Мальовнича цифра: 5 TED-виступів про мистецтво візуалізації даних
Історії митців, які замість фарб та пензлів використовують цифрові дані

Щоб зробити приголомшливий витвір мистецтва, вже необов’язково використовувати фарби та полотно. Завдяки сучасним технологіям тепер може бути достатньо і погодних даних або статусів у Facebook. У цих TED-виступах художники кидають виклик традиційному розумінню мистецтва і показують, що красу можна створити і з таблиць, архівів та іншої цифрової інформації.
«Мистецтво, яке дивиться на вас», Голан Левін
Голан Левін – художник та інженер, який використовує сучасні інструменти – робототехніку, нове програмне забезпечення, когнітивні дослідження – щоб створювати мистецькі роботи, здатні дивувати та захоплювати. Подивіться, як звуки перетворюються на фігури, предмети створюють картини, і пильне око дивиться на допитливого глядача.
«Як побудувати інформаційну машину часу», Фредерік Каплан
Уявіть собі, якщо б ви могли переглядати Facebook... із середньовіччя. Можливо, це не так і давно, як це звучить. У своєму веселому та цікавому виступі Фредерік Каплан демонструє Венеціанську машину часу, проект з оцифрування 80 км книг для створення історичної та географічної моделі Венеції протягом 1000 років.
«Візуалізувати себе з даних», Аарон Коблін
Митець Аарон Коблін використовує величезну кількість даних (а часом і величезну кількість людей) і переплітає їх у приголомшливі візуалізації. Від елегантних рядків, що показують польоти авіакомпаній, до пейзажів, створених з даних мобільного телефону; від відео Джонні Кеша, зібраного зі шматочків, до відеоролика Wilderness Downtown, що підлаштовується під користувача – його роботи блискуче показують, як сучасні технології можуть зробити нас більш людяними.
«Краса візуалізації даних», Девід МакКендлес
Девід МакКендлес перетворює складні набори даних (як-от всесвітні військові витрати, медійний шум, оновлення Facebook-статусів) у красиві, прості діаграми, які показують шаблони та зв'язки, що до цього були непомітними. Гарний дизайн, на його думку, є найкращим способом боротьби із надлишковою інформацією – і він може дійсно змінити те, як ми бачимо світ.
«Мистецтво, яке створюють шторми», Наталі Мейбак
Художниця Наталі Мейбак бере погодні дані про сильні бурі і перетворює їх на складні скульптури, які втілюють сили природи та часу. Ці скульптури згодом перетворюються на музичні партитурами для струнного квартету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].