Потенціал темпераменту: чому варто прочитати книгу Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

Потенціал темпераменту: чому варто прочитати книгу Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

Як інтровертам досягти успіху в суспільстві, в якому панують екстраверти

Этот материал также доступен на русском языке
Потенціал темпераменту: чому варто прочитати книгу Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»
Фото Видавництво "Наш Формат"

Бекґраунд: Сьюзен Кейн – інтроверт «зі стажем». Упродовж усього життя вона відчувала упередження стосовно людей свого типу. Усе навколо створене для екстравертів: робочі місця, школи, релігійні установи. І через це інтроверти постійно відчувають себе «не такими», наче з ними не все гаразд. Як наслідок – втрата віри в себе, зниження енергії, небажання та, часом, неможливість реалізувати свої таланти.

Уже в дорослому віці, після набуття різного життєвого досвіду, авторка усвідомила, що інтроверсія має безліч переваг для роботи, підтримки дружніх та родинних стосунків. Пройшовши через усі соціокультурні стереотипи, Сьюзен зосередилася на ретельному дослідженні сили інтровертів, результати якого вона згодом описала в книзі «Сила інтровертів». Цю книгу було перекладено більше ніж 40 мовами, а у 2016 році вона вийшла українською у видавництві «Наш Формат».

Сьюзен Кейн до того ж є однією з співзасновників компанії Quiet Revolution LLC, що сприяє трансформації офісних просторів, роблячи їх більш адаптованими під різні психотипи, наприклад, забезпечуючи приватністю і конфіденційністю тих, кому це необхідно. 

Оригінальна назва: QUIET: The Power of Introverts in a World That Can’t Stop Talking

Видавництво:  «Наш Формат»

Наклад: 3000 примірників

Сюжет: Сучасний світ належить екстравертам. Принаймні, про це свідчать соціальні та психологічні дослідження. Багато десятиліть соціум переконував нас у тому, що запорукою успішного життя людини, її професійної та особистісної реалізації є активність, енергійність, комунікабельність, відкритість і вміння швидко заводити знайомства. Змалечку всі ми перебували в різних колективах (дитячий садок, школа, спортивні секції, піонерські табори тощо), де потрібно було себе «проявляти». І байдуже, хотіли ми цього чи ні. І ставши вже дорослими та ввібравши в себе нав’язаний ідеальний образ людини, ми надягали зовсім не властиві нам маски, які могли надійно захистити нас від зовнішнього осуду.

Потенціал темпераменту: чому варто прочитати книгу Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»
Фото Видавництво «Наш Формат»

Сьюзен Кейн вирішила покласти край цьому шкідливому для психіки маскуванню та створила масштабний посібник з відновлення власної сутності.

Перша частина книги допомагає зрозуміти, як так взагалі відбулося, що культурним ідеалом у світі стала екстраверсія. Чому саме галасливі та активні любителі спілкування правлять балом? На це є цілком логічні пояснення: в історії поступово відбувався перехід від індивідуальної праці до колективної. Розвивалися корпорації, налагоджувалося масове виробництво товарів – у нових умовах потрібно було швидке групове мислення та дії. Час тривалих усамітнених роздумів безжально спливав.

Друга частина присвячена розмірковуванням з приводу природного єства людини. Чи дійсно ми маємо вільний вибір бути собою? Як на формування типу особистості впливає виховання та оточення? Авторка наводить доволі багато прикладів відомих людей, таких як Роза Паркс, Марсель Пруст, Чарльз Дарвін, Барак Обама, Том Хенкс та інших, хто зміг розкрити свій талант саме завдяки своїй інтроверсії.

У третій частині Сьюзен Кейн наводить приклади іншого ставлення до цих психотипів – цікаві приклади з азійської культури, де екстраверти не у фаворі.

І як же тепер із усім цим знанням жити? Як спілкуватися екстравертам та інтровертам? Як бути терпимими один до одного, вдало відшукувати та використовувати сильні риси тих та інших? Щодо цього є декілька практичних порад у четвертому розділі книги.

Вам сподобається, якщо: ви інтроверт, і вам постійно кажуть про те, що ви надто тиха, сором’язлива, некомунікабельна, малоактивна та позбавлені харизми людина.

Вам не сподобається, якщо: ви переконані в тому, що тільки «пробивні» люди досягають у житті успіху, а всі, хто «літає у хмарах» та віддає перевагу самоті – просто марно витрачають свій та ваш час.

Головна причина прочитати: інтроверсія – це не вирок, не діагноз і не вада. Це психологічний тип людини, не менш важливий та унікальний, ніж екстраверсія. Всі ми прекрасні й неповторні у своєму різноманітті. Кожен тип має свої особливості, які варто навчитися розрізняти та поважати. Для керівників усіх рангів книга важлива для кращого розуміння психології працівників, адже це значно полегшить вчасне виявлення та використання переваг того чи іншого психотипу.

Книгу можна придбати на сайті видавництва «Наш Формат».


У тому ж дусі:

Потенціал темпераменту: чому варто прочитати книгу Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

Назва: «Переваги інтровертів»

Автор: Марті Лейні 

Інтроверти схильні до нестандартного мислення, оскільки у них шалена уява. Вони вдумливі та можуть зосереджуватися на чомусь тривалий час. Але інтроверти в меншості, їх утричі менше, ніж екстравертів. Так, наш світ належить дієвим та активним. Проте наукові дані, отримані на підставі дослідження аналітичного мислення, творчих здібностей та високого ступеня концентрації уваги людей-інтровертів, свідчать про їхні неабиякі переваги. І цим автор, психотерапевт-практик із США, ділиться у своїй корисній книзі.


Потенціал темпераменту: чому варто прочитати книгу Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

Назва: «Кар'єра для інтровертів. Як завоювати авторитет та отримати заслужене підвищення»

Автор: Ненсі Енковіц 

Час покласти край міфу про те, що кар’єра – це виключно доля екстравертів. Приклади навіть сучасного життя доводять протилежне: досягти високих посад та заслужити повагу десятків тисяч працівників здатні й інтроверти. Лише варто розуміти механізми просування вгору професійними сходами. Автор подає конкретні ефективні вправи, що мають допомогти інтроверту побудувати власну кар’єрну стратегію з урахуванням своїх унікальних психологічних особливостей.


Потенціал темпераменту: чому варто прочитати книгу Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

Назва: «Лідер-інтроверт. Як досягти успіху в суспільстві, де панують екстраверти»

Автор: Дженіфер Канвайлер 

У багатьох людей образ керівника – це неодмінно напористий лідер, здатний «запалити» та повести за собою людей, палкий промовець та активний діяч. І коли хтось потрапляє до колективу, де керує спокійна, малослівна та врівноважена людина,  картинка світу не збігається з реальністю. Навіть якщо такий керівник має високу працездатність, талановитий, відповідальний та справедливий. Чи може інтроверт бути лідером? Автор переконаний, що так! Таким людям лише варто розуміти свої сильні сторони та усвідомити переваги інтроверсії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло