Обсяги комерційної нерухомості, які пропонує ринку «Укртелеком», дозволяють компанії бути одним з найбільших гравців на цьому ринку
Новини компаній

Обсяги комерційної нерухомості, які пропонує ринку «Укртелеком», дозволяють компанії бути одним з найбільших гравців на цьому ринку

 

Обсяги комерційної нерухомості, які пропонує ринку «Укртелеком», дозволяють компанії бути одним з найбільших гравців на цьому ринку
Євген Нищенко, директор департаменту управління нерухомістю ПАТ «Укртелеком»

На сьогодні «Укртелеком» є власником портфелю нерухомості, який раніше значною мірою використовувався для розміщення аналогових АТС по всій країні і персоналу, який забезпечував телефонний зв'язок у містах і селах України. Сьогодні завдяки впровадженню інноваційних рішень в ході технічного переоснащення компанії для надання телекомпослуг оператору непотрібні такі великі площі в будівлях для розміщення обладнання – сучасні технології не потребують багато простору. Отже оператору вдалось налагодити роботу із задіяння вивільнених приміщень і перетворити їх на додаткове джерелом доходів та подальших інвестицій.

Минулого року «Укртелеком» отримав понад 290 млн грн. від комерційної оренди майна, незадіяного у виробничих процесах компанії. У порівнянні з основним бізнесом компанії у сфері телекомунікацій, загальний дохід якої у 2019 році склав 6,4 млрд грн., дохід від оренди нерухомості не такий суттєвий. Втім, вже зараз обсяги комерційної нерухомості, які пропонує ринку «Укртелеком», дозволяють компанії бути одним з найбільших гравців на цьому ринку.

Для порівняння, якщо один з лідерів цього ринку Dragon Capital має в управлінні близько 300 000 кв. м торговельних і офісних приміщень в Києві та інших регіонах, то український телеком-оператор здає в оренду більше 400 000 кв. м.

Звичайно, ми розуміємо, що клас об’єктів та їх прибутковість відрізняються, але обсяг нерухомості говорить сам за себе. Не випадково «Укртелеком» сьогодні є одним з найбільших учасників торгів по оренді комерційної нерухомості на Рrozorro. У 2020 році компанія виставила на майданчик ProZorro 1500 нових об'єктів комерційної нерухомості загальною площею 260 000 кв. м., серед яких і невеликі офіси, і приміщення на 3000 кв.м.

І це ще не межа, адже загальний портфель нерухомості компанії становить 2,8 млн кв. м, а під комерційні цілі використовується лише близько 30% нерухомості. Втім, щорічно в залежності від темпів модернізації компанія пропонує ринку майже 70 000 кв. м нових площ.

Збільшення портфелю вивельної комерційної нерухомості, що передається в оренду не є самоціллю компанії, а стало наслідком впровадження інноваційних рішень в ході технічного переоснащення. Наприклад, сучасне цифрове телекомунікаційне обладнання АТС обласного центру можна розмістити в двох кімнатах загальною площею 30-40 кв.м., тоді як старе аналогове обладнання, зокрема величезні комутаційній шафи, займали цілі будівлі або приміщення понад 300-400 квадратних метрів.

Як приклад приклад успішного переобладнання телекомунікаційної нерухомості можна назвати відому у Києві галерею ARTAREA, власники якої розгляділи потенціал будівлі і вирішили переобладнати під потреби свого бізнесу вивільнене від старого обладнання приміщення «Укртелекому» у самому центрі столиці. І це не єдиний приклад успішного переобладнання та використання приміщень компанії. Таких прикладів маємо достатньо. Таких прикладів маємо достатньо: кафе, фітнес-клуби, швейні та інші майстерні – кожен власник бізнесу зможе знайти те, що потрібно саме для його справи за зрозумілою ціною.

На сьогоднішній день в портфелі комерційної нерухомості «Укртелекому» є об’єкти різної площі в будь-якому місті України, 60% з яких знаходяться в центральній частині міста. До того ж усі об’єкти ми виставляємо на ProZorro, що забезпечує максимальну прозорість наших договорів, які не містять прихованих чи додаткових платежів, а в разі потреби телеком-оператор ще й забезпечить підключення до інтернету та телефонії. В компанії створено окремий вебсайт «Укртелеком нерухомість», де кожен може побачити об’єкти нерухомості які оператор пропонує в оренду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті