Система моніторингу здоров’я, помічник для режисерів та мобільний мультимедіакомплекс: найцікавіші стартапи UVCA

Система моніторингу здоров’я, помічник для режисерів та мобільний мультимедіакомплекс: найцікавіші стартапи UVCA

На першому засіданні інвестклубу після перезапуску 10 команд провели пітчінг власних проєктів для інвесторів

Этот материал также доступен на русском языке
Система моніторингу здоров’я, помічник для режисерів та мобільний мультимедіакомплекс: найцікавіші стартапи UVCA
Фото: depositphotos.com

На початку липня відбувся перезапуск інвестклубу в рамках Клубу інвесторів Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA). Під час події було презентовано 10 проєктів, що знаходяться на стадії пошуку капіталу, необхідного для розвитку.

Напередодні засідання організатори відібрали 10 стартапів, що відповідали ідеології клубу та мали перевірені гіпотези попиту та цінності власного продукту – тобто вже почали продажі або ведуть перемовини з майбутніми клієнтами. Частина проєктів попередньо вже проінвестована членами асоціації, і наступні вкладення мають забезпечити їхній подальший розвиток.

*За підсумками засідання інвестклубу два з вибраних редакцією MIND проєктів вже отримали пропозиції від потенційних інвесторів і перейшли до переговорів.

Mind вибрав три найяскравіші розробки – ті, що були найбільш схвально оцінені інвесторами: домашня система моніторингу здоров’я Caretech Human, програма-помічник для кінорежисерів Filmustage та мобільний мультимедійний комплекс Wider Multivision. Розповідаємо докладніше про суть кожного з проєктів.

Caretech Human

Система моніторингу здоров’я, помічник для режисерів та мобільний мультимедіа-комплекс: найцікавіші стартапи UVCA

Суть проєкту. Caretech Human – це компактний аналізатор із використанням рішення інтернету речей (IoT) для автоматизованого контролю та виявлення захворювань. Невеличкий пристрій монтується всередині унітазу та за допомогою чутливих аналізаторів дозволяє виявляти у виділеннях людини біомаркери та хімічні моделі, які, як уже було доведено, пов’язані з конкретними захворюваннями. 

Завдяки функції автоматизованого віддаленого оновлення пристрою можливості скринінгу Caretech Human можна швидко модернізувати й розширити відповідно до новітніх результатів медичних досліджень.

Команда розробників. Пристрій створено українськими фахівцями з різних галузей науки і техніки. Засновник проєкту Ден Мацуї – вивчав графітові наноматеріали для передових технологій та датчиків. Співзасновник проєкту Андрій Яковенко спеціалізується на розробці алгоритмів CV&ML для проєктів BigData та HighLoad. Ще один учасник проєкту – професор Андрій Дороговцев – очолює відділ теорії випадкових процесів Інституту математики НАН України.

Загалом основна команда Caretech Human складається з 10 інженерів і науковців.

Передумови виникнення ідеї. Виявлення захворювання на ранніх стадіях значно підвищує ефективність та успішність лікування, але потребує постійного моніторингу стану здоров'я людини, що вимагає регулярної здачі аналізів. Забезпечити таку регулярність дуже складно. Caretech Human розв'язує цю проблему.

Зручність у використанні. Пристрій автоматично бере пробу повітря кожного разу, коли людина користується унітазом. Потім пристрій аналізує зразок, оцінює дані та автоматично надсилає попередження лікареві та користувачеві про виявлення маркера. Лікар ухвалює рішення, чи потрібні подальші лабораторні дослідження. Пристрій легко монтується та налаштовується. 

Досягнення. Автори проєкту вже визначили вартість матеріалів для виготовлення одного пристрою – вона становить лише $45. Випробування прототипу довело його здатність виконувати понад 5000 тестів без обслуговування, що еквівалентно трьом рокам роботи. При застосуванні прототипу досягнуто впевнене автоматичне розпізнавання користувача, на якого налаштований пристрій, а також підтверджено надійне діагностування низки захворювань. Команда Caretech Human успішно співпрацює з міжнародними організаціями, зокрема з європейською платформою SHAPES (Smart and Healthy Ageing through People Engaging in supportive Systems), яка займається просуванням цифрових рішень для збору та аналізу інформації про здоров’я людей похилого віку. Також проєкт має підтримку з боку Міжнародної федерації діабету.

Необхідний обсяг інвестицій для старту. Наразі в проєкт вже інвестовано $600 000, більша частина з яких – власні кошти засновника проєкту Дена Мацуї, що дозволяє довести його до етапу market-ready product вже на початку 2022 року. Для завершення клінічних випробувань, сертифікації за міжнародними стандартами та початку пілотного виробництва до кінця 2023 року необхідно залучити додаткові інвестиції в обсязі до $2,2 млн.

Монетизація. Початок серійного виробництва й вихід пристроїв Caretech Human на ринок України та інших країн очікується 2024 року.   

Wider Multivision

Система моніторингу здоров’я, помічник для режисерів та мобільний мультимедіакомплекс: найцікавіші стартапи UVCA

Суть проєкту. Українська компанія Wider LLC розробила мобільний мультимедійний комплекс Wider Multivision – лазерний проєкційний моноблок, виконаний у вигляді розбірної мобільної конструкції, що легко монтується. До складу продукту входить панорамний безшовний екран (з діагоналлю від 100 до 170 дюймів) із контурним підсвічуванням, високопродуктивний комп'ютер, лазерний проєкційний модуль, студійна акустика, джерело безперебійного живлення. Пристрій сумісний у роботі з професійним телекомунікаційним обладнанням, а також дозволяє підключати і використовувати різні зовнішні джерела.

Мультивізор Wider оснащений спеціально спроєктованим для транспортування кейсом, що трансформується у функціональний стіл. Продукт є автономним комплексним рішенням і призначений для оперативної організації заходів із застосуванням засобів телекомунікацій та інформатизації.

Продукцію провідних виробників телесеріалів вже називають «ліками від локдауну»: аудиторія стримінгових сервісів в останні два роки зростає рекордними темпами. Про те, як подбати про власне здоров’я, не відвідуючи зайвий раз медичних закладів, в останні два роки замислювався кожен. Безсумнівним є і попит на універсальні мультимедійні системи, які забезпечують відеокомунікацію, можуть стати тренажерним комплексом або центром диспетчеризації на транспорті та в енергетиці – головне, щоб ці системи були доступними за ціною.

Команда розробників. Компанія Wider LLC – розробник та виробник мультимедійного обладнання, створена 2016 року. Вона проводить свої дослідження та виконує розробку обладнання на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», є технічним партнером інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge.

Технічні можливості. Wider Multivision забезпечує можливість створення масштабованих моніторингових систем – відеоспостереження та диспетчеризації, відеокомунікацій, геоінформатизації. Мультивізор дозволяє комфортно й ефективно працювати з GPS. Програмоване контурне підсвічування екрана мультивізора полегшує роботу оператора, дозволяє забезпечити додаткове сповіщення при роботі з великими даними, автоматизувати контроль динамічних змін і подій.

Концепція пристрою, його виконання та функціонал дозволяють організувати тренувальні системи водіння й пілотування різних видів наземної та авіатехніки, спецтехніки, залізничного й морського транспорту, а також дронів. Додатково до мультивізора Wider розроблено спеціальне крісло-симулятор для відчуття реальності руху.

Державне партнерство. Компанія Wider LLC вже реалізувала в Україні 20 мультимедійних комплексів. Серед користувачів Wider Multivision – обласні державні адміністрації, які використовують комплекс для моніторингу виконання робіт у межах інфраструктурних проєктів. Wider LLC співпрацює з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством екології та природних ресурсів, Міністерством з питань розвитку громад та територій. Wider Multivision також презентовано фахівцям МВС, СБУ, Міністерства оборони, Національної гвардії. Силовикам сподобалося: у своїх відгуках вони говорили про ефективність і зручність приладу в польових умовах під час проведення навчань. Відзначили й потенціал розробки для використання в зонах бойових дій – як мультимедійну складову командних центрів.

Приватний сектор. Два комплекси Wider Multivision вже використовує «PepsiCo Україна». Одним із сервісів Wider LLC є надання обладнання в оренду, тож Wider Multivision вже використовувався такими відомими компаніями, як «Red Bull Україна», Winner Automotive, Infocom, а також Світовим банком, Національним банком України та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Виставки, презентації, семінари, онлайн-конференції – сфери застосування мультивізійного комплексу.

Wider Multivision орендують розважальні комплекси, ресторани та готелі під час урочистих заходів або для трансляції футбольних матчів. Надширокий екран мультивізора підходить і для комп’ютерних ігор.

Монетизація. Wider LLC фактично вже є скейлапом, що відбувся. На часі – розширення. Для придбання комплектуючих і розгортання серійного виробництва Wider Multivision в Україні вже протягом цього року компанія потребує щонайменше $250 000. А для подальшого масштабування проєкту за межами країни, яке відбуватиметься через розбудову партнерської мережі, необхідний обсяг інвестицій становить до $1,2 млн.

Filmustage

Система моніторингу здоров’я, помічник для режисерів та мобільний мультимедіа-комплекс: найцікавіші стартапи UVCA

Суть проєкту. Фільми дивляться всі, а в останні пару років глядацька спільнота стрімко збільшується, адже коронавірус суттєво обмежив доступне коло розваг. Проте дуже небагато людей знають, наскільки трудомістким може бути технічне опрацювання вже готового сценарію. На те, щоб прописати костюми, прорахувати локації, йдуть тижні. Це монотонна та кропітка робота, без якої кіноіндустрію не можна було уявити до недавнього часу – поки ентузіасти з команди стартапа Filmustage не знайшли рішення.

Filmustage – це вебсервіс, який за допомогою технології нейронних мереж автоматизує процес обробки сценарію фільму. Програма аналізує завантажений текст і створює списки за заданими параметрами, наприклад, «Локації», «Костюми», «Транспорт», «Тварини», «Звук».

Отже, після того як система все розставить по місцях, потрібно лише перечитати сценарій і внести правки. Розробники приділяють особливу увагу захисту авторських прав, адже сценарій – це основа кінцевого продукту.

Потенціал ринку. Передбачити попит на цей специфічний продукт можна за допомогою таких фактів.

Понад 5 млн сценаріїв лише в США щорічно потребують так званого script breakdown, тобто розбивки на складові, за кожною з яких мають стояти декорації, звуки, костюми та місце подальшої зйомки. На кожен сценарій витрачається від 8 до 36 годин роботи фахівця, який отримує в середньому $40 за годину.

Здобутки. Команда Filmustage вже отримала схвальні відгуки від американських сценаристів, режисерів та продюсерів, завдяки чому Filmustage став офіційним партнером міжнародного конкурсу сценаріїв The Golden Script. Про що на сайті цього поважного заходу повідомляється: «Filmustage – це перше рішення на основі штучного інтелекту для автоматичної обробки сценарію фільму. Просто зареєструйтесь на filmustage.com, завантажте файл fdx або pdf і отримайте красиво відформатований та розбитий на складові сценарій за лічені хвилини. Експортуйте результат у таблиці pdf або Gorilla та Movie Magic Scheduling».

На сайті Filmustage.com вже зареєструвалися понад 600 користувачів, понад 50 користувачів вже передплатили сервіс, який зараз коштує $29 на місяць. У подальшому планується впровадження доповненого та вдосконаленого сервісу з вартістю передплати $60.

Необхідний обсяг інвестицій. Filmustage.com вже залучив інвестиції на загальну суму $95 000. Але для успішного та швидкого масштабування йому необхідні ще $500 000, які будуть спрямовані на подальше вдосконалення сервісу та його просування.

Монетизація. Заробляти гроші Filmustage.com уже почав. Головне джерело прибутку – місячна або річна передплата сервісу.

Перезапуск Клубу інвесторів Української асоціації венчурного та приватного капіталу відбувся в новому форматі, який передбачає запрошення всіх учасників ринку, а не лише членів UVCA. Такий підхід є логічним продовженням роботи асоціації зі створення інвестиційної інфраструктури ринку України.

Переважним форматом фінансування проєктів у рамках роботи клубу планується зробити синдикати – як одну з форм спільного інвестування, що дозволить інвестору-початківцю незалежно від досвіду та суми інвестицій брати участь у проєкті разом з досвідченим лід-інвестором.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло