Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій

Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій

Які держави, інституції та персони «творили історію» з 14 по 21 вересня

Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій
Фото: pixabay

Mind продовжує публікувати оглядові матеріали про ключові економічні події тижня в Україні та світі. Які фактори та особистості формували порядок денний останніх семи днів – читайте далі.

Світ

Головною економічною темою в світі залишається торговельна війна між США та Китаєм, яка впливає на всі глобальні ринки. Адміністрація президента Дональда Трампа цього тижня анонсувала додаткові мита, які застосовуватимуться до імпорту китайської продукції обсягом $189 млрд. Вони торкнуться широкого переліку товарів: електроніки та споживчих товарів, включно з китайськими морепродуктами, меблями, освітлювальними приладами, шинами, хімікатами, пластмасами, велосипедами та дитячими автокріслами. Ставка у 10% почне діяти з 24 вересня, тобто вже з понеділка, але з 1 січня 209-го вона виросте до 25%. У відповідь Китай оголосив про введення обмежень на імпорт американських товарів обсягом $60 млрд. До списку потрапила не вся номенклатура, що постачається з Китаю до Сполучених Штатів. У ньому немає, наприклад, бездротових навушників AirPods, комп'ютерів Apple Mac mini, годинників Apple Watch та фітнес-трекерів Fitbit.

Пол Манафорт, політичний консультант та голова передвиборчого штабу Дональда Трампа, визнав свою провину в двох федеральних злочинах, серед іншого – у змові проти Сполучених Штатів. Він також погодився співпрацювати зі слідством у розслідуванні щодо впливу РФ на президентські вибори у США 2016 року.

Міністерство юстиції США розпочало кримінальне розслідування за фактом шахрайства стосовно компанії Tesla після заяви її генерального директора Ілона Маска про ймовірність приватизації компанії. Нагадаємо, раніше Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) також розпочала перевірку законності публікації Маска в Твіттері.

Єврокомісія оголосила про початок розслідування щодо змови BMW, Daimler та Volkswagen щодо відмови від розвитку технології зі зменшення викидів для дизельних авто. У комісії також проводять розслідування щодо нечесної конкуренції з боку Amazon по відношенню до компаній, що продають товари на платформі. Компанію підозрюють у навмисному використанні даних щодо вартості та продажів товарів виробників для прийняття власних рішень у питаннях вартості та лінійки товарів.

Засновник SalesForce Марк Беньоф придбав видання Time за $190 млн.

Найбільший державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії The Public Investment Fund отримав синдикований кредит на $11 млрд. Це перша подібна позика фонду, чиє основне завдання – диверсифікувати залежність країни від нафти в бік нових галузей. 

У Канаді – бум індустрії канабісу. Акції канадської компанії Tirlay  зросли на 38% з початку вересня. Капіталізація компанії з доходом лише у $20 млн доларів у 2017 році вже досягла $16 млрд. Капіталізація конкурента Tirlay – Canopy – також досягла захмарної позначки у $11,2 млрд.

37 людей загинули під час урагану «Флоренс» у Північній Кароліні 14 вересня. Агентство Moody’s підрахувало загальну суму збитків вона сягнула $22 млрд.  У той же час тайфун «Мангкхут», після того як призвів до смерті 81 людини на Філіппінах, обрушився на території Гонг Конгу та провінції Гуандонг у Китаї. Щонайменше 2,4 млн людей було евакуйовано.

Лідери Північної та Південної Кореї провели третю офіційну зустріч за останні шість місяців. Вони домовилися зменшити військову напругу на кордоні між державами, а також Північна Корея погодилися надати доступ міжнародним експертам до фабрики з випробувань зброї.

Україна

Кабмін подав до парламенту проект держбюджету на наступний рік. Документ передбачає зростання доходів на 9,9%, до 1,008 млрд грн. Він складений з урахуванням прогнозу зростання ВВП на 3% та середньорічного курсу долара – 29,4 грн.

В Україні 19 вересня завершила свою роботу чергова місія МВФ. Поки що офіційних результатів не оголошено. Але джерела у ЗМІ подають суперечливу інформацію: від того, що Кабмін домовився до 2020 року підвищувати ціну на газ для населення до ринкового рівня – до повного зриву роботи програми. Нагадаємо, останній транш у рамках поточної програми Україна може отримати до березня 2019 року.

Міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну було оголошено про підозру в незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації. НАБУ розпочала власне розслідування. У рамках провадження суд наклав арешт на активи міністра. А бюро виклало у відкритий доступ його приватне листування.

Українська платформа для зберігання та спільної роботи з кодом GitLab залучила в останньому раунді фінансування $100 млн, що збільшило капіталізацію компанії до $1,1 млрд. Це перший технологічний стартап українського походження, капіталізація якого перевищила $1 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло