5G може змінити все – від музики до медицини
Pekлama

5G може змінити все – від музики до медицини

Повноцінний запуск технології 5G по всьому світу очікується не раніше 2020 року. Проте, шляхи застосування нових можливостей розробляються науковцями і дослідниками вже зараз

Этот материал также доступен на русском языке
5G може змінити все – від музики до медицини
Photo by: Mike MacKenzie
Flickr.com

4G приніс потокове відео, магазини додатків, програмні аукціони та точку входу у світ віртуальної реальності, розширеної реальності та штучного інтелекту. З 5G експерти говорять, що рекламодавці та видавці повинні очікувати набагато більше.

Очікується, що бездротова технологія блискавичного інтернету наступного покоління зможе забезпечити живлення самокерованих автомобілів, віртуальну реальність, розумні міста та мережевих роботів.

Вплив надшвидкого бездротового інтернету найбільше відчувається сьогодні в сфері ігрових та розважальних послуг. Так, найбільші провайдери, серед яких Sony Playstation Now, Netflix, PokerStars та інші намагаються покращити досвід своїх користувачів. На відміну від пасивних носіїв, відеоігри мають набагато меншу толерантність до затримок у з’єднанні. Для деяких ігор секундна розбивка може означати перемогу або програш. На початку цього року провідні дослідники цієї нової технології повідомили, що 5G може «дозволити тактильний Інтернет, з латентністю настільки короткою, що зворотній зв'язок відчуватиметься миттєво».

Але на що ще вони здатні?

Ericsson (ERIC) об'єднався з дослідниками з Королівського коледжу Лондона для розробки футуристичних програм для 5G, розглядаючи все, від музики до медицини.

Команда зосереджується на використанні технології передачі фізичних навичок через мережі, створюючи те, що вони називають «Інтернет навичок».

Один із прикладів: хірург з обладнанням віртуальної реальності та рукавичками, які відчувають рух і тиск, можуть працювати над пацієнтом, що знаходиться на іншій стороні світу за допомогою робота.

Віддалена хірургія є можливою вже протягом певного часу, але швидкість 5G повинна усунути всі затримки та переривання. Це означає, що хірург зможе отримати миттєвий зворотний зв'язок через рукавички.

Один з професорів бездротового зв’язку в Королівському коледжі, Міша Долер, заявив, що їх команда сподівається зменшити затримки до швидкості світла за допомогою 5G і нової мережевої архітектури.

Долер, який також практикує свої навички композитора та піаніста, планує оцифрувати свої навички гри на фортепіано та навчити людей дистанційно опанувати інструмент.

Спеціально виготовлені рукавички можна використовувати для відстеження та запису руху пальців Долера та положення його рук. Дані зберігатимуться у базі знань, готові для завантаження будь-ким, хто хоче навчитися грати на піаніно.

5G може змінити все – від музики до медицини
Photo by: Brandon Martin-Anderson
Flickr.com

Долер додав, що всі бажаючі зможуть завантажувати їх у реальному часі на екзоскелет, який почне рухати пальцями, доки м’язова пам’ять не буде достатньо тренованою. До того ж, практикувати гру та м’язову пам'ять можна буде де звагодно.

Долер також передбачає, що хірурги зможуть завантажити свої навички в базу даних для навчання студентів у всьому світі.

Дослідники додали, що для того, щоб зробити такий «Інтернет навичок» повністю функціональним знадобиться близько десяти років. Професор також заявив, що спочатку необхідно забезпечити коректність отриманих захисних прав та найкращих практик цієї технології, адже, за словами Долера, коли люди починають щось рухати та змінювати на іншій стороні планети, це може привести до непередбачуваних наслідків та навіть завдати шкоди.

Розвиток технології 5G досі знаходиться на стадії розробки. Очікується, що 5G буде запущено у всьому світі до 2020 року, працюючи поряд з існуючими технологіями 3G та 4G, щоб забезпечити швидший зв'язок, який дозволить залишатися в мережі незалежно від того, де ви знаходитесь.

Вважається, що середня швидкість 5G мереж досягатиме 10 Гбіт/с, а деякі навіть очікують, що швидкість передачі може досягати колосальних 800 Гбіт/с.

Це означатиме, що користувачі зможуть завантажити повноцінний фільм високої чіткості за лічені секунди, а завантаження та встановлення програмних оновлень буде завершено набагато швидше, ніж сьогодні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло