Місія – втеча: 5 наукових відкриттів червня

Місія – втеча: 5 наукових відкриттів червня

Підземні океани супутника Сатурна, стеження Пентагону, аномальна спека в Києві та інші новини науки

Цей матеріал також доступний російською
Місія – втеча: 5 наукових відкриттів червня
Фото: pixabay

Прагнення людства змінити основну планету проживання не вщухають відтоді, як уперше було запущено космічний корабель. І якщо спочатку це були мрії на кшталт фільмів «Гостя з майбутнього» або «Аватар», то зараз підкоренням інших небесних об'єктів зацікавилися всерйоз. Ілон Маск збирається вирощувати картоплю на Марсі, Річард Бренсон планує возити туристів на Місяць, а NASA... Цій організації залишається видивлятися собі віддаленіші напрямки. Mind вибрав п'ять наукових відкриттів місяця про те, де може виявитися людство, коли на Землі стане геть нудно.

Зірка «по сусідству»

Місія – втеча: 5 наукових відкриттів червня
Фото: National Geographik

На відстані лише «якихось» 12 світлових років у сузір'ї Овна астрономи виявили карликову червону планету – зірку Тігардена. Про неї було відомо ще з 2003 року як про третю з найближчих до Сонця. Але зовсім недавно виявилося, що навколо нашої космічної сусідки обертаються дві екзопланети, з «обігрівом» і скелями. За масою вони схожі до Землі.

Астрономи вважають, що на цих планетах може виявитися і вода. За віком зірка Тігардена вдвічі старша за Сонце і поводиться спокійно, без вибухів або потрясінь. На думку вчених, цього часу цілком достатньо для розвитку на планетах життя. Перевірити це поки що неможливо, але напрямок наступної місії NASA, вочевидь, окреслюється. Так, до речі, сусідство в космосі – поняття дуже відносне. 1 світловий рік – це 9 460 730 472 580,8 км.


«Бабка» прилетить у 2034-му

Місія – втеча: 5 наукових відкриттів червня
Фото: NASA/JHU-APL

А поки візит до космічної сусідки неможливий, NASA планує місію до іншого потенційно населеного місця – супутника Сатурна, Титана. Космічний гвинтокил Dragonfly (в перекладі – «Стрекоза» чи «Бабка») дослідить скрижанілу планету і відбере проби поверхні Титана.

«Бабку» буде запущено у 2026 році, а прибуде на Титан вона у 2034-му. Це перший випадок, коли NASA відправляє літальний апарат з пропелерами на іншу планету. На думку вчених, Титан – аналог ранніх етапів існування Землі. «Бабка» досліджуватиме поверхню планети, органічні дюни, дно кратерів, підземні океани тощо. І, можливо, з'ясує, чи є життя на супутнику Сатурна.


Нові марсіани

Місія – втеча: 5 наукових відкриттів червня
Фото: https://www.iflscience.com/

У минулій добірці ми розповідали, які фізичні зміни загрожують першим колонізаторам Марса. Одним з побоювань вчених було, що у людей на Марсі можуть виникнути проблеми з відтворенням життя. Але, здається, нещодавнє дослідження репродуктивних нюансів дозволяє з надією дивитися в марсіансько-людське майбутнє.

На 35-й щорічній конференції Європейської асоціації репродуктологів були представлені результати цього дослідження. Виявляється, заморожена сперма людини відмінно переносить високу гравітацію і потенційно може транспортуватися в космосі зі збереженням усіх властивостей. Тому є всі шанси, що у 2030 році, коли NASA планує відправити перших колонізаторів на Марс, земляни вже знатимуть, як збільшити кількість жителів червоної планети.


Великий брат

Місія – втеча: 5 наукових відкриттів червня
Фото: pixabay

Facebook підслуховує, Google підглядає, Alexa і Siri знають, чим ми займаємося щосекунди... Додатково до цього незабаром нас навчаться розпізнавати за... ритмом серцебиття! Пентагон починає тестувати розроблений спеціально на його замовлення лазер, здатний розрізняти унікальну пульсацію серця людини.

Поки проект ще знаходиться на стадії прототипу, але вже «чує» серцеві ритми людей на відстані 200 м. Виступаючи в MIT, Стюард Рема з Управління технічної підтримки по боротьбі з тероризмом Пентагону зазначив: «Я не хочу сказати, що це можна зробити з космосу... Але довші дистанції (понад 200 м. – Mind) можливі». Він також заявив, що наявний прототип має точність близько 95%.


Спекотний рекорд Європи

Місія – втеча: 5 наукових відкриттів червня
Фото: Copernicus Climate Change Service

«Тополиный пух, жара, июль…» Ні, вже не липень. А червень. Згідно з даними служби з питань зміни клімату Copernicus, саме в червні 2019 року середні температури були більш ніж на 2° C вище за норму, і цей місяць став найспекотнішим червнем за всю історію спостережень. Причина спеки – потоки гарячого повітря з пустелі Сахара. Підвищення на 6–10 градусів вище звичайного зафіксовані у Франції, Німеччині, на півночі Іспанії, у Чехії та Австрії. Українці теж встигли відчути на собі «полум'яний привіт» Сахари.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті