Захворіло у світі
1,016,401 особа
Померло у світі
53,160 осіб
Вилікувалось у світі
211,856 осіб
Захворіло в Україні
942 особи
Померло в Україні
23 осіб
Вилікувалось в Україні
19 осіб
Gas Foresight: як Німеччина та Росія ініціювали водневий «переділ світу»

Gas Foresight: як Німеччина та Росія ініціювали водневий «переділ світу»

Конкуренція на європейському газовому ринку з боку постачальників СПГ вдарила по позиціях «Газпрому». Але російська монополія жваво пручається

Цей матеріал також доступний російською
Gas Foresight: як Німеччина та Росія ініціювали водневий «переділ світу»
Фото: utg.ua, facebook.com/peter.altmaier, nord-stream2.com, twitter.com/DEMEgroup
Компанія, бізнес якої нерозривно пов'язаний з політичними амбіціями Кремля, планує компенсувати ймовірне падіння доходів за рахунок освоєння нового перспективного напрямку. Мова про виробництво і постачання водню, якому Єврокомісія відводить центральну роль у досягненні амбітної мети зі скорочення викидів парникових газів і вирішення проблеми зміни клімату, позначеної в New Green Deal EU.

Про те, яке значення у реалізації цих планів відіграє газопровід «Північний потік – 2» і Німеччина – новий випуск Gas Foresight. У цій публікації Mind також проаналізував потенційні можливості України вплинути на співпрацю Росії та Німеччини у водневій енергетиці й те, як на них можуть відбитися довгі суперечки навколо «зеленого» тарифу, за лаштунками якого стоять фігури Рината Ахметова та Ігоря Коломойського.

Німеччина допомагає «Газпрому» стати водневим гігантом

Німеччина офіційно підтвердила, що проект «Північний потік – 2» їй необхідний не лише для збільшення поставок російського газу, який є найбільш кліматично безпечним викопним паливом.

Федеральний міністр економіки й енергетики Петер Альтмайєр визнав, що газопроводом в обхід України Росія також планує транспортувати суміш природного газу та водню (це дозволяє поліпшувати якість палив: при спалюванні така суміш виділяє більше тепла, але менше СО2 і сажі). Крім того, з порівняно дешевого природного газу, закупленого у «Газпрому», Німеччина зможе виробляти водень на своїй території, використовуючи технології для уловлювання викидів СО2.

Заяви з цього приводу Петер Альтмайер озвучив у своєму виступі на Російської конференції в Німецькій торгово-промисловій палаті. «Не дивлячись на санкції, нашим компаніям потрібні гнучкі і надійні рішення для розвитку співробітництва», – зазначив він. Також, за словами міністра, Німеччина потребує ще більше російського газу для успішної реалізації Національної водневої стратегії, яка буде прийнята найближчим часом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті