Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Інноваційний голод: топ-15 ідей для перезавантаження щоденних бізнес-функцій

Інноваційний голод: топ-15 ідей для перезавантаження щоденних бізнес-функцій

Про те, чому не варто зволікати із запровадженням нових рішень

Цей матеріал також доступний російською
Інноваційний голод: топ-15 ідей для перезавантаження щоденних бізнес-функцій
Фото: pixabay

Найбільшою загрозою для зростання бізнесу в Україні другий рік поспіль лишається ризик, пов’язаний із браком кваліфікованих кадрів. Такої думки дотримуються 29% керівників компаній. Про це йдеться в результатах другого щорічного дослідження KPMG в Україні 2019 СEO Outlook.

Тож не дивно, що деякі сфери бізнесу відчули цей брак на власній діяльності. Так, нестачу нових розробок, нових підходів без кваліфікованих кадрів важко подолати. У той же час така ситуація триватиме недовго, адже завдяки попиту з’являються пропозиції.

Mind пропонує на честь дня програміста (відзначається 13 вересня), представникам цієї сфери скористатись переліком бізнес-процесів, які вже сьогодні потребують змін. Виправити ситуацію у багатьох випадках під силу саме цим спеціалістам, завдяки створенню нових технологічних рішень або залучення штучного інтелекту.

Успішні директори з інформаційних технологій, технічні директори та керівники компаній, що входять до Технологічної ради Forbes, пропонують свій власний погляд на технології та бізнес.

Переклад за матеріалом Forbes підготовлено у партнерстві із бюро перекладів «Профпереклад».

Незважаючи на стрімкий розвиток технологій у галузі бізнесу, в деяких його аспектах існує брак інновацій. Причина цього дефекту криється в багатьох бізнес-функціях, але не через їхню власну провину. Ці основні напрямки настільки важливі для діяльності компанії, що зміни в них вимагають великих витрат, на які погоджуються не всі організації.

Проте занадто довге очікування на появу можливості для нововведень може мати навіть більш негативний вплив на бізнес, тому із запровадженням інновацій до деяких основних функцій краще не зволікати.

Нижче представлено думку 15 членів Технологічної ради Forbes стосовно основних бізнес-функцій, в яких у найближчому майбутньому очікуються технологічні перевтілення.

1. Клієнтська підтримка

Однією з бізнес-функцій, вже готових до інновацій, є клієнтська підтримка. Цей напрямок може перетворитися з «центру витрат» на «джерело прибутку» завдяки таким інноваціям, як заміна традиційних інфраструктур на хмарні рішення, застосування штучного інтелекту та машинного навчання, використання мобільних функцій, наприклад SMS, фото, відео, чат-ботів та вбудованих у застосунки опцій клієнтської підтримки, а також новітні та функціональні рішення. (Ананд Джанефокар, UJET)

2. Орієнтованість на користувача

Все більше й більше компаній говорять про концепцію орієнтованості на користувача, але вона ще в недостатній мірі втілюється в підходах, філософії та методології, на яких базується проектування продукції та послуг. Хотілося б, щоб компанії перестали спиратися на загальну думку у своїх процесах, а більше використовували результати досліджень та орієнтувалися на користувачів, враховуючи їхні потреби та ставлячи їх на перше місце. (Ендрю Кучерявий, Intechnic)

3. Фінансові бізнес-процеси

Інновацій бракує й у фінансових бізнес-процесах, зокрема, у циклах «від замовлення до отримання оплати» (order to cash), «від покупки до оплати» (purchase to pay) та кредиторській заборгованості. Нововведення в цих напрямках дозволять здійснювати доставку та отримувати прибутки набагато швидше. Провівши аналіз фінансових процесів, організації зрозуміють, у чому полягають проблеми, вживуть заходів та цим підвищать продуктивність й оборотний капітал. (Александр Рінке, Celonis)

4. Звіти з витрат

Колись, у минулому, компанії дозволяли працівникам брати й витрачати незначні кошти на відрядження. Зараз для підтвердження кожної витраченої копійки фірми вимагають квитанції, виписки за банківськими картками та цифрові звіти. І багато видатків (наприклад, чайові) не відшкодовуються. Враховуючи цифровий слід, який ми всі залишаємо по собі, ця функція вже готова до інновацій, якщо їх можна інтегрувати до традиційних систем обліку, як це зробили багато компаній. (Люк Уоллейс, Bottle Rocket)

5. Об’єднання платіжних карток користувачів

Хоча Apple, Google і Samsung вже перевели багато платіжних карток на цифрову форму, компаніям бракує відповідних зчитувальних пристроїв, та не в кожного є смартфон, щоб користуватися цією функцією. Незважаючи на всі інновації в цій галузі, пересічному користувачеві досі доводиться втискувати численні картки у гаманець. Необхідність у фізичних цифрових картках, що виконували б функції всіх звичайних та були б сумісними з традиційними зчитувачами, благає про інновації. (Суджіт Кануганті, Aira Tech Corp)

6. Оцінка кредитних ризиків

Майже всім компаніям подеколи доводиться мати справу з оцінкою кредитних ризиків. Та в цій галузі відчувається брак інновацій. Але ситуація скоро зміниться: на підході нові платформи, що передбачають передові методи зіставлення, перевірки та підтвердження ділових операцій за допомогою блокчейн-технологій. Таким чином і в кредиторів, й у власників компаній з’явиться більш надійний спосіб аналізу та уникнення ризиків. (Нік Чанді, PayPie)

7. Кредиторська заборгованість

Робота з кредиторською заборгованістю вимагає дуже багато часу, зусиль і документації та є дуже уразливою до впливу людського фактору. Інновації в цій галузі полегшують здійснення платежів та знижують фінансовий ризик для каналів поставки, що набувають все більш глобального масштабу. Завдяки автоматизації процесів, у фінансових відділів з’явиться більше даних і часу для аналізу діяльності компаній та винайдення стратегій для росту і розширення. (Чен Аміт, Tipalti Ltd)

8. Автоматизація введення даних

Ручне введення даних з різноманітних бланків, наприклад з рахунків та медичних карток, коштує компаніям десятки мільярдів доларів. Нерентабельною залишається й робота з іншими численними видами інформації. Рішення для машинного навчання пропонують недорогі, проте надзвичайно точні методи екстрагування та організації даних. Доступність інформації завдяки широкому використанню таких рішень зробить продукцію економічно вигідною та посилить зростання економіки. (Сандра Карріко, Glynt.AI, дочірня компанія організації WattzOn)

9. Оцифровані процеси

Дуже багато компаній і досі використовують паперову документацію. Із тими технологіями, які ми зараз маємо, ми повинні інтенсивніше рухатися до цифрового оточення та вірити в те, що вони зможуть автоматизувати наші процеси. Користувачі вже роблять цей рух, тож і компаніям теж доведеться. Вони не зможуть і надалі тримати позиції, використовуючи ручні та паперові процеси. (Джон Бредшоу, Calendar)

10. Психічне здоров’я працівників

Цій проблемі приділяється замало уваги. Про фізичне здоров’я говорять багато, але психічний стан має не менш важливе значення. Якщо ваші підлеглі мають ненайкращий настрій, то й результати їхньої роботи будуть не на висоті. Ментальна установка – це все! Але ситуація вже змінюється завдяки новим рішенням, що допомагають компаніям піклуватися про стан душевного здоров’я працівників, та законам, що приймаються стосовно цього питання. (Еван Сінгх Лутра, Startup Studio)

11. Планування життєвого циклу працівника

Сьогодні міленіали – це покоління, що часто змінює місце роботи, це призводить до витрат  приблизно на суму $30,5 млрд щороку. Замість того щоб не допускати змін у складі працівників, відділи кадрів повинні вводити нові процеси та готуватися до неминучої текучки. Почніть з побудови життєвого циклу працівника, проведення щорічних аналізів та оптимізації режиму роботи ще на ранніх етапах. Стартова заробітна платня повинна враховувати можливість для постійних підвищень, щоб забезпечувати мотивацію та зацікавленість працівників. (Грег Шепард, Pepperjam)

12. Безперервна освіта

Вважається, що пік навчання припадає на вищу освіту, це позбавляє компанії можливостей займатися розвитком та ростом своїх працівників. Ця проблема все більше загострюється на тлі постійної еволюції технологій. І технічні, й соціальні аспекти освіти мають велике значення для росту та прогресу організацій. Ігноруючи ці фактори, великі компанії починають відставати від нових та більш гнучких стартапів. (Денні Аллан, Veeam Software)

13. Організація робочих місць

Усе більший розвиток інновацій спостерігається в галузі організації робочих місць, що в основному пов’язано із нерухомістю, технічним обслуговуванням приміщень та фізичною інфраструктурою. З’являється тенденція до створення більш інтелектуального робочого простору, оптимізації та покращення моніторингу. (Бруно Гікарді,CI&T)

14. Тестування заходів для відновлення після аварій

Інноваційний голод: топ-15 ідей для перезавантаження щоденних бізнес-функцій

Деякі організації проводять щорічні тренування з використання заходів для відновлення після аварій, щоб перевірити свої стратегії забезпечення стійкості до зовнішнього впливу. Таке тренування вимагає підготовки, зусиль і технологій, але нерідко не дає потрібні результати, бо тестування методом «чорного ящика» не справляється з постійними та значними змінами сьогодення. Важливу роль у цій галузі відіграють такі інновації, як штучний інтелект та автовідновлення. Також з’являються нові автоматизовані методи повернення систем до робочого стану. (Гіл Гехт, Continuity Software)

15. Контроль за виконанням контрактів

Всі компанії укладають угоди, але рішення для контролю за їх виконанням ще не мають такої користі для бізнесу, щоб обґрунтувати значні інвестиції в них. Та поява штучного інтелекту й смарт-контрактів на блокчейні незабаром дасть нам технології, що суттєво підвищать ефективність управління контрактами, ніж це робиться сьогодні. Це значно покращить продуктивність, довіру, конфіденційність та дотримання всіх умов договору. (Майкл Кітлі, United Talent Agency)

Матеріал підготовлено у партнерстві із бюро перекладів «Профпереклад».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті