«Укртелеком» у цифрах: перший збиток за довгі роки та «Валькірії» для ЗСУ

«Укртелеком» у цифрах: перший збиток за довгі роки та «Валькірії» для ЗСУ

14 000 літрів дизпалива на добу для підтримки зв’язку та зруйновані активи на 650 млн грн

«Укртелеком» у цифрах: перший збиток за довгі роки та «Валькірії» для ЗСУ

Телекомунікаційна компанія «Укртелеком» (92,7% акцій належить СКМ) оголосила фінансові та операційні результати за дев'ять місяців 2022 року. Мind вибрав найбільш цікаві показники діяльності та факти.

Майже 4,2 млрд грн

Такий загальний дохід «Укртелеком» отримав за 9 місяців 2022 року. «Через втрату контролю над частиною телекомінфраструктури та припинення надання послуг на тимчасово окупованих територіях цей показник зменшився на 17 % порівняно з аналогічним періодом минулого року», – пояснюють у компанії.

975 млн грн

Це EBITDA «Укртелекому». За 9 місяців минулого року цей показник був значно вищім: 1,6 млрд грн.

23,3%

До такого рівня впала маржа EBITDA. За аналогічний період 2021 року вона зросла на 2,7 в. п. – до 31%. У компанії вважають, що попри складні умови роботи в час повномасштабної війни, УТ все ж вдається підтримувати стабільно високий рівень операційної ефективності.

755 млн грн

Це збиток оператора. Минулого року за цей період «Укртелеком» отримав 360 млн грн чистого прибутку.

87%

Це частка населених пунктів, що охоплені мережею оператора, у яких є інтернет-доступ «Укртелекому». «Критична інфраструктура та національна мережа продовжують стабільно працювати й надавати послуги ЗСУ, державним органам, бізнесу та населенню в усіх областях України, крім Луганської, Херсонської і частини Донецької і Запорізької областей. Пріоритет надається ЗСУ та соціально-важливим об’єктам. За можливості і потреби бригади працюють у форматі 24/7», – пояснюють у компанії.

«Укртелеком» у цифрах: перший збиток за довгі роки та «Валькірії» для ЗСУ

Та уточнюють, що поступово відновлюють діяльність на деокупованих територіях. Технічні підрозділи УТ координують свої дії із ДСНС і ЗСУ. Після проведення ними необхідних заходів проводять ремонтно-відновлювальні роботи у звільнених від ворога населених пунктах, де інфраструктура компанії була знищена або пошкоджена.

«В останні місяці держава-терорист масово атакує енергетичну інфраструктуру України, що завдає прямої шкоди й системам зв’язку. Запас міцності мережі «Укртелекому» в цей час забезпечують генератори автономного електроживлення, якими укомплектовані найважливіші інтернет-вузли оператора, а також достатній (не менш ніж добова норма) запас палива», – уточнюють в пресслужбі.

Добова інвестиція компанії в стабільність послуг становить до 14 000 літрів дизпалива під час критичного навантаження на електромережу й аварійних відключень.

650 млн грн

Це попередня оцінка вартості зруйнованих і пошкоджених будівель, втраченого обладнання, телеком-мереж та інших активів оператора на тимчасово окупованих територіях.

41%

На стільки за останні три роки оператор скоротив витрати електроенергії: зі 155 млн кВт-годин у 2018 році до 92 млн кВт-годин у 2021-му. «У передвоєнні роки одним зі стратегічних напрямів модернізації нашої мережі стала оптимізація використання технологічних енергоресурсів. У воєнний час продовжуємо цю довгострокову програму з енергоефективності, яка сприятиме міцності енергетичної системи України», – пояснюють в УТ.

5000

Стільки кілометрів волоконно-оптичних ліній оператор побудував цього року. «Попри повномасштабну війну продовжуємо реалізовувати проєкти з підключення користувачів до оптики. Така інфраструктура дозволяє проводити дистанційне навчання, віддалено працювати, здійснювати бізнес-процеси в різних сферах. Відповідно, зростає і абонентська база оптичного інтернету», – розповідають в УТ.

«Укртелеком» у цифрах: перший збиток за довгі роки та «Валькірії» для ЗСУ

Наприклад, «Укртелеком» повністю модернізував телекомунікаційну інфраструктуру в Дніпрі, замінивши мідні кабелі на оптичні. Це місто стало першим обласним центром в Україні, де всі сервіси оператора надаються лише з використанням мультисервісної телекоммережі нового покоління NGN (next generation network).

Абоненти в Дніпрі, переключені на оптичну архітектуру FTTx, мають швидкість інтернету до 1 Гбіт/с. Також завершується реалізація аналогічного проєкту з переведення абонентів на сучасну NGN телекомунікаційну інфраструктуру в Одесі.

33%

На стільки зросла кількість користувачів оптичного інтернету порівняно з вереснем минулого року. «Загалом база оптичного інтернету становить понад 300 000 абонентів у масовому й бізнес-сегментах. До швидкісного оптичного інтернету було підключено майже 200 медичних та освітніх закладів, з них понад 60 – у третьому кварталі 2022 року», – йдеться у звіті компанії. Станом на початок жовтня, оптика УТ є у понад 1700 освітніх і майже 1300 медичних закладах.

Загальну кількість інтернет-абонентів оператор поки не афішує.

273 млн грн

Це дохід, який отримав «Укртелеком» від здачі в оренду свого майна, вивільненого після модернізації технологічної інфраструктури. Показник знизився майже 15% проти аналогічного періоду минулого року. «Це зумовлено, зокрема, і втратою низки об’єктів нерухомості в тимчасово окупованих населених пунктах і непоодинокими руйнуваннями внаслідок ракетних обстрілів», – пояснюють у компанії.

50 млн грн

Стільки оператор спрямував на підтримку ЗСУ. Передано понад 170 корпоративних автомобілів. «З початку повномасштабної війни придбали та передали вже майже 3000 тактичних аптечок, 4000 медичних турнікетів, 2000 кровоспинних бандажів і пов’язок, сотні рацій, десятки нош, генераторів та багато інших необхідних речей і обладнання для потреб наших захисників», – розповідають у компанії.

«Укртелеком» у цифрах: перший збиток за довгі роки та «Валькірії» для ЗСУ
Гендиректор «Укртелекому» Юрій Курмаз (справа) передає комплекси «Валькірія» українським воякам

Нещодавно УТ замовив виробництво значної кількості безпілотних авіаційних комплексів «Валькірія» і вже передав українським військовим перші три з них.

У лавах ЗСУ захищають українську землю майже 350 співробітників компанії.

Також УТ на безоплатній основі підключив Wi-Fi-точки в укриттях понад півтисячі шкіл Києва, Чернігівської, Хмельницької областей тощо. «Обладнали Wi-Fi–доступ в укриттях тих шкіл, які вже користуються інтернетом від «Укртелекому», мають відповідні укриття та підтвердили наміри про початок очного навчального процесу», – уточнюють у компанії.

1,12 млрд грн

Стільки податків компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло