Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Мальовнича цифра: 5 TED-виступів про мистецтво візуалізації даних

Мальовнича цифра: 5 TED-виступів про мистецтво візуалізації даних

Історії митців, які замість фарб та пензлів використовують цифрові дані

Цей матеріал також доступний російською
Мальовнича цифра: 5 TED-виступів про мистецтво візуалізації даних
Фото Shutterstock

Щоб зробити приголомшливий витвір мистецтва, вже необов’язково використовувати фарби та полотно. Завдяки сучасним технологіям тепер може бути достатньо і погодних даних або статусів у Facebook. У цих TED-виступах художники кидають виклик традиційному розумінню мистецтва і показують, що красу можна створити і з таблиць, архівів та іншої цифрової інформації.

«Мистецтво, яке дивиться на вас», Голан Левін

Голан Левін – художник та інженер, який використовує сучасні інструменти – робототехніку, нове програмне забезпечення, когнітивні дослідження – щоб створювати мистецькі роботи, здатні дивувати та захоплювати. Подивіться, як звуки перетворюються на фігури, предмети створюють картини, і пильне око дивиться на допитливого глядача.

«Як побудувати інформаційну машину часу», Фредерік Каплан

Уявіть собі, якщо б ви могли переглядати Facebook... із середньовіччя. Можливо, це не так і давно, як це звучить. У своєму веселому та цікавому виступі Фредерік Каплан демонструє Венеціанську машину часу, проект з оцифрування 80 км книг для створення історичної та географічної моделі Венеції протягом 1000 років.

«Візуалізувати себе з даних», Аарон Коблін

Митець Аарон Коблін використовує величезну кількість даних (а часом і величезну кількість людей) і переплітає їх у приголомшливі візуалізації. Від елегантних рядків, що показують польоти авіакомпаній, до пейзажів, створених з даних мобільного телефону; від відео Джонні Кеша, зібраного зі шматочків, до відеоролика Wilderness Downtown, що підлаштовується під користувача – його роботи блискуче показують, як сучасні технології можуть зробити нас більш людяними.

«Краса візуалізації даних», Девід МакКендлес

Девід МакКендлес перетворює складні набори даних (як-от всесвітні військові витрати, медійний шум, оновлення Facebook-статусів) у красиві, прості діаграми, які показують шаблони та зв'язки, що до цього були непомітними. Гарний дизайн, на його думку, є найкращим способом боротьби із надлишковою інформацією – і він може дійсно змінити те, як ми бачимо світ.

«Мистецтво, яке створюють шторми», Наталі Мейбак

Художниця Наталі Мейбак бере погодні дані про сильні бурі і перетворює їх на складні скульптури, які втілюють сили природи та часу. Ці скульптури згодом перетворюються на музичні партитурами для струнного квартету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті