Тиждень роботів: у світі з'явилися робокопи, автодрони і робориби

Тиждень роботів: у світі з'явилися робокопи, автодрони і робориби

Mind пропонує оцінити REEM, O-R3 і BIKI – три новітніх види роботів, презентованих цього тижня в Дубаї, Сінгапурі та Китаї. ВІДЕО

Тиждень роботів: у світі з'явилися робокопи, автодрони і робориби
O-R3
Фото otsaw.com

Світ роботизується приголомшливими темпами. Вулиці Дубая почав патрулювати гуманоїд REEM, до охорони територій Сінгапуру приступила наземно-повітряна автономна система O-R3, а компанія з Китаю випустила у воду бездротову роборибу BIKI.

Mind пропонує отримати наочне уявлення про ці три досягнення сучасної робототехніки, здатні серйозно змінити життя людей і тваринного світу.

REEM – перший у світі робот-поліцейський

Перший у світі людиноподібний робот-поліцейський у вівторок, 23 травня, офіційно приступив до охорони громадського порядку в «Дубай Моллі» – торгово-розважальному центрі емірату Дубай. Його поява викликала справжній фурор.

«Я був реально здивований, коли робот подивився мені в очі й сказав, «Привіт, Мохамед». Спочатку від цього в мене мурашки побігли по спині. Потім я зрозумів, що робот прочитав моє ім'я на бейджі. Коли відвідувачі робили селфі, Робокоп говорив їм: «Скажіть «сир». Посміхніться на камеру», – наводить урядовий сайт Дубая слова менеджера телекомунікаційної компанії Мохамеда Елнакіба, який був присутній на презентації робота.

Робокоп REEM, розроблений іспанською компанією PAL Robotics, має зріст 170 сантиметрів і важить 100 кілограмів. Андроїд переміщається на колесах, у нього є дві руки-маніпулятора, якими він може віддавати честь і тиснути руки людям. У REEM вражаючі комунікативні здібності. Робокоп вміє розмовляти арабською, англійською, китайською, французькою, іспанською та російською мовами. При цьому, розпізнаючи жести і міміку людини, він підлаштовує свою інтонацію під емоційний стан співрозмовника.

На відміну від кінематографічного робокопа з фільму Пола Верховена, REEM неозброєний і не знешкоджує небезпечних злочинців. Однак він набагато краще за людину здатний справлятися з іншими завданнями. Наприклад, з відстані до 30 метрів він може розпізнавати обличчя людей і звіряти їх з поліцейською базою даних, визначаючи жителів емірату і «чужаків», а також виявляючи потенційних терористів і правопорушників, що перебувають у розшуку.

Тиждень роботів: у світі з'явилися робокопи, авто-дрони і робориби (відео)
Робокоп REEM
Фото mediaoffice.ae

На грудях дубайського робокопа розміщений сенсорний дисплей, за допомогою якого громадяни і туристи зможуть отримувати консультації, доповідати про правопорушення і оплачувати адміністративні штрафи. Незабаром роботи REEM патрулюватимуть у багатьох великих торгових і туристичних центрах Дубая.

Дубайський департамент поліції повідомив про плани до 2030 року перекласти на роботів 25% поліцейської роботи. Протягом найближчих двох років емірат планує презентувати потужного бойового робота заввишки 3 метри, здатного  бігати зі швидкістю 80 км/год і переносити важкі вантажі. Цей робокоп керуватиметься людиною, що сидить всередині нього в кабіні.

O-R3 – перша у світі наземно-повітряна охоронна роботизована система

Сінгапурська компанія Otsaw Digital на виставці Communic Asia 2017 презентувала автономний автомобіль O-R3, що працює в тандемі з літаючим дроном.

Робомобіль O-R3 важить 80 кг і за розміром його можна порівняти з гольф-картом. Крім безпілотника він оснащений безліччю камер, що забезпечують огляд на 360 градусів, а також тепловізором, ресивером GPS, скануючим лазерним далекоміром. Це «диво техніки» призначене для зовнішнього патрулювання територій, таких як корпоративні кампуси або залізничні термінали.

Об'їжджаючи територію, робот O-R3 фіксує людей і об'єкти. Завдяки вбудованій системі розпізнавання облич він здатний відрізняти чужинців від співробітників і постійних відвідувачів, яким дозволено перебувати в зоні, що охороняється. Якщо оглянути територію робомобіля заважає глухий паркан, ворота, зарості чагарнику або інші перешкоди, O-R3 може відкрити задній відсік і запустити в повітря безпілотник, здатний відлетіти на відстань до 100 метрів від машини і забезпечити огляд згори.

Сторожовий робомобіль самостійно заряджається і здатний працювати по 24 години на добу 7 днів на тиждень без перерв і вихідних. Як стверджує Otsaw Digital, її роботи не зможуть витіснити охоронців-людей, але покликані позбавить людину від рутинних і нудних обов'язків з патрулювання території.

Тиждень роботів: у світі з'явилися робокопи, авто-дрони і робориби (відео)
O-R3
Фото otsaw.com

Робот навчений зчитувати автомобільні номери і помічати підозрілі об'єкти, наприклад, залишену без нагляду сумку, непогашений недопалок, виламані двері. При виявленні зловмисника або потенційної загрози O-R3 сповіщає про це людей-операторів, які за необхідності можуть брати управління роботом на себе. У найближчому майбутньому Otsaw планує випустити більш компактну версію O-R3 для патрулювання всередині приміщень.

BIKI – перша у світі бездротова підводна риба-робот

Китайська компанія Robosea представила апарат для підводних зйомок під назвою BIKI, який виглядає і плаває як риба за рахунок рухів хвостового плавника. Цей підводний дрон довжиною 27 см і шириною 11 см легко підтримує рівновагу у воді, може розвивати швидкість до 0,5 м/с і витримує занурення на глибину до 60 метрів. Управляти його рухом можна за допомогою смартфона або спеціального пульта, що працює під водою на відстані до 10 метрів.

«Робориба» BIKI здатна плавати на одній зарядці до 150 хвилин, здійснюючи підводну відео- та фотозйомку та передавати цю картину підводного світу на смартфон оператору або публікувати в соцмережу в режимі реального часу. На відміну від роторних дронів, вона рухається тихо, не лякаючи живих риб. За допомогою інфрачервоних датчиків BIKI автоматично розпізнає перешкоди на своєму шляху і огинає їх. Завдяки вбудованому GPS, «робориба» автоматично повертається на базу в разі втрати зв'язку з контролюючою її людиною.

Розробники Robosea завершили тестування 30 «робориб», зокрема в умовах Антарктиди, в їдких рідинах і під тривалим впливом сонячних променів. Компанія оголосила про готовність розпочати масове виробництво і обіцяє почати поставки ВІКІ у вересні за ціною від $549 за штуку.

Тиждень роботів: у світі з'явилися робокопи, авто-дрони і робориби (відео)
BIKI всередині
Фото itiwant.com

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло