PayPal для українців: як це працює

PayPal для українців: як це працює

Хто й кому може надсилати гроші, плюси та мінуси системи

PayPal для українців: як це працює
Фото: depositphotos.com

PayPal – відома в усьому світі платіжна система, у якої 426 млн користувачів у понад 200 країнах. Завдяки сервісу ви можете переказувати гроші, оплачувати товари та послуги, отримувати оплату за роботу або донатити на благодійність.

Mind підготував гайд про те, як працює PayPal в Україні, які можливості надає вже, а які ще недоступні.

Що таке PayPal

Американська платіжна система PayPal працює з 1998 року. Засновники Макс Левчин та Пітер Тіль спочатку назвали компанію Confinity та позиціонували як систему для переказу коштів.

Популярність до PayPal прийшла 2002 року. Торговий гігант eBay придбав сервіс за $1,5 млрд, щоб спростити своїм користувачам оплату через інтернет.

Поступово до PayPal долучились інші інтернет-гіганти. В 2007 році PayPal отримав банківську ліцензію від Європейського Союзу та почав працювати у країнах ЄС.

У 2022 році за рівнем доходу компанія посіла 143-тє місце в рейтингу Fortune 500.

PayPal в Україні офіційно працює з 17 березня 2022-го. За кілька місяців роботи українці створили понад 200 000 нових акаунтів та переказали близько $200 млн.

Головні переваги PayPal – швидкість та зручність. Щоб переказати кошти, достатньо адреси електронної пошти або номера телефону отримувача.

Можливості PayPal для українців

PayPal у перекладі з англійської означає «приятель, що допомагає розплатитися». Щоб користуватися сервісом, потрібно зареєструватися в системі та отримати електронний гаманець. Кошти з власного рахунку в PayPal можна:

 • миттєво переказувати Р2Р (грошовий переказ з картки відправника на карту, номер телефону або email одержувача – Mind);
 • виводити на картки Visa та Mastercard;
 • оплачувати товари в інтернет-магазинах.

Користувачам доступні 25 валют, щоправда, українська гривня не входить до переліку. Коли ви виводите електронну валюту на українську картку, гроші автоматично конвертуються за актуальним курсом.

Як зареєструватися в PayPal

У PayPal є два типи рахунків, що відрізняються функціоналом: особистий та корпоративний. Наразі українцям доступний лише особистий. Завдяки йому ви отримуватимете або переказуватимете кошти, зможете розраховуватися за товари та послуги.

Щоб відкрити рахунок у PayPal:

 1. Зайдіть на офіційний сайт.
 2. Вкажіть свій номер телефону та підтвердіть його.
 3. Заповніть форму, де зазначте країну проживання, ім’я та прізвище, адресу електронної пошти, створіть пароль. Потрібно вказати актуальну адресу пошти, саме сюди згодом прийде лист-підтвердження.
 4. У наступній формі вкажіть адресу проживання, поштовий індекс та дату народження. На цій сторінці є посилання на «Угоду з користувачем», яку варто прочитати.
 5. Прив’яжіть банківську карту українського банку, на яку потім зможете виводити кошти. Для цього введіть її номер, термін дії та CVV.
 6. Здійсніть свою першу операцію в особистому кабінеті. Саме тут буде зберігатися інформація про баланс та історія операцій.
 7. Для зручності завантажте додаток PayPal на смартфон. Таку можливість система запропонує одразу після реєстрації.

Як зареєструвати корпоративний рахунок PayPal в Україні

Функціонал для корпоративного рахунку для українців наразі в процесі роботи. Крім переказу коштів, користувачі корпоративних рахунків PayPal можуть виплачувати зарплату працівникам та проводити інші робочі витрати.

Якщо ви маєте онлайн-бізнес, ваші клієнти з усього світу оплачуватимуть вашу продукцію через PayPal. Також власники корпоративних рахунків  автоматично беруть участь у «Програмі захисту продавців» та «Протидія шахрайству».

Користуватися особистим гаманцем для вирішення бізнес-завдань не вийде – система може призупинити діяльність або ж заблокувати акаунт.

Також не варто реєструвати корпоративний рахунок PayPal в іншій країні, аби користуватися ним тут. Якщо PayPal помітить підозрілу діяльність, то також заблокує рахунок.

В Україні відомі випадки, коли система блокувала рахунки волонтерів, що збирають кошти на ЗСУ. Причину блокування служба підтримки PayPal не повідомила.

Коли саме PayPal відкриє всі свої можливості для українців? Зазначимо, що законодавча база вже є. З 1 серпня 2022 року набув чинності закон «Про платіжні послуги», спрямований на модернізацію, інноваційний розвиток та перехід української платіжної інфраструктури на міжнародний стандарт. Тож повноцінна робота PayPal в Україні – це питання часу.

Можливості PayPal, які тимчасово недоступні українцям

Сервіс PayPal зараз працює в режимі family and friends – українці можуть здійснювати операції між друзями та родичами по всьому світу.

Поки що українські користувачі PayPal не можуть:

 • додавати інші електронні гаманці;
 • підключити послугу PayPal.Me – індивідуальне посилання для приймання коштів;
 • поповнювати баланс з банківської картки чи рахунку. Це можна зробити лише за рахунок переказів від інших користувачів PayPal;
 • отримувати комерційні платежі, наприклад, за товари та послуги, які ви надали;
 • користуватися кнопкою «Donate» за посиланням або за QR-кодом.

Як переказати кошти через PayPal

Щоб переказати кошти, отримувач також повинен бути зареєстрованим користувачем.

1. Натисніть в меню «Розрахунок між друзями» кнопку «Почати відправку»:

PayPal для українців: як це працює

Меню PayPal

2.  Введіть ім’я користувача, логін або адресу електронної пошти:

PayPal для українців: як це працює

Введіть ім'я отримувача переказу

3.  Вкажіть суму та валюту переказу:

PayPal для українців: як це працює

Підтвердження транзакції в PayPal

4. Підтвердіть транзакцію.

Також є нагода додати примітку або надіслати вітальну листівку, якщо бажаєте привітати одержувача зі святом.

Як поповнити баланс у PayPal

Наразі офіційно це можна зробити лише через отримання переказу.

В Україні існує практика, коли користувачі передають один одному готівку та потім переказують таку ж суму. 

Як зняти гроші з PayPal в Україні

Ця функція також не працює. Щоб отримати готівку, можна скористатися послугами посередника, наприклад, Western Bid або Seller Online. Це агенції, що співпрацюють зі світовими маркетплейсами на кшталт eBay чи Etsy.

Через посередників ви можете спрямувати кошти на картковий рахунок Монобанку або ПриватБанку, картку Payoneer або на розрахунковий рахунок вашої компанії. Також є можливість отримати готівку в пунктах видачі Western Bid або Seller Online.

Щоб скористатися сервісами посередників, потрібно зареєструватися.

Як перевести гроші з PayPal на картку

Ви можете перевести гроші з гаманця на картку Visa або Mastercard, яку ви прив’язали при реєстрації. Оскільки сервіс не підтримує гривню, ваші гроші в іншій валюті будуть конвертовані в гривню у процесі перерахунку на карту.

Ця послуга передбачає комісію 3%. Щоб запобігти подвійний конвертації, варто прив’язувати до електронного гаманця лише гривневі картки, видані українським банком.

Щоб вивести кошти, потрібно:

 1. В особистому кабінеті перейти в розділ «Рахунок».
 2. Натиснути «Переказати кошти».
 3. Вибрати картку, на яку переказуєте кошти.
 4. Вказати суму переказу.
 5. Натиснути «Продовжувати».
 6. Перевірити, чи правильно ввели дані, та натиснути «Переказати».

Комісії PayPal для особистих акаунтів

Розмір комісії в PayPal залежить від країни та типу транзакції. За переказ коштів у країни світу комісія складає від 0,4 до 1,5%.

До 31 грудня 2022 року PayPal скасував комісії для клієнтів, що відправляють кошти на українські рахунки.

Комісію в 3% доведеться заплатити за конвертацію іноземної валюти, якщо кошти зі свого гаманця ви хочете вивести на карту українського банку.

Якщо ви переказуєте кошти на іноземні рахунки, то оплачуєте комісію 3,4%+ фіксовану ставку €0,35 для євро та $0,3 для долара.

Плюси та мінуси PayPal в Україні

Плюси платіжної платформи PayPal:

 • швидкість і зручність оплати товарів в інтернет-магазинах по всьому світу;
 • доступ до рахунку з телефона чи комп’ютера;
 • можливість виводити кошти на картки українських банків;
 • безкоштовний переказ грошей всередині сервісу;
 • безпека та конфіденційність. PayPal не передає дані третім особам, отримувач коштів бачить лише email відправника.

Мінуси PayPal для українців:

 • обмежений функціонал;
 • відсутність корпоративних акаунтів;
 • відсутність гривні в переліку валют;
 • блокування рахунків без попередження;
 • російськомовний інтерфейс.

Якщо ці недоліки згодом виправлять, кількість шанувальників PayPal в Україні зросте.

8 фактів про PayPal

 • PayPal в Україні з’явився в рекордні терміни. За словами CEO PayPal Дена Шульмана, за 2,5 тижні 400 співробітників компанії зробили те, на що зазвичай потрібно 9–12 місяців.
 • Компанія кілька разів продовжувала термін дії нульових комісій за міжнародні транзакції для українців. Наразі пільговий період для українців продовжили до 31.12.2022.
 • 8 березня 2022 року PayPal призупинив співпрацю з росією через вторгнення. В січні 2015 року те саме сталося в Криму, через анексію півострову.
 • Дохід PayPal у 2021 році склав $25,3 млрд, що на 18% більше, ніж попереднього року.
 • У 2021 році в PayPal було здійснено понад 19,3 млрд транзакцій на суму $1,2 трлн.
 • Клієнти PayPal задонатили понад $250 млн міжнародним благодійним організаціям, що підтримують Україну. 
 • У 2000 році до PayPal долучився Ілон Маск. Це сталося в результаті злиття Confinity та компанії Ілона X.com. Маск близько 12 місяців був генеральним директором платіжної системи. За цей час він встиг позбутися всіх непотрібних, на його думку, функцій та зосередитися на головному – оперативності.
 • Чистий прибуток PayPal у 2021 році склав $4,1 млрд, що трохи менше, ніж у 2020 році, але на 70% вище, ніж у 2019 році.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло