Підсумки-2021: як в Україні скінчилася, не розпочавшись, велика приватизація

Підсумки-2021: як в Україні скінчилася, не розпочавшись, велика приватизація

І які об'єкти залишилися «ласими шматками»

Этот материал также доступен на русском языке
Підсумки-2021: як в Україні скінчилася, не розпочавшись, велика приватизація
Фото: depositphotos.com

Яскравий продаж готелю «Дніпро» влітку 2020-го надовго зняв із порядку денного питання «Чим займається Фонд держмайна України?» і став ідеальною димовою завісою, що приховує нульовий прогрес у підготовці до продажу стратегічних промислових об'єктів у державі.

2021 року таку саму роль мав відіграти завод «Більшовик», знявши ще більше запитань, оскільки він належить до класу великої приватизації. Але щось пішло не так. Замість того, щоб забезпечити незмінність голові ФДМ і дати старт продажам справді принципових надвеликих об'єктів, конкурс щодо Першого Київського машзаводу призвів до відставки Дмитра Сенніченка та віддалив велику приватизацію ще сильніше. Чому так сталося, розбирався Mind.

Контекст: у 2020 році надходження від приватизації становили 2,25 млрд грн. Очікування 2021 року – від 3 млрд (оцінка Кабміну) до 5,5 млрд грн (оцінка ФДМ). Цей показник близький до рекордного, але все ж таки істотно менший, аніж закладені у бюджетний план 12 млрд грн.

Що пішло «не так» із продажем «Більшовика»?

Конкурс із приватизації заводу «Більшовик» відбувся 27 жовтня. Потрібно відразу зафіксувати: немає жодних сумнівів у тому, що альтернативи приватизації для ПКМЗ не існувало, і його продаж – за будь-яку суму – це краще, ніж статус-кво. На момент приватизації радянський гігант являв собою величезний пустир, яким розкидані напівзруйновані будівлі цехів – і все це майже в центрі міста.

Однак результат торгів – 1,43 млрд грн за підприємство, де лише землі

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло