7 законів грошей: чому варто прочитати книгу «Найбагатший чоловік у Вавилоні»

7 законів грошей: чому варто прочитати книгу «Найбагатший чоловік у Вавилоні»

Як відкласти гроші та змусити їх працювати на себе

Этот материал также доступен на русском языке
7 законів грошей: чому варто прочитати книгу «Найбагатший чоловік у Вавилоні»
Фото Видавництво "Наш Формат"

Бекґраунд: Автор книги Джордж Клейсон народився у 1874 році. Його завжди турбувало питання фінансової грамотності населення, тому в 1926 році він випустив серію брошур, написаних у стилі вавилонських притч. Ці брошури широко розповсюджувалися у банках та страхових компаніях, а згодом їх об’єднали у книгу «Найбагатший чоловік у Вавилоні», яку випустили того ж року. На сьогодні у світі продано понад 2 млн примірників цієї книги.

За основу Клейсон узяв глиняні таблички, що були знайдені на території Межиріччя та датовані вавилонською ерою. Британські археологи підтвердили, що Клейтон іноді звертався до них за допомогою, коли сам був не в змозі перекласти ту чи іншу табличку.


Фото Видавництво «Наш Формат»

Оригінальна назва: The Richest Man in Babylon

Видавництво: «Наш Формат»

Наклад: 4000 примірників

Сюжет: У формі притч Джордж Клейсон розповідає про те, що багатіями стають лише ті, хто затямив прості закони нагромадження грошей.

Закон І. Почніть наповнювати свій гаманець. Відкладайте щонайменше десятину від свого доходу. Якщо вам під силу заощаджувати більше, то це взагалі чудово. Можливо, ви скажете, що й так живете у скруті, але самі здивуєтеся, що економія цих 10% ніяк не вплине на ваш рівень життя.

Закон ІІ. Пильнуйте витрати. Чим більше ви заробляєте, тим більше хочете витрачати. Але не плутайте нагальні витрати із забаганками. Складіть бюджет та запишіть туди перелік необхідних витрат. Коли у вас з’являється бажання витратити, задумайтесь, чи дійсно це бажання необхідно втамувати? І в жодному разі не витрачайте більше 90% заробленого. «Відкладу більше наступного місяця», – це дорога в нікуди.

Закон ІІІ. Примножуйте свій статок. Гроші не повинні лежати мертвим тягарем у вас в гаманці. Багатство – це не накопичений статок, а дохід, який постійно росте. Покладіть гроші хоча б на депозит.

Закон ІV. Оберігайте свій статок, щоб не втратити його. Коли вкладаєте гроші, основна сума не повинна постраждати. Уникайте занадто ризикових угод та обіцянок швидкого заробітку. Обов’язково радьтеся з експертами та продумайте шляхи виходу з «корабля, що тоне».

Закон V. Житло може бути вигідним вкладенням. Плата за оренду житла іноді така сама, як і виплата кредиту за нього. Лише з тією різницею, що за 10 років житло вам не належатиме. І хоч Клейсон жив не у сучасній Україні з її постійними фінансовими кризами, думка про власне житло досі гріє душу більшості людей.

Закон VI. Забезпечте дохід на майбутнє. Колись пенсій не було взагалі, а зараз вони зовсім не гарантують безбідної старості. Заздалегідь подумайте про себе та свою сім’ю, і що з вами буде за 10, 20, 30 років. Тут у нагоді стануть страхування і вклади у землю та нерухомість.

Закон VII. Навчайтеся заробляти більше. Розвивайте свої здібності, опановуйте нові навички, набирайтеся мудрості. Шукайте нові ринки збуту, питайте порад, вкладайте гроші у своє навчання.

Якщо у вас борги. Якщо ви не лише живете в нуль, але й винні іншим людям, на цей випадок теж є вавилонська історія. Від імені Дабасіра, торговця верблюдами, Клейсон пропонує наступне вирішення проблеми: для початку зробіть список з усіх, кому ви винні гроші, та яку саме суму. Поділіть свій дохід на десять рівних частин, сім з десяти витрачайте на нагальні потреби та маленькі радощі, щоб все-таки насолоджуватися життям, а не тонути у депресії. Ще 20% щомісяця розподіляйте на виплату боргу. А десятину, як у правилі №1, заощаджуйте, щоб потім збільшувати свій дохід.

Вам сподобається, якщо: Вам до вподоби притчі та ви любите бізнес-літературу, написану в художньому стилі.

Вам не сподобається, якщо: Ви не любите історію, а біблійні оповіді навіюють на вас сон.

Головна причина прочитати: Засвоїти правила накопичення грошей і вже сьогодні почати відкладати десятину як збереження!

Книжку можна придбати на сайті видавництва у паперовому або електронному форматі.


У тому ж дусі:

7 законів грошей: чому варто прочитати книгу «Найбагатший чоловік у Вавилоні»

Назва: «Багатий тато, бідний тато»
Автор: Роберт Кіосакі

Автор виріс на Гаваях у не дуже заможній родині. Його батько вірив у систему освіти та непосильну працю. Водночас батько його друга навчав хлопців, як працюють гроші та як змусити гроші працювати на вас. Кіосакі пропонує вирватися з замкнутого кола життя заради заробітку та нарешті здобути фінансову незалежність.


7 законів грошей: чому варто прочитати книгу «Найбагатший чоловік у Вавилоні»

Назва: «Шлях до фінансової незалежності»
Автор: Бодо Шефер

Книга написана для широкого загалу читачів і показує, як за допомогою простих, але ефективних інструментів досягти фінансової незалежності. Автор розкриває таємниці накопичення, збереження та примноження власного статку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло