Прибуткові метри: як заробити на інвестиціях у столичну нерухомість
І чому до таких вкладень потрібно підходити зважено та розумно
На частку інвестиційних угод на первинному ринку житлової нерухомості Києва припадає 25-40%, залежно від проєкту. У деяких із них частка таких угод сягає 60%, в інших – 20%. Одні інвестори купують житло для подальшого перепродажу, інші – для здачі в оренду.
На інвестиційні угоди впливають кілька факторів. Наприклад, політика забудовника: деякі девелопери не хочуть збільшувати частку інвестиційних квартир вище 20%, оскільки чим вона вища, тим складнішим є проєкт в управлінні.
Багато що залежить і від самого об'єкта нерухомості: де саме розташований житловий комплекс, які його основні характеристики (починаючи від матеріалу стін та зовнішнього утеплення, і закінчуючи типом опалення), наскільки розвинена прибудинкова інфраструктура, які планування квартир тощо. Очевидно, що чим більш пристосований для комфортного життя об'єкт, тим швидше на нього знайдуться покупці чи орендарі.
Mind з'ясовував, які параметри впливають на інвестиційну привабливість квартири, наскільки високим є «поріг входу» в цей ринок, а якою – окупність інвестицій.
Які параметри впливають на інвестиційну привабливість?
Купівля житла для подальшого перепродажу – одна з найпоширеніших схем інвестування. На перший погляд усе просто. Знайшов поцінну квартиру за смаком, купив, сидиш і чекаєш, поки подорожчає. Але реальність виглядає дещо інакше. Навіть така, здавалося б, невигадлива інвестиція потребує уважного підходу до вибору та оцінки переваг, а також недоліків житла, які можуть вплинути
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.