Мін’юст США завів кримінальну справу проти Ілона Маска

Мін’юст США завів кримінальну справу проти Ілона Маска

Паралельно із розслідуванням Мін’юсту, триває також і розслідування Комісії з цінних паперів та бірж США

Мін’юст США завів кримінальну справу проти Ілона Маска
Ілон Маск
Фото: Y Combinator

Міністерство юстиції США розпочало кримінальне розслідування за фактом шахрайства стосовно компанії Tesla після заяви її генерального директора Ілона Маска про ймовірність приватизації. Про це повідомляє Bloomberg.

 Зазначається, що кримінальне розслідування проводиться паралельно із цивільним, яким займається Комісія з цінних паперів та бірж (SEC).

Після того, як у соціальній мережі Маск повідомив про наміри зробити Tesla приватною та зазначив, що знайшов необхідне фінансування, федеральні прокурори відкрили справу про факт шахрайства з метою маніпулювання вартістю акцій. На тлі несподіваної новини, акції американського автовиробника зросли на 7%. Як повідомлялось, через деякий час підприємець відмовився від своєї ідеї.

У Tesla підтвердили, що  компанією зв’язався Мін’юст США.

«Минулого місяця, після оголошення Ілоном Маском про те, що він розглядає питання приватизації, Tesla отримала запит на добровільне надання документів від Міністерства юстиції та погодилась співпрацювати, – йдеться у повідомленні компанії. – Ми не отримували повістки до суду, прохання про надання свідчень або інших офіційних запитів».

Повідомляється, що на фоні нових новин акції Tesla впали у вівторок на 3,4% до 284,96 за одиницю. Загалом за рік вартість акцій автовиробника знизилась на 8,5%.

Нагадаємо: Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) перевіряє наскільки законною була публікація щодо намірів генерального директора Tesla Ілона Маска приватизувати компанію. Комісія зробила запит до компанії щодо того, чи було повідомлення Маска правдою та чи насправді він забезпечив фінансування ймовірного викупу акцій. SEC також цікавить, чому для оголошення такого роду інформації було обрано допис у соціальній мережі, замість традиційної подачі відповідних документів до комісії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті