Інфографіка: Україна випала з тренду ринків нерухомості

Інфографіка: Україна випала з тренду ринків нерухомості

Житло тут досі дешевшає

Этот материал также доступен на русском языке
Інфографіка: Україна випала з тренду ринків нерухомості
Фото Анна Наконечная для mind.kiev.ua

Згідно з даними дослідження європейського ринку нерухомості RE/MAX Europe Housing Report, низькі процентні ставки, а отже дешеві кредити, сприяли швидкому відновленню ринків нерухомості практично всіх європейських країн, що тією чи іншою мірою постраждали під час кризи 2013 року.

Нові об'єкти активно будуються в Словаччині та Естонії. Високу позитивну динаміку демонструють як ринки високорозвинених країн ЄС, таких як Німеччина або Нідерланди, так і країн Східної Європи – Румунії, Чехії, Литви. Наприклад, у деяких містах Литви, Німеччини та Люксембургу вартість квартир зросла за 2015–2016 роки на 13%. І ця тенденція в більшості держав спостерігатиметься й надалі. Виняток становлять лише Франція, Греція і Швейцарія, де ціни 2017 року залишаться стабільними.
 
У середньому по Європі різниця між вартістю квартир в міській та сільській місцевості становить 64%, що можна порівняти з різницею у вартості квартир Києва та більшості обласних центрів України (в Одесі та Львові ціни близькі до столичних). На цьому схожість з ринками європейських країн закінчується – протягом останніх трьох років вартість нерухомості в Україні неухильно падає.

Інфографіка: Україна випала з тренду ринків нерухомості

Говорити про початок відновлення ринку поки не варто: з 2013 року забудовники активно нарощували обсяги робіт, тоді як платоспроможність населення падала. Оскільки розрив між попитом і пропозицією постійно зростає, а конкуренція посилюється, це змушує забудовників, а слідом за ними і вторинний ринок житла, знижувати вартість. І прогнозувати зміну цього тренду поки не береться жоден експерт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло