mind
Болючий досвід: 5 фільмів про глобальну фінансову кризу

Болючий досвід: 5 фільмів про глобальну фінансову кризу

Як подивитися гарне кіно та навчитися на помилках минулого

Цей матеріал також доступний російською
Болючий досвід: 5 фільмів про глобальну фінансову кризу
Кадр з фільму «Гра на пониження»
Фото: Kinopoisk.ru

Нещодавно виповнилося 10 років від початку світової фінансової кризи. Та чи змінилася відтоді логіка капіталізму? Mind пропонує вам декілька фільмів, які допоможуть згадати ті драматичні події, а також краще зрозуміти їхні причини, щоб не потрапити у ту саму пастку знову. Якщо ж вам більше до вподоби читати, то з рекомендованими книгами про фінансові кризи можна ознайомитися за посиланням.

«Внутрішня справа» (англ. Inside Job), 2010

Режисер: Чарльз Фергюсон

У головній ролі: Метт Деймон 

Сюжет: Документальний фільм «Внутрішня справа» пропонує комплексний аналіз світової фінансової кризи 2008 року. Вона вартувала понад $20 трлн і призвела до того, що мільйони людей втратити роботу та будинки в найгіршій рецесії з часів Великої депресії. Людству ледь вдалося уникнути глобального фінансового колапсу.

«Межа ризику» (англ. Margin Call), 2011

Режисер: Джей Сі Чандор

У головних ролях: Кевін Спейсі, Пол Беттані, Джеремі Айронс, Закарі Квінто, Пенн Бедґлей, Саймон Бейкер

Сюжет: У центрі подій – один з найбільших американських банків, який зіткнувся з початком світової фінансової кризи. Один з керівників банку після аналізу ринку отримує жахливий прогноз щодо ринкових перспектив. Протягом 24 годин найкращі співробітники банку повинні вирішити, як врятувати установу від банкрутства.

«Крах неприйнятний: рятуючи Уолл-стріт» (англ. Too Big to Fail), 2011

Режисер: Кертіс Хенсон

У головних ролях: Едвард Аснер, Біллі Крудап, Пол Джиаматті, Тофер Грейс, Меттью Модайн, Синтія Ніксон

Сюжет: Події у фільмі зосереджено навколо дій міністра фінансів США Генрі Полсона, який намагається стримати фінансову катастрофу. У фільмі послідовно викладені події травня – жовтня 2008 року, які відбуваються у фінансовому секторі США та які послужили яскравим проявом світової фінансової кризи 2008–2011 років.

«Дефект» (англ. Flaw), 2011

Режисер: Девід Сінгтон

Сюжет: У своєму документальному фільмі Девід Сінгтон розглядає основні причини світової фінансової кризи. Ґрунтуючись на інтерв'ю з провідними економістами, торговцями Уолл-стріт та жертвами цього потрясіння, фільм розглядає поєднання сил, що поставили світову економіку на коліна.

«Гра на пониження» (англ. The Big Short), 2015

Режисер: Адам Мак-Кей

У головних ролях: Крістіан Бейл, Стів Керелл, Раян Гослінг, Бред Пітт

Сюжет: Фільм розповідає про чотирьох біржових гравців, які передбачають крах кредитно-житлової бульбашки, та вирішують грати проти банків, щоб покарати їх за недалекоглядність та стати мультимільйонерами під час глобальної фінансової кризи. Фільм знято за однойменним романом Майкла Льюїса, який було видано у 2010 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті