Чотири проривні новинки від Intel у галузі штучного інтелекту

Чотири проривні новинки від Intel у галузі штучного інтелекту

Як рятувати людей від акул, ДТП і сексуального рабства, а також спостерігати спортивні матчі «прямо з поля»

Цей матеріал також доступний російською
Чотири проривні новинки від Intel у галузі штучного інтелекту
Фото: facebook.com/tutods2014

Одним із спікерів другого дня технологічної конференції Web Summit 2017, яка триває у Лісабоні, став Брайан Кржаніч, CEO Intel. У своїй доповіді він наголосив на тому, що будь-якій компанії важливо мати власну стратегію розвитку з урахуванням впливу великих даних та штучного інтелекту (АІ). Також він підкреслив, що кожного разу, перебуваючи на порозі великих змін і перетворень, необхідно ставити питання: чи дійсно варто це робити та які зміни після цього відбудуться.

За словами Кржаніча, штучний інтелект – це наступний, вже досить реальний крок до інновацій. Єдине, що зараз необхідно всім усвідомити: АІ – це не лише одна річ, одна програма, один застосунок на мобільний телефон чи ще щось подібне. Intel вірить, що АІ надалі ставатиме все ближчим і ближчим до людства. «Це буде саме те, на що ви зможете покластися, та що з часом відіграватиме все більшу роль у вашому житті», – запевнив присутніх Брайан Кржаніч.

Mind вивчив новинки Intel, яким присвятив свій виступ на Web Summit керівник корпорації, та які, за його словами, дійсно матимуть неабиякий вплив на людське життя.

Дрон-спостерігач за акулами

Web Summit 2017: чотири проривні новинки від Intel
Фото: facebook.com/littleripperlifesaver

Цей безпілотний літальний апарат був розроблений Intel у співпраці з австралійською компанією Little Ripper Lifesaver. Розробка базується на принципах штучного інтелекту та основах глибокого навчання.

Механізм його роботи наступний: дроном керують із суші, і він з висоти пташиного польоту у режимі реального часу розпізнає в океані акул та передає цю інформацію оператору. Якщо вдається встановити, що акула знаходиться неподалік від людей – їх негайно рятують. У випадку, якщо ця акула просто виявлена – людей застерігають від купання на даній території.

Мета створення цієї моделі дрону полягає саме у миттєвій реакції та порятунку людей у воді. Якщо ж подібні дрони увійдуть до обов’язкового набору рятувальників, це суттєво полегшить їм роботу і збільшить відсоток врятованих.

Самокеровані автомобілі та онлайн-мапи

Web Summit 2017: чотири проривні новинки від Intel
Фото: observador.pt

Щороку на автошляхах світу від нещасних випадків гине близько мільйона людей. Більшість аварій трапляється через людський фактор. В Intel стверджують: усунувши людину-водія від керма та замінивши його штучним інтелектом, можна суттєво зменшити кількість ДТП аж до повного їх виключення.

Корпорація анонсує вихід сотні самокерованих автомобілів вже наступного року. У кожній машині будуть встановлені датчики та сенсори, пристосовані до певних погодних умов, ситуацій на дорогах тощо. Зокрема, машини нового покоління обладнають декількома камерами – як ззаду та спереду, так і з обох боків автомобіля. Їхня взаємодія дасть можливість пересуватися містом без наявності водія, посиливши при цьому безпеку руху.

Окрім цього, Intel працює над побудовою мапи, яка б оновлювалась у режимі онлайн та скеровувала штучний інтелект під час пересування вулицями міста. Це буде мобільний застосунок, у якому безпечно прокладений шлях матиме зелений колір, а от люди, інші машини, сторонні предмети на дорогах – виключно червоний.

Система пошуку викрадених дітей

Web Summit 2017: чотири проривні новинки від Intel
Фото: shutterstock

У сучасному світі близько двох мільйонів дітей щорічно потрапляють у сексуальне рабство. Intel, співпрацюючи з Міжнародною організацією з пошуку загублених дітей, допомагає у пошуку та порятунку малолітніх бранців. Розроблений компанією мобільний застосунок наочно демонструє, як можна вирішити цю болючу проблему за допомогою штучного інтелекту.

Суть його роботи полягає у тому, що співробітник відповідних правоохоронних органів завантажує фотографію загубленої дитини та починає її пошук у приватній мережі Даркнет, де найчастіше і відбувається торгівля викраденими дітьми. Intel застосовує АІ для розпізнавання обличчя, що дає змогу згодом урятувати жертв кіднепінгу і безпечно повернути їх додому.

Система віртуальної реальності у спорті

Web Summit 2017: чотири проривні новинки від Intel
Фото: intel.com

Intel Sports Group надає можливість переглядати футбольні матчі із повним відчуттям перебування на стадіоні. Вперше цю технологію було застосовано на матчах La Liga (найвища футбольна ліга Іспанії. – Mind) у сезоні 2016-2017 років.

За її допомогою уболівальники отримують змогу дивитися матч, обираючи «свою» точку огляду. Завдяки 36 камерам, розташованим по периметру стадіону, програма симулює те, що бачить гравець у момент пасу, приймання м’яча тощо.

Також можна призупинити гру й подивитись певний момент з будь-якого кута завдяки Intel 360 Technologies. Отже, споглядати гру можна у повному охваті стадіону – для цього необхідно лише вдягнути окуляри віртуальної реальності.

Ще однією новинкою від Intel є паралельний перегляд декількох матчів. Це може бути як футбольний чемпіонат, так і інші виду спорту – баскетбол, гандбол, хокей. Після того як глядач одягає окуляри з віртуальною реальністю, зверху підсвічуються усі паралельні ігри. А при небезпечному моменті загоряється червоне світло – даючи змогу перемикатися між іграми. І у цей момент ніхто, окрім глядача та судді, не матиме кращого кута огляду гри. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті