«Пандемія» 5G: як змінюються звички абонентів
І яким чином це впливає на розгортання мобільних мереж і зростання підключень у світі

По всьому світу вже працює 75 мереж зв'язку п'ятого покоління. Третина споживачів планують вкласти гроші в широкосмуговий «домашній» інтернет на базі 5G, аби бути краще підготовленими до потенційної другої хвилі COVID-19. Такими є дані двох свіжих досліджень Ericsson Mobility Report за червень 2020 року й Ericsson Consumer Lab. Їх результатами з журналістами поділися співробітники Ericsson у ході онлайн-конференції. Mind вибрав основні цифри, за якими «криються» цікаві факти та прогнози.
20-100%
На стільки зріс світовий трафік у фіксованих мережах під час пандемії. Навантаження на мобільні мережі збільшилася до 20%. За словами експерта Ericsson зі стратегічних досліджень, редактора Mobility Report Пітера Йонссона, оператори з різних країн змогли забезпечити пропускну спроможність за рахунок збільшення ємності мережі.

83%
Стільки респондентів дослідження з 11 країн вважають, що цифрові технології допомогли їм під час карантину. Найпопулярнішими стали сервіси для віддаленої роботи, дистанційного навчання, занять спортом.
«Україна не стала винятком. У нашій країні, як і у Вірменії, Грузії тощо ми бачимо майже ідентичну поведінку абонентів. По-перше, значне зростання «голосу». Як правило, спостерігаємо три піки: вранці, вдень і ввечері. По-друге, інтернет-трафік змістився в бік бізнес-, освітніх та розважальних програм», – пояснює технічний директор Ericsson в Україні Сергій Терещук.

64%
Для такої частки абонентів буде важливою надійна робота мереж у майбутньому. Сім з 10 респондентів вважають, що віддалена робота стане новою реальністю. «Через карантин у поведінці користувачів відбулися помітні зміни. Ми прогнозуємо, що вони стануть звичними і в епоху пост-COVID», – розповідає Пітер Йонссон.

20
Стільки 5G-мереж запустили в комерційну експлуатацію за І квартал 2020-го. Як зазначив Пітер Йонссон, пандемія істотно не вплинула на продовження розгортання зв'язку п'ятого покоління. Найбільша кількість мереж зараз працює в Європі.

190 млн
Стільки 5G-підключень налічуватиметься в світі вже до кінця 2020 року. А через п'ять років ця цифра сягне 2,8 млрд. До цього часу на Центральну і Східну Європу припадатиме 27% 5G-підключень. За словами Пітера Йонссона, Ericsson скорегував свій прогноз у бік збільшення за рахунок стрімкого прискорення Китаю. Хоча темпи зростання в Європі та Північній Америці дещо знизилися через пандемію.

50%
Таку частку трафіку перетягнуть на себе 5G-мережі до кінця 2025 року.

28,5 ГБ
Стільки 5G-трафіку на місяць вже споживає «середній абонент» у Південній Кореї. Для порівняння: в Україні середньомісячний трафік у I кварталі 2020 року на одного 4G-юзера коливався від 4,6 ГБ до 8,2 ГБ залежно від оператора. «У Південній Кореї на 5G-мережі вже припадає 25% трафіку, не дивлячись на те, що до них підключені лише 10% абонентів», – пояснює Пітер Йонссон.

50
Стільки моделей 5G-смартфонів вже випущено різними світовими виробниками. Загалом у світі вже налічується близько 100 моделей різних 5G-пристроїв. «Ми очікуємо, що вони подешевшають до $300-400 у II кварталі 2020 року. По всьому світу будуть доступні недорогі моделі», – каже Пітер Йонссон.

86%
На стільки зросте дохід у сфері розваг до 2030 року завдяки 5G. На другому місці за динамікою – агропром (+85%), на третьому – громадська безпека (+76%).

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.
Нам дуже важлива ваша підтримка!
Чому ми впроваджуємо платну підписку?
Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.