Рудольф Джуліані: «Демократія – це не про вибори, а про владу закону»

Рудольф Джуліані: «Демократія – це не про вибори, а про владу закону»

107-й мер Нью-Йорка про демократію, Трампа та стратегію «розбитих вікон»

Рудольф Джуліані: «Демократія – це не про вибори, а про владу закону»
Рудольф Джуліані, 107-ий мер Нью-Йорку
Фото Сергій Іллін / Фонд Віктора Пінчука

В Україні з візитом побував 107-й мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані. У Києві він провів серію зустрічей, зокрема з  президентом України Петром Порошенком, мером Києва Віталієм Кличком, та не оминув увагою українську молодь, прочитавши лекцію в рамках проекту Фонду Віктора Пінчука «Публічні лекції».

Рудольф Джуліані був мером Нью-Йорка з початку 1994 року по кінець 2001-го. Під його керівництвом Нью-Йорку довелося боротися з наслідками страшної трагедії 11 вересня. І за лідерські якості, які він проявив у цей важкий для міста час, журнал Time назвав його «Людиною року». Згодом Джуліані балотувався у президенти Сполучених Штатів, але програв передвиборчу гонку – і кандидатом від партії у 2008 році став Джон Маккейн.

Рудольф Джуліані: «Демократія – це не про вибори, а про владу закону»

Коли Джуліані вперше претендував на посаду мера у 1989 році, місто перебувало у занепаді. На обкладинці журналу Time 1990 року було зображене гниле яблуко, тоді як «Велике Яблуко» є одним із прізвиськ Нью-Йорка. Свою передвиборчу кампанію він побудував на слогані «Гірше вже нікуди» і через чотири роки все-таки був обраний мером.

Своїм прикладом для наслідування та політичним героєм Джуліані вважає Рональда Рейгана, тому намагався копіювати його стиль у політиці. За час каденції мера він знизив рівень злочинності на 85%, перетворив Нью-Йорк з дефіцитного міста на прибуткове, зменшив податки та створив понад 450 000 робочих місць. 

Основні тези виступу колишнього мера Нью-Йорка Руді Джуліані – у матеріалі Mind

Про Трампа

Якщо порівнювати Трампа з іншими президентами, то це, напевно, буде Ендрю Джексон, який керував країною з 1829 по 1837 роки. Він був солдатом, і багато хто був упевнений, що Джексон зруйнує країну, настільки шаленими були його ідеї. Але врешті-решт він став одним з найкращих президентів США та заснував Демократичну партію. 

Джуліані вважає, що Трамп не любить війну та не хоче бути агресивним, але не боїться натиснути на гачок у разі необхідності. Він малює червоні лінії – і слідкує за тим, щоб їх не перетинали. 

Одного разу, за вечерею з китайським президентом він повідомив останньому, що щойно США здійснили бомбування Сирії, і запропонував десерт. Таким чином, він хотів показати, що не варто жартувати з США.

Про демократію 

Демократія не обмежується виборчим процесом. Історія знає випадки, коли чесні вибори не приводили до демократії. Врешті-решт Сталіна та Гітлера теж обирали. Демократія – це в першу чергу про владу закону. Закону, який захищає людей та передбачає чесність і відсутність корупції. В Україні є багато активів та важко працюючих людей, що є чудовим базисом для розвитку такої демократії. І це неправда, що в Америці немає корупції, просто зараз вона не носить системного характеру, і скоріше є винятком, ніж правилом. 

В основі боротьби з корупцією та побудови демократії повинні стояти чесні поліцейські, чесні слідчі, чесні судді та чесні політичні лідери.

Про стратегію «розбитих вікон»

Якщо у великому будинку хтось розіб’є вікно, це не спричинить великих втрат. Якщо два – теж. Але якщо дозволити цьому траплятися систематично, то врешті-решт усі вікна у будинку можуть бути розбиті. Те саме трапляється зі злочинністю.

Великі злочини походять з малих: перескочити через турнікет у громадському транспорті, скоїти дрібну крадіжку або нелегально намалювати графіті на стінах міста. Законослухняні люди відчувають себе у небезпеці через подібні дрібні правопорушення. Для розвитку міста важливо не оминати увагою ці «дрібниці», бо вони згодом призводять до набагато гірших наслідків. Жителі повинні не боятися вийти вночі на вулицю.

Про кліматичні угоди

Джуліані був одним з тих, хто порадив Трампу відректися від Паризької угоди, бо вважає її нечесною відносно США. Але він наголошує, що відмова від кліматичних угод не означає капітального забруднення навколишнього середовища. В Америці постійно працюють над розвитком вітрової та сонячної енергетики, але, на жаль, зараз немає змоги зберігати потрібну кількість енергії. Водночас навіть американські методи спалювання вугілля більш екологічні, ніж у Індії чи Китаї.

Про армію

Джуліані, як і Трамп, вважає, що американська армія повинна бути найбільшою у світі. Цього року військовий бюджет країни збільшився на $50 млрд. За один рік відбудувати армію неможливо, але можливо купити 40 кораблів. Наразі поставлено за мету збільшити флот до 350 кораблів та охопити ним два океани.

Про лідерство

Головне – це мати мету. Маючи її, потрібно бути сповненим оптимізму та вірити, що ви зможете її досягти. Якщо на шляху ви зустрічаєте невдачі, вчіться на них. Важко працюйте та зберіть навколо себе гарну команду. І наостанок, розказуйте про свої можливості. Не соромтеся просити надбавку до заробітної плати чи підвищення, якщо вважаєте, що заслуговуєте на це.

Рудольф Джуліані: «Демократія – це не про вибори, а про владу закону»
Рудольф Джуліані, 107-й мер Нью-Йорка
Фото Сергій Іллін / Фонд Віктора Пінчука

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло