Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
801,400 осіб
Померло у світі
38,743 особи
Вилікувалось у світі
172,657 осіб
Захворіло в Україні
549 осіб
Померло в Україні
13 осіб
Вилікувалось в Україні
8 осіб
«Нічийний» прем'єр: якими є основні бізнес-зв'язки Дениса Шмигаля

«Нічийний» прем'єр: якими є основні бізнес-зв'язки Дениса Шмигаля

І як позначиться перезавантаження Кабміну на роботі ключових українських фінансово-промислових груп

Цей матеріал також доступний російською
«Нічийний» прем'єр: якими є основні бізнес-зв'язки Дениса Шмигаля
Фото: УНІАН

4 березня в Україні було сформовано новий Кабмін. Нехай і в авральному режимі, з декількома незакритими вакансіями, але Денис Шмигаль змінив на цій посаді Олексія Гончарука.

До початку весни мало хто сумнівався, що уряд потрібно міняти. Жоден з численних українських прем'єрів до Гончарука не залишав це крісло настільки безславно і швидко: через шість місяців, з економікою, яка впала на 0,5% (січень 2020/січень 2019) і просіданням промвиробництва на 1,8% (за підсумками 2019-го). Економічні провали доповнила низка скандалів: хаос навколо обсервації прибулих з Китаю українців, передання на аутсорс виготовлення презентації звіту про діяльність Кабміну за 84 000 грн тощо.

Попри те що Офіс Президента не шкодував компліментів для нового прем'єра, а країна не сумує за Кабміном Олексія Гончарука, персона його наступника викликає багато запитань і побоювань. «Він [Денис Шмигаль] ще нещодавно працював головою ОДА, [тому він] знає і розуміє життя українців. Як людина, яка має великий досвід [роботи] в промисловості, Шмигаль розуміє, що таке виробництво і що таке економіка», – так охарактеризував прем'єра заступник голови ОП Сергій Трофімов. Володимир Зеленський був лаконічнішим: «Олігархи наймають найкращих – ми повинні це розуміти», – сказав президент, маючи на увазі Ріната Ахметова, в компанії якого – ДТЕК – працював Шмигаль.

Mind розбирався, чиї інтереси представлені в новому уряді і хто став бенефіціаром оновлення виконавчої влади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті