Росії не вдалося презентувати в Італії вина з Криму

Росії не вдалося презентувати в Італії вина з Криму

На виставці в Італії російській делегації заборонили презентувати кримські вина

В Італії на виставці вина Vinitaly російська сторона змушена була прибрати зі свого стенду кримське вино після звернення до місцевої фінансової поліції керуючого партнера проекту UA2EU Олексія Любецького. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Mellet. Vatam.Qyrym...

Posted by Oleksii Lubetskyi on Sunday, April 9, 2017

«Перш за все в мене була копія листа, який був написаний організаторами виставки до Росії з переліком компаній, які вони не можуть виставляти: «Інкерман», «Массандра», «Золота балка», «Кримський винний дім». Але знадобилася допомога поліції, патруля карабінерів та фінансової поліції», – розповів Mind Олексій Любецький, керуючий партнер проекту UA2EU, який займається просуванням українських виробників у Європі. За його словами, питання вирішили протягом доби.

Міністерство закордонних справ України направило ноти італійській стороні у зв'язку з презентацією на виставці у Вероні кримських вин як вироблених на території Росії, повідомила речник МЗС Мар'яна Беца.

«МЗС направило ноти італійській стороні, звернулося до адміністрації виставки з метою недопущення експонування товарів з АР Крим», – написала вона у Twitter.

За словами представниці українського МЗС, організатори виставки направили вимогу російській стороні не експонувати товари з окупованого Криму в рамках Vinitaly-2017.

Цю інформацію Mind також підтвердили в посольстві України в Італії.

«Наприкінці січня на сайті виставкового комітету з’явилася інформація, що Росія буде на цій виставці. І що в неї стенд, на якому будуть представлені чотири виробника з Криму. Як тільки ми побачили цю інформацію, ми звернулися до організаторів, що, відповідно до Європейських нормативів, кримські вина не можуть бути представлені як російська продукція, і це порушує європейське та італійське законодавство», – розповів Mind  Надзвичайний та Повноважний Посол України в Італії Євген Перелигін.

Представники посольства надали копії директив і отримали наприкінці лютого відповідь від організаторів, що російській делегації було відмовлено в розміщені таких стендів. Конфлікт на той момент було вичерпано. Під час відкриття виставки стало відомо, що російська сторона замінила тих виробників, які були заявлені. І привезла дещо інших, серед яких був Inkerman.

За словами Євгена Перелигіна, російські представники пояснили це тим фактом, що вони можуть привезти винні марки, які не були вказані в листі. «Вирішенню ситуації сприяли три фактори: від самого початку організатори з розумінням поставилися до нашого прохання прибрати кримські вина з полиць. Вони лише попросити показати їм відповідні документи та норми, чому їх присутність заборонена. Італійське міністерство закордонних справ підтвердило, що всі ці документи існують. Активні відвідувачі виставки, зокрема громадяни України, зробили запит до фінансової гвардії щодо порушення законодавства Італії», – додав Євген Перелигін.

За його словами, російська сторона погодилася з вимогами і прекрасно розуміла, що йдеться не лише про чотирьох виробників, а взагалі про участь кримських вин у виставці. Та все одно привезла їх.

«Я вважаю, що поведінка російської сторони нахабна. Це відчули і організатори виставки. Важливо, що ситуацію вирішили дипломатичним шляхом, завдяки участі українців», – підкреслив Перелигін.

Юристи також погоджуються, що російська сторона порушила міжнародні норми. «Росія виставила вина як власні. Якби вони виставили їх як українські, питань не було б. Україна не відмовилася від Криму, тому вимоги прибрати вина з полиць цілком обґрунтовані», – впевнений Михайло Можаєв, керуючий партнер ЮФ «Можаєв і Партнери». 

Голова самопроголошеної Республіки Крим Сергій Аксьонов, за інформацією РІА «Новості», назвав інцидент «дурним політичним кроком». За його словами, всім було відомо, що кримчани їдуть на виставку в складі російської делегації. «Хамство. На виставку приїхали представники ряду кримських виробників вина. Учора італійська поліція незрозуміло з яких причин заарештувала всю продукцію. Зараз міністерство закордонних справ розбирається», – заявив він. Глава окупованої території зазначив, що «кримський уряд» не залишить своїх виробників без підтримки.

За даними російських ЗМІ, Росія вперше бере участь у заходах подібного роду, і це є певним «виходом у світ» російських виноробів.

За інформацією Mind, сьогодні на стендах російських представників кримських вин уже не було.

Vinitaly – міжнародна щорічна виставка вина і спиртних напоїв, що проходить у Вероні з 1967 року. В ній беруть участь найбільші європейські виробники, імпортери, дистриб'ютори, постачальники, технологи, журналісти і лідери громадської думки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті