Захворіло у світі
6,658,334
Померло у світі
391,588
Вилікувалось у світі
2,886,183
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Трансплантати надрукованих у 3D кісток вже скоро стануть реальністю

Трансплантати надрукованих у 3D кісток вже скоро стануть реальністю

Проєкт ADAM розпочинає клінічні дослідження

Цей матеріал також доступний російською
Трансплантати надрукованих у 3D кісток вже скоро стануть реальністю
Фото: pixabay

Декілька стартапів нещодавно анонсували революційну технологію 3D-друку штучного м'яса з рослинних «чорнил». Як зазначають розробники, їх принтери можуть «друкувати» стейки, які навіть хижак навряд чи відрізнить від справжнього.

З огляду на такі ідеї не дивно, що з’являються проєкти з друку окремих органів людини – для використання у трансплантології.

Mind пропонує дізнатись із статті на Businessinsider про розробників, які вже готові розпочати клінічні дослідження штучних органів.

Матеріал підготовлено у партнерстві із бюро перекладів «Профпереклад».

На території таємничого бізнес-акселератору BioCT в місті Ґротон, штат Коннектикут (США), проєкт ADAM готує до клінічного випробування рішення давнішньої медичної проблеми. Зараз стартап, що займається друком кісткових структур, за допомогою 3D-принтеру виготовляє прототипи двох видів кісток, що стануть безпечною й функціональною заміною традиційним трансплантатам.

Один вид виготовляється з кераміки, що зрощується з тканиною пацієнта, а другий – із полімеру. Унікальність проекту ADAM полягає в тому, що кістки, які вони друкують, штампувати не складніше за будь-які товари, зроблені на 3D-принтері.

Про технологію трьохмірного друку як неординарний спосіб виготовлення трансплантатів органів і кісток говорять вже багато років.

Про проблемні моменти

Перші спроби надрукувати біологічні структури відбулися близько 20 років тому. Але процедура трансплантації в лікарнях і клініках і досі майже не змінилася. Зробити кістки на біопринтерах набагато простіше, ніж отримати звичайні тканини й органи, але головною перешкодою для їхнього широкого використання все ще залишається пошук  матеріалів, що підходять.

ADAM використовує не органічні, а біорозсмоктувальні матеріали. Цей підхід дуже нагадує інші проекти в цій галузі.

Щоб отримати сертифікат, клініка повинна здобути дозвіл федеральних регуляторних органів. Після цього вона може друкувати кістки для трансплантації всього за один день у власних приміщеннях.

У США, де список очікування на пересадку органів поповнюється новим ім'ям кожні десять хвилин, ця технологія зробить прорив у регенеративній медицині.

Кому допоможуть 3D трансплантати

Наразі проект ADAM займається лише кістками, але його команда дослідників вже розглядає можливість використання полімерів для виготовлення інших тканин, таких як серцеві клапани та кровоносні судини.

Науковим консультантом проекту виступає доктор Като Лорансен, видатний хірург-ортопед і директор Центру біомедичних, біологічних, фізичних й інженерних наук при Університеті Коннектикуту. Він стверджує, що найбільшу користь кістки, виготовлені в межах проекту ADAM, принесуть онкологічним хворим.

«Найчастіше метастази від пухлин молочних залоз, простати, легенів, щитовидної залози та нирок уражують саме скелет. Що стосується кісткових трансплантатів, то велика їх частина використовується серед хворих на рак. Потрібен метод, що забезпечить ефективне та мінімально інвазійне лікування, – розповідає доктор Лорансен. – ADAM використовує матеріал, який має унікальну здатність зростатися із власною тканиною пацієнта. Він надає можливість лікувати цих хворих та отримувати кращі результати, ніж з наявними методами».

Трансплантати надрукованих у 3D кісток вже скоро стануть реальністю

ADAM входить до спільноти BioCT та програми BioFabUSA Інституту виробництва провідних регенеративних технологій (Advanced Regenerative Manufacturing Institute, ARMI). Перші дослідження кісток ADAM за участю людей почнуться вже в кінці цього року.

Незабаром ADAM розпочне клінічні дослідження двох рентабельних у виробництві видів кісток, надрукованих на 3D-принтері – неорганічних, біорозсмоктувальних трансплантатів.

Матеріал підготовлено у партнерстві із бюро перекладів «Профпереклад».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті