Погляд у майбутнє: як навчитися управляти своїм здоров'ям
Pekлama

Погляд у майбутнє: як навчитися управляти своїм здоров'ям

У клініці для здорових SQLAB об'єднали підходи західної та східної медицини, а також додали сучасний управлінський підхід

Этот материал также доступен на русском языке
Погляд у майбутнє: як навчитися управляти своїм здоров'ям
Фото: SQLAB

Сучасна західна медицина – це дороге обладнання, вузька спеціалізація, передова фармакологія. У цьому її сила та її слабкість. Європейський лікар буде шукати хвороби, встановлювати діагноз і лікувати за протоколом. Усе, що не входить в картину діагнозу, не буде братися до уваги. Такий алгоритм і така практика.

У свою чергу медицина Сходу пропонує комплексний підхід – коли доктор лікує людину, а не хворобу. У картині світу китайського лікаря немає діагнозу, а є стан. І головними ліками є він сам. Але «мова», на якій східна медицина пояснює нам ці стани та методи корекції, часто залишається складним для сприйняття та маловживаними через свою екзотичність і різниці в наших менталітетах.

У SQLAB ми об'єднали ці два підходи та додали до них проектний менеджмент. Разом з нашими клієнтами ми з'ясовуємо загальну картину стану здоров'я, визначаємо цілі та рухаємося до них. Ми не обмежуємося лікуванням хвороби. Ми управляємо здоров'ям.

Погляд у майбутнє: як навчитися управляти своїм здоров'ям

Здоров'я – поняття відносне. Немає абсолютно здорових або абсолютно хворих людей. Але у західній медицині граничні параметри пацієнта не отримають уваги, поки не стануть діагнозом. Ми ж починаємо раніше. SQLAB сповідує підхід, що працювати потрібно з кожним відхиленням. Незалежно від того, входить воно до діагнозу чи ні.

Ми детально обстежуємо більше 2000 параметрів наших пацієнтів за 9 основним блоками: генетика, молекулярне здоров'я, клітинне здоров'я, функціональне здоров'я, стан внутрішніх органів, здоров'я шкіри, спосіб життя, ментальне здоров'я та цілі людини. А кожен блок у більшій чи меншій мірі вивчається за чотирма напрямками: опитування, огляд, лабораторні та інструментальні методи дослідження. Кожне найменше відхилення виділяється та зіставляється.

Аналізується вся картина, в тому числі й граничні стани, які для західної медицини не є самі по собі проблемою. Так ми формуємо відправну точку для роботи зі здоров'ям. Адже людину не завжди турбує те, що є діагнозом. Тому що мета людини не вилікуватися, а жити довго та повноцінно.

Це чималий обсяг роботи: п'ять годин на збір даних, потім сорок годин на їхній аналіз і розробку оздоровчої програми. А у підсумку – ми отримуємо документ на більш ніж двохстах сторінках, що складається з фактів і ілюстрацій картини вашого здоров'я. І це тільки початок шляху.

Погляд у майбутнє: як навчитися управляти своїм здоров'ям

Дані, які ми збираємо, не якісь особливі. Усі вони відомі лікарям і на заході, і на сході. І в Європі є клініки, які сповідують принципи, близькі до наших. Але й вони не роблять такого розгорнутого аналізу. Скринька відкривається просто – це занадто дорого. У 4-5 разів було б дорожче, ніж у нас. Додайте сюди переліт і проживання, поки йде робота з пацієнтом. Бюджети не безмежні ні у пацієнтів, ні у страхових компаній.

Крім банальної фінансової вигоди, у SQLAB для українських клієнтів є ще одна і, напевно, найважливіша перевага. Наші лікарі супроводжують клієнта від скрінінгу до досягнення встановлених і узгоджених цілей по здоров'ю. За кордоном ви зможете пройти обстеження та сплатити за аналізи. А в SQLAB – ви можете купити здоров'я. З високою ймовірністю досягнення результату.

І не забувайте про сім'ю. Як би банально це не звучало, але сім'я – це єдиний організм, пов'язаний буквально механічно. Спільний побут, спільні цінності, спільний вплив один на одного, спільне ментальне середовище. Лікувати одного члена сім'ї – все одно, що лікувати не людину, а лише її передпліччя.
Ми рекомендуємо займатися здоров'ям усієї родини разом – це найпродуктивніший шлях.

З клінікою SQLAB ви поборете захворювання, в тому числі хронічні. Але це лише перший крок. Ви почнете управляти своїм здоров'ям. А хто сміливий – може піти з нами ще далі та почати моделювати свій організм. Хочете замахнутися на участь у Iron Man? З SQLAB це набагато простіше, ніж ви очікуєте.

Погляд у майбутнє: як навчитися управляти своїм здоров'ям
Святослав Ханенко, засновник клініки для здорових SQLAB

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті