Свіжа кінопрем’єра: «Клондайк». Претендента в номінанти від України на «Оскар» нарешті побачать вдома
Чи вартий цей фестивальний хіт уваги українського масового глядача

Сюжет. Літо 2014 року, Донецька область, село на межі нашої та захопленої сепаратистами території. Чоловік (Сергій Шадрін) та дружина (Оксана Черкашина) живуть у приватному будинку, в який прилітає ворожий снаряд та зносить цілу стіну. Згодом зовсім поруч падає літак малазійського рейсу МН17, збитий російським БУКом. Дружина ось-ось має народити, але для цього треба якось вибратися з цього проклятого місця, з чим виникають певні труднощі. Проблем додає брат жінки, який несподівано повертається за сестрою…
В українському прокаті: з 3 листопада 2022 року.
Бекграунд. Стрічка була відібрана Українським Оскарівським комітетом на премію «Оскар-2023» в номінації «Найкращий міжнародний художній фільм». Ще на початку цього року фільм отримав премію за найкращу режисерську роботу (Марина Ер Горбач) на культовому міжнародному фестивалі незалежного кіно Санденс (США), а також приз екуменічного журі на Берлінському міжнародному кінофестивалі. На цьому «Клондайк» не зупинився і продовжив збирати призи інших кінофестивалів.
Як воно часто буває, те, що надміру цікавить міжнародну аудиторію, виявляється важким, занадто елітарним і просто непотрібним для свого глядача, який до того ж зараз має значно більше бар’єрів для походу в кіно. Є надія, що цей фільм Марини Ер Горбач спіткає краща доля в національному прокаті.
На маленькому клаптику напівзруйнованого будинку та власного подвір’я, де і відбувається значна частина всіх подій фільму, за участі фактично усього трьох дійових осіб творці зуміли поставити глибоко драматичну, небанальну, місцями некомфортну історію – але таку, що здатна неймовірно зачепити та досить довго не відпускати. Принаймні такі оцінки часто звучать від глядачів, які вже подивились «Клондайк».

Це наша новітня історія – початок російсько-української війни, яка донесена високохудожньою кіномовою, неординарними операторськими рішеннями та під дуже незвичним кутом.
Вам сподобається, якщо: вам цікаво, що таке сучасне українське кіно європейської якості. Вас приваблюють незалежні кіномитці, які вміють талановито та дуже по-своєму розповідати про війну та порушувати актуальні теми. Ви розумієте міжнародну вагу того, що творці через призму кіно вчергове та безапеляційно розповідають, хто і як збив малайзійський «Боїнг».

Вам не сподобається, якщо: ви сторонитесь фільмів про війну та «важкого» кінематографа. Вас бентежить ймовірна артхаусність стрічки (що є суперечливою оцінкою), повільний розвиток подій (що протилежний «табір» називає атмосферністю) та відносно мала кількість дій (тут точно не посперечатися).

Головна причина подивитися: один із найбільш титулованих українських фільмів за всю історію вітчизняного кінематографа та одна з кращих вітчизняних стрічок 2022 року на думку професійних журналістів і кінокритиків. Кінокартина абсолютно проукраїнська, але вона вщент позбавлена штампів воєнного кіно та не містить ура-патріотичного духу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].