в серії GPT-3 і має найнижчу вартість.

До чого тут Microsoft?

Перший інструмент, у який вклалася Microsoft, – це GitHub Copilot. Він дозволяє писати код. Інструмент доступний всім охочим. Сума інвестицій – $1 млрд.

Copilot працює на моделі Codex, це модифікована версія GPT3, яка працює з програмним кодом. 40% нового коду, що додається на GitHub, створюється за допомогою Copilot.

Microsoft починає працювати з GPT3. Компанія отримала ліцензію та ексклюзивно використовує GPT3. Це переросло в сервіс Azure OpenAI Service (у загальний доступ вийшов 17 січня 2023 року. – Mind).

Microsoft може додати функції ChatGPT OpenAI до пошуку Bing. Тут доволі цікава ситуація – на Bing припадає18% пошукового трафіку у США, і це багато. В Україні він не є таким популярним.

Також Microsoft планує використовувати OpenAI-GPT у Word, Outlook і PowerPoint. Зараз там є багато інструментів, які допомагають у роботі: PowerPoint може підібрати картинку залежно від того, що ви написали. Якщо зараз у Word з'явиться GPT – це буде круто.

Що таке ChatGPT?

ChatGPT – система чатботів на основі штучного інтелекту, яка використовує обробку природної мови (NLP) для генерації діалогів.

ChatGPT дає можливість користувачам ставити запитання або розповідати історії, а бот відповідатиме на них релевантними, природними відповідями й темами. Інтерфейс імітує людську розмову, створюючи природну взаємодію з ботом.

Відповіді ChatGPT звучать дуже схоже на людську мову, оскільки чатбот був навчений на величезній кількості даних, написаних людьми. За неофіційними даними, його «тренували» на сайтах Reddit, Wikipediа, Common Crawl.

Але теоретично до нього можна додати будь-яку інформацію.

У чату немає свідомості, жодна його версія не має розуму. Це всього-на-всього гарна технологія. По факту це модель, яка вміє передбачати наступне слово чи фразу «співрозмовника».

OpenAI vs Google Translate

Перекладаючи той самий текст, я дійшов висновку, що Google Translate із завданням справився краще. Але це можна пояснити тим, що Google Translate існує багато років.

Що вміє ChatGPT?

Наведу декілька прикладів, які сам протестував.

Бот здатен пояснювати, пам'ятати, що було сказано раніше в розмові, розвивати ідеї, коли його запитують, і навіть вибачатися, коли робить щось неправильно. Змінює стиль фрази та переписує речення. За його допомогою можна з текстового опису товару вивести характеристики в табличному форматі. Система може працювати з генерацією кодів і пояснювати коди.

Також бот вміє писати sales script і формує наступну відповідь, створює якісні запити до баз даних.

Складає резюме. Може обробляти наявні резюме: сортувати потрібні дані, аналізувати, чи відповідає посаді кандидат.

Завдяки боту можна дізнатися про цікаві місця, наприклад у Барселоні, які сподобаються футбольному фанатові. Також він може порівняти різні дані. Наприклад, «розповісти» про найкращі сезони Мессі та Роналдо.

У повсякденній роботі його можна використовувати для написання «холодних» листів.

Як на мене, ChatGPT – це партнер. Якщо я знаю, що конкретно можна написати, то я використовую чат. Це економить час удвічі.

Чому не всі довіряють цій розробці?

Першими відмовилися приймати згенерований у ChatGPT текст на ІТ-форумі Stack Overflow. Пояснили це тим, що для цієї платформи є важливими розповіді людей-професіоналів, а не роботів. Можливо, згодом маркуватимуть відповіді, що створені ботом.

Нью-Йорк заборонив використовувати ChatGPT у школах. Вчителі не можуть розрізнити, який текст написав учень,  а який – штучний інтелект. Але цю заборону обійти буде неважко. Не знаю, як перевірити, чи використовує дитина цей чат, чи ні. Неможливо просто у всіх забрати смартфони.

Але OpenAI вже розробляє модель, яка допоможе виявляти тексти, створені в ChatGPT. Це перегони моделей зі штучним інтелектом.

Якщо говорити про Google, то навряд чи його ера закінчилась. Хоча в Google зазвичай надсилають дуже прості запити, тому через пару років ChatGPT може замінити пошукову систему. Але все, що стосується інформації наживо, у Google буде існувати.

ChatGPT не є пошуковою системою, тому він не має можливості шукати інформацію в інтернеті. Це залишає місце для помилок – тому всі результати слід перевіряти на точність і своєчасність. Наприклад, за «версією» чатбота, найкращий футболіст в історії – Леонардо Ді Капріо.

Аби генерувати текст із ChatGPT, потрібно бути експертом у своїй сфері, щоб можна було перевіряти факти та надавати правдиву інформацію.

ChatGPT погано показує себе в математиці. Це інструмент для генерації текстів. Математика керується іншими правилами. Тому розв’язання задач є помилковими, хоча й описані грамотно та логічно. Багато відповідей близьких, але не точних.

Чат ChatGPT, буває, переписує історію. Наприклад, можна запитати, хто є першим президентом США – жінкою. І він відповість, що Гілларі Клінтон.

Усі вже зафіксовані помилки можна знайти за запитом ChatGPT/LLM Errors.

Чому закритий доступ до OpenAI з України?

Я допускаю, що багатьом компаніям на час війни легше закрити доступ до сервісу, ніж розбиратися, де окупована територія, а де ні. Погана новина в тому, що, коли ви реєструєте віртуальний номер, працювати чатбот також не буде. Зараз можна зареєструватися через іноземний номер. Також можна зайти в чатбот Proxi та під'єднатися через нього. Хоча він буває перевантажений запитами.

Чому чат генерує такі дивні тексти щодо війни в Україні?

ChatGPT – це ретроспективна інформація. Модель не знає, що відбувається прямо зараз і не може прогнозувати. Якщо запитати чат про війну, можна отримати неоднозначні відповіді. Причина в тому, що він натренований на інформації 2021 року. І він не знає, що відбувається у 2022–2023 роках.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло