Технології AI та ML: 7 інструментів для поліпшення рейтингу в пошукових системах

Технології AI та ML: 7 інструментів для поліпшення рейтингу в пошукових системах

Але зважайте на вразливості штучного інтелекту

Технології AI та ML: 7 інструментів для поліпшення рейтингу в пошукових системах
Фото: depositphotos

Ефективність роботи сьогодні залежить не стільки від вправності і старань людини, а від того, чи вміє вона застосовувати новітні технології у своїй діяльності. Зокрема, штучний інтелект та машинне навчання поступово входять до повсякденного життя і вже зараз можуть стати в пригоді для виконання різноманітних завдань. Так, їхнє застосування може бути корисним, зокрема, для залучення більшої кількості користувачів на вебсторінку, до соцмережі та інших каналів комунікації. Про деякі цікаві та корисні інструменти, що здатні спростити розкрутку вебресурсу й автоматизувати значну кількість процесів, розповів Mind CEO Elit-Web Ігор Воловий.

Технології штучного інтелекту та машинного навчання все глибше проникають у наші робочі процеси й повсякденне життя. Хтось вбачає в цьому певну загрозу та ризики залишитися без роботи. Ми ж в Elit-Web налаштовані більш оптимістично й вважаємо, що розвиток цих технологій здатен зробити нашу роботу ефективнішою та результативнішою. І радимо всім уже зараз активно вивчати нові інструменти AI та ML для просування сайтів.

Отже, сьогодні ми з вами поговоримо про деякі цікаві та корисні інструменти, здатні спростити розкрутку вебресурсу й автоматизувати значну кількість процесів. Одразу зауважу, що в цій статті я не приділятиму особливої уваги ChatGPT, Bing AI та Google Bard. Про перші два вже й так написано дуже багато, а останній усе ще не працює в Україні. Тому наразі ретельно розглядати його немає особливого сенсу. Пропоную до вашої уваги 7 корисних інструментів AI та ML для просування сайтів інструментів, на які ви можете орієнтуватися у своїй роботі.

Jasper

Це функціональний помічник для написання текстів, який вміє створювати SEO-оптимізовані публікації для блогів, електронні листи та практично будь-які інші письмові маркетингові матеріали. Вам потрібно лише надати йому тему, ключові слова та фрази й вибрати tone of voice.

Для більшої зручності в Jasper є понад 50 шаблонів, які можна використовувати або коригувати під власні потреби. З корисних особливостей можемо зазначити:

 • автозбереження;
 • перевірку на плагіат;
 • гнучке налаштування tone of voice;
 • багатокористувацький вхід.

Ви можете спробувати 7-денну безплатну версію Jasper, а надалі ціна становить від $39 на місяць з оплатою за рік або ж від $49 із помісячною оплатою.

Читайте також: $1 млн від SMRK: чому фонд інвестував у AI-стартап Osavul

Технології AI та ML: 7 інструментів для покращення рейтингу в пошукових системах

AlliAI

Після додавання коду AlliAI на сайт ви зможете створювати правила оптимізації для всього ресурсу й розгортати зміни коду на окремих сторінках буквально в один клік. За його допомогою навіть можна обходити деякі обмеження CMS іа технічні нюанси. AlliAI дає змогу:

 • редагувати й оптимізувати тексти;
 • моментально розгортати оновлення;
 • відстежувати зміни в режимі реального часу;
 • генерувати заголовки сторінок тощо.

AlliAI надає 10 днів безплатного тесту, після чого вартість підписки становить $249 на місяць або більше залежно від ваших потреб.

Технології AI та ML: 7 інструментів для покращення рейтингу в пошукових системах

RankIQ

Доволі корисний, хоча й дещо вузькоспеціалізований інструмент, за допомогою якого можна створювати SEO-оптимізовані публікації для блогів. Також RankIQ вміє давати поради щодо того, як можна оптимізувати наявний контент, зробити його більш інформативним.

Якщо у вас на сайті вже є вміст, але він не генерує трафік, RankIQ підкаже, як його скоригувати та зробити ефективним. І це можна зробити за якихось 30 хвилин, замість того щоб створювати його з нуля.
У RankIQ є безплатний, хоча й обмежений тариф. Платні починаються від $13,5 на місяць.

Технології AI та ML: 7 інструментів для покращення рейтингу в пошукових системах

INK

Доволі цікавий інструмент для роботи з текстом на основі штучного інтелекту, який вчиться… у ваших конкурентів. Він аналізує їхній контент і допомагає вам створювати якісніші матеріали для публікації на власному сайті. Але це не все. INK – це справжній комбайн, який поміж іншим надає вам багато додаткових можливостей та інструментів:

 • понад 130 шаблонів копірайтингу;
 • проведення SEO-аудитів;
 • генерація зображень;
 • дослідження та кластеризація ключових слів;
 • перевірка на плагіат;
 • перевірка граматики;
 • перевірка контенту на предмет створення його ШІ.

INK надає 5-денний пробний період, а надалі ціна становить від $39 на місяць з оплатою за рік або ж від $49 з помісячною оплатою.

Технології AI та ML: 7 інструментів для покращення рейтингу в пошукових системах

Читайте також: ChatGPT і контент: чи будуть AI-тексти потрапляти під фільтри пошукових систем

HubSpot

Сервіс також позиціюється як інструмент для роботи з текстовим контентом. За його допомогою ви можете:

 • генерувати нові ідеї для блогу;
 • створювати електронні листи;
 • писати тексти різноманітної тематики тощо.

Але особливий інтерес викликають додаткові SEO-інструменти, які можуть сканувати ваш сайт й автоматично знаходити шляхи для його оптимізації. У HubSpot є безплатна версія, але її функціонал доволі обмежений. Для більш комплексного використання необхідно придбати Starter-версію підписки за $18 або $20 на місяць із річною або помісячною оплатою відповідно. А от для маркетингових компаній ціна вже буде значно вищою – від $800 або $890 на місяць.

Технології AI та ML: 7 інструментів для покращення рейтингу в пошукових системах

SEO.ai

SEO.ai використовує штучний інтелект для прискорення процесу створення й оптимізації контенту. Платформа також надає низку потужних інструментів, які допоможуть вам знайти й оцінити релевантні ключові слова. SEO.ai містить у собі такі функції, як:

 • створення та публікація контенту у блозі, включно з форматуванням, маркерами та цитатами;
 • дослідження ключових слів із розширеними можливостями й ідеями ШІ;
 • налаштування тону голосу, цільової аудиторії та мови для кожного проєкту;
 • пропозиції на основі штучного інтелекту й варіанти оптимізації для заголовків;
 • просунуте оцінювання SEO з порівняльним аналізом конкурентів.

Ви можете використовувати можливості SEO.ai безплатно впродовж 7-денного пробного періоду. Надалі необхідно буде придбати підписку, яка коштує $49 або $99 залежно від ваших потреб.

Технології AI та ML: 7 інструментів для покращення рейтингу в пошукових системах

OutRanking

Ще один доволі цікавий інструмент, який може вивчати дані сайтів із найвищим рейтингом у вашій ніші та використовувати цю інформацію, щоб знайти можливості для оптимізації саме вашого вебресурсу. Наприклад, застосовуючи дані пошукової видачі, сервіс може швидко створити автоматизовану чернетку майбутньої публікації. Він дозволяє користувачам вносити правки, перевіряти факти або переписувати текст там, де вони вважають за потрібне.

OutRanking може створювати оптимізовані для SEO начерки блогів, брифи, заголовки та багато іншого.
Одна з переваг ще й у тому, що це доволі недорогий інструмент. Найдешевший тарифний план Solo коштує всього $7 на місяць, що в порівнянні з іншими згаданими платформами дійсно небагато. Хоча є і дорожчі та функціональніші плани – від $129 і більше.

Технології AI та ML: 7 інструментів для покращення рейтингу в пошукових системах

Чому вам варто використовувати новітні технології вже зараз та на які ще AI- та ML-платформи звернути увагу
Можу назвати як мінімум три причини, чому AI та ML для SEO – це актуально:

 • Вони можуть допомогти автоматизувати й скоригувати SEO-завдання, як-от дослідження ключових слів, оптимізацію контенту, побудову посилань і аналіз даних.
 • Вони дають змогу адаптуватися до мінливих алгоритмів пошукових систем і передбачати поведінку користувачів.
 • За їхньою допомогою можна поліпшити якість і релевантність контенту, збільшити трафік і конверсію, підвищити конкурентоспроможність і прибутковість сайту.

Якщо наведеного списку сервісів вам з якихось причин виявиться недостатньо або ж ви вирішили спробувати щось нове, можу також порекомендувати такі інструменти:

 • WriteSonic – сервіс на основі ШІ, який може допомогти у створенні контенту для сайту або лендингу. Він використовує модель GPT-3 для генерації тексту за заданими ключовими словами або темою. WriteSonic може також створювати сніпети для поліпшення клікабельності.
 • Copy AI – це інструмент для генерації тексту на основі ШІ, який може допомогти створювати креативний контент для сайту або соціальних мереж. Він також використовує модель GPT-3 і створює матеріали за заданими ключовими словами або темою. Copy AI може генерувати слогани, заголовки, описи продуктів або послуг та інші види текстів.
 • DeepL – це не зовсім інструмент для SEO, але один із найкращих перекладачів, побудований на штучному інтелекті, та ще й безплатний. У нього є платна версія (в Україні недоступна), але більшості користувачів вона обʼєктивно не потрібна.

Загалом я раджу стежити за розвитком штучного інтелекту й машинного навчання, адже він дійсно стрімкий. Нові цікаві інструменти зʼявляються ледь не щодня. І, хоча далеко не всі з них заслуговують на особливу увагу, серед них часто попадаються дійсно корисні та функціональні.

А наостанок маленька ложка дьогтю…

Значна кількість названих інструментів так чи інакше використовують API ChatGPT. А це означає, що вони так само часто оперують нерелевантною і застарілою інформацією (по вересень 2021 року), часом у буквальному сенсі вигадують факти та пишуть відверту нісенітницю.

Та й з українською мовою працюють істотно гірше, ніж з англійською. Тому покладатися на них на всі 100% усе ж не варто. Але за грамотного підходу вони дійсно здатні значно полегшити вам життя і допомогти досягти кращих результатів за менший час.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло