Україна в європейських ЗМІ: 38 мертвих цуценят, анонс допиту Порошенка, повені в Карпатах, сумніви адвокатів у слідстві щодо МН17 та секретні документи про Чорнобиль

Україна в європейських ЗМІ: 38 мертвих цуценят, анонс допиту Порошенка, повені в Карпатах, сумніви адвокатів у слідстві щодо МН17 та секретні документи про Чорнобиль

Щотижневий огляд згадок про українські реалії в інформпросторі ЄС

Україна в європейських ЗМІ: 38 мертвих цуценят, анонс допиту Порошенка, повені в Карпатах, сумніви адвокатів у слідстві щодо МН17 та секретні документи про Чорнобиль
Колаж Mind

Mind продовжує публікувати матеріали з циклу «Україна в європейських ЗМІ». Вони нададуть читачам розуміння того, у якому світлі наша країна постає перед європейцями та які з тутешніх проблем протягом тижня, що минає, найбільше хвилювали сусідів. Проєкт підготовлено в партнерстві з незалежною громадською організацією Promote Ukraine (Брюссель).


«У літаку до Канади знайдено 38 мертвих цуценят» – це чи не найгучніша з дотичних до України тем, які висвітлювалися нідерландськими, бельгійськими та німецькими ЗМІ протягом тижня, що минає. Всі ці медіа повідомляють: на борту літака авіакомпанії МАУ, що здійснював рейс Київ – Торонто, знайдено майже чотири десятки загиблих тварин. Загалом у літаку знаходилось 500 собак. «Ті з них, які пережили політ, були зневоднені, ослаблені та блювали, коли їх знайшли», – йдеться в матеріалах.

Канадські медіа посилаючись на правозахисників, інформують, що подібні рейси з України та інших країн Східної Європи, повні цуценят, проводяться регулярно і є складовою доволі прибуткової галузі. За словами експерта Скота Віза, вартість однієї такої «імпортованої» тварини складає від $3000 до $4000. «Багато канадців помилково припускали, що собак розводять у власній країні», – додає він.


Колишній представник України в ЄС Костянтин Єлісєєв опублікував власну статтю на брюссельському ресурсі Euractiv: «Успіх України є найкращим стимулом проти російського реваншу». «Президент Путін ніколи не приховував свого порядку денного, і варто переглянути його останню статтю про 75-ту річницю Другої світової війни, щоб зрозуміти його план. Путін не соромився оприлюднювати свою остаточну амбіцію відновити всі території, втрачені після розпаду СРСР», – пише автор для європейської аудиторії. Він також дає рекомендації, якдати відсіч російській агресії.


«Адвокати підозрюваних у збитті літака рейсу МН17 вважають багаторічне розслідування недостовірним», – пишуть голландська NOS та бельгійська Nieuwsblad. Адвокат Бодевін ван Ейк вважає, що під час розслідування Державна прокуратура занадто покладалася на інформацію та свідків з України, а остання зацікавлена ​​визначити Росію винуватцем. Ван Ейк поставив під сумніви, чи мають експерти, які причетні до розслідування, достатньо знань та досвіду, щоб зробити адекватні висновки.


Колишнього президента України Петра Порошенка буде допитано Державним бюро розслідувань (ДБР) у вівторок (30 червня), напередодні засідання суду, що відбудеться наступного дня. Порошенка підозрюють у зловживанні службовим становищем шляхом незаконного тиску на тодішнього начальника Служби зовнішньої розвідки України Єгора Божка на призначення Сергія Семочка своїм заступником. Попередній генпрокурор Руслан Рябошапка раніше охарактеризував розслідування проти колишнього президента як «правовий треш», – пише Euractiv.

«В Україні є велика проблема з іміджем, і притягнення до відповідальності колишніх президентів – незвичайна тактика переконати іноземних інвесторів вкладати гроші в країну за допомогою ручних судів», – цитує видання Мелінду Харінг, заступницю директора Центру Євразії в аналітичному центрі США «Атлантична рада».


Про жертви та евакуацію через повені жителів карпатських сіл та містечок  в Україні повідомила коротким абзацом бельгійська газета Nieuwsblad. Проте жодним чином не згадала контекст – вирубку лісів, про яку йдеться в українському інформаційному просторі. 


Та ж Nieuwsblad, а також німецька die Welt написали, що Україна розкриває інформацію з секретних матеріалів щодо Чорнобильської АЕС. «Україна розсекретила документи радянської спецслужби КДБ на Чорнобильській АЕС, яка вибухнула в 1986 році. На електростанції задовго до вибуху було багато проблем: документи архіву містять інформацію про дефекти будівництва, аварії та аварійні зупинки з 1971 року до періоду катастрофи. Це випливає з книги, представленої в понеділок українською секретною службою СБУ та Інститутом національної пам’яті. Ви також можете прочитати протоколи службових дзвінків 26 квітня та про радіоактивне випромінювання в столиці України», – йдеться у статті die Welt.


«У Європі збільшується кількість випадків нового коронавірусу. У кількох республіках колишнього Радянського Союзу заразність зросла з моменту скасування карантинних обмежень, зокрема в Україні, Казахстані, Киргизії, Вірменії та Азербайджані. Але і в Італії також збільшується число заражених», – написала бельгійська Knack.

Україна в європейських ЗМІ: пожежі біля ЧАЕС, випробування Зеленського загрозою дефолту, повернення Саакашвілі та неспокійна «рука Москви»

Матеріал підготовлено в партнерстві з НГО Promote Ukraine (Брюссель)

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло