Створено під час війни: як мобільні застосунки допомагають нашим захисникам

Створено під час війни: як мобільні застосунки допомагають нашим захисникам

Пошук диверсантів, оперативне відстеження ракет та е-інструкції користування NLAW, Panzerfaust тощо

Створено під час війни: як мобільні застосунки допомагають нашим захисникам
Фото: УНІАН

Україна перемагає в цій війни й завдяки технологічності. Нищити окупантів допомагають як сталі багатофункціональні системи управління GIS Arta, «Кропива», Delta тощо, так й відносно прості та нові мобільні застосунки. Mind вибрав три – створені під час війни – застосунки, що розроблені для наших військових та можуть стати в пригоді й цивільнім.

«єППО»

Створено під час війни: як мобільні застосунки допомагають нашим захисникам

«Російські крилаті ракети часто ховаються від наших локаторів на малих висотах. ППО втрачає ціль, побудована на моніторі траса переривається, зенітники не отримують точних даних. І ракета забирає життя українців», – пояснює на своїй сторінці у Facebook один із розробників «єППО» Геннадій Сульдін.

Тому одеська група програмістів «Технарі» розробила застосунок, який може допомогти оперативно відстежувати та повідомляти зенітників про візуальне виявлення цілі.

Як він працює?  «Наші співгромадяни неодноразово бачили ракети орків та знімали їх на відео. Після встановлення «єППО» на свій смартфон кожен громадянин України, який побачив повітряну ціль, зможе натиснути на велику червону кнопку на екрані. За кілька секунд на моніторах командирів бригад, дивізіонів та батарей ППО з'являться позначки виявлення крилатих ракет орків у нашому ближньому та дальньому тилу. Черговий офіцер командного пункту ППО на підставі інформації і від РЛС ЗСУ, і від наземних спостерігачів видасть швидку та точну вказівку зенітникам. Російська ракета буде збита», – розповідає Сульдін.

Користувачі «єППО» зможуть повідомляти не тільки про виявлені ракети, а й про літаки, гелікоптери, безпілотники та вибухи. «Питання криптостійкості та селекції хибних цілей були багаторазово обговорені зі спеціалістами різних рівнів. Відповіді знайдені», – повідомляють розробники та уточнюють, що публічно розповісти деталі не можуть з очевидних причин.

Застосунок вже наданий для тестової експлуатації до ППО Півдня України та отримав схвалення від військових і Мінцифри. «Досягнуто домовленості про захист даних та інтеграції «єППО» до застосунку «Дія», – уточнюють розробники.

«ТиХто»

Створено під час війни: як мобільні застосунки допомагають нашим захисникам

«У воєнний час правильна відповідь на питання «Ти хто?» може коштувати життя. Диверсанти та навідники вправно маскуються під законослухняних громадян. Людина, що нібито не викликає підозри, може виявитися зрадником, що переховує вдома вибухівку, корегує вогонь чи передає інформацію ворогу», – розповідають розробники застосунку «Ти хто».

Він створений YouControl, Artellence та СБУ для швидкої перевірки осіб на блокпостах, на вулиці під час комендантської години, на вході в укриття тощо. Перевіркою кожен день тисячі разів займаються ЗСУ, ТрО, СБУ, нацгвардія, волонтери, мунварта, державні органи.

Як це працює? Застосунок запитує ПІБ, серію та номер паспорту, дату народження особи. «Достатньо одного пункту, але чим більше відомостей – тим точніша перевірка. Також можна сфотографувати особу та її фото в паспорті, щоб система встановила відповідність. Чи невідповідність», – пояснюють розробники.

А щоб перевірити авто, треба ввести його номер. Якщо автомобіль не в розшуку, користувач отримає відповідь із параметрами автівки: марку, модель, колір та рік випуску. Така перевірка виявляє транспортні засоби, які використовують номерні знаки інших авто.

Загалом застосунок видає такі дані:

  • відповідність фото в паспорті особі, яка його пред’являє;
  • паспорт перебуває в розшуку або втрачений;
  • чи перебуває особа в державному розшуку;
  • чи перебуває особа в реєстрі терористів;
  • чи накладені на особу санкції РНБО;
  • перебування в списку воєнних терористів та ДРГ;
  • перебування в базі «Миротворець»;
  • чи перебуває авто в розшуку.

Застосунок безкоштовний. Він запрацював в квітні цього року. Зараз вже скачаний через Google Play та App Store понад 100 000 разів.

TMG Training

Створено під час війни: як мобільні застосунки допомагають нашим захисникам

Це бібліотека корисних матеріалів для військових. Застосунок і сайт створила міжнародна організація The Mozart Group, яка навчає, консультує та оснащує підрозділи ЗСУ. «Ми розробили мінібібліотеку для всіх захисників України. У ній зібрана корисна інформація: від тактики ведення бою до інструкцій з використання зброї, роботи з вибухівкою і наданням медичної допомоги. Бібліотека створена так, щоб військовий на фронті в разі потреби і за можливості міг легко знайти необхідну інформацію», – пояснюють у The Mozart Group.

У бібліотеці наразі чотири розділи: «Зброя», «Тактика», «Медицина» й «Вибухівка». Наприклад, є інструкції, як користуватись NLAW, Panzerfaust 3, ПТРК «Корсар», рекомендації з тактичної допомоги пораненим в умовах бойових дій тощо. Матеріали відбирають команди експертів, які пройшли Ірак, Афганістан, Сирію тощо спільно з українськими військовими.

Застосунок та сайт запрацювали в ліпні цього року. Зараз є доступна версія для Android, iOS – на етапі розробки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло