5-й сезон серіалу «Корона»: чого ми ще не знали про «лихі 90-ті» у родині Віндзорів

5-й сезон серіалу «Корона»: чого ми ще не знали про «лихі 90-ті» у родині Віндзорів

Наскільки сильно час може впливати на традиції та до чого тут старість

5-й сезон серіалу «Корона»: чого ми ще не знали про «лихі 90-ті» у родині Віндзорів

Для перегляду на Netflix став доступним передостанній сезон серіалу «Корона». Нові серії вперше виходять після смерті принца Філіпа (9 квітня 2021 року) та смерті королеви Єлизавети II (8 вересня 2022 року).

Не стало несподіванкою те, що у центрі уваги – розлучення принца Чарльза та леді Діани, але у 1990-х роках вистачало й багато інших цікавих подій.

Сюжет. П'ятий сезон охоплює період 1991–1997 років, в який увійдуть правління консервативного уряду Джона Мейджора, гучні розлучення трьох дітей королеви і герцога Единбурзького, про які говорили не лише в Британії. А ще – публікація книги журналіста Ендрю Мортона «Діана: її правдива історія», пожежа у Віндзорському замку, що призвела до великих втрат цінностей, одна з найкращих промов Єлизавети II про «жахливий рік» (annus horribilis) з нагоди 40-річного перебування на престолі в листопаді 1992 року, а також багато іншого.

Netflix: 5-й сезон вийшов у прокат 9 листопада 2022 року.

Бекґраунд. Четвертий сезон «Корони» поступово підводив нас до війни всередині королівської родини. Зрозуміло, центральні постаті вгадувалися дуже легко, оскільки розкол між Чарльзом та Діаною міг маскуватися скільки завгодно, але всі розуміли – це тимчасовий захід. Відлік до катастрофи почався, і кожен новий удар годинника був дедалі гучнішим.

Однак серіал зміг здивувати, хоча документальний порядок денний неминуче диктував умови. Розлучення Чарльза та Діани? Так, йому приділяють багато часу. Набагато цікавішим виявився повноцінний захід на територію… старості. Так-так, тієї старості, яка поступово забирає в тебе життєву енергію, дарує раптові букети хвороб і підштовхує до непростих рішень у світі, що стрімко змінюється.

Творці провели вкрай сильні паралелі між в'янучою людиною та навколишнім середовищем. Цими паралелями пронизано багато серій, і вони допомагають дійти конкретних висновків (правильних чи ні – кожен вирішить сам). Мабуть, «Корона» вперше так глибоко «порпається» у душевних муках, вміло використовуючи вже показаний у попередніх сезонах матеріал, а також вдаючись до короткострокових появ старих персонажів.

Що стосується протиріч у королівській родині, то вони вміло додаються з кожною серією. Градус протистояння постійно підвищується, і це поступово починає нагадувати переповнену ванну. Так, ця ванна стоїть на гарних позолочених ніжках, але який сенс? Накопичені проблеми виливаються назовні, стаючи надбанням громадськості. Для монархії це подібно до смерті.

5-й сезон серіалу «Корона»: що ми ще не знали про «лихі 90-ті» у родині Віндзорів

Кожен день доводиться кидати ганчірки на вікові традиції (підлогу), намагаючись цим хоч якось врятувати ситуацію. І знову. І знову… Ця боротьба здається безглуздою, коли один із членів сім'ї робить усе можливе, щоб відкривати нові «крани», з яких випливають незручні ситуації, ризиковані заяви та виклики. Якоїсь миті хочеться викинути не ганчірку, а білий рушник, який дарує спокій, і в «Короні» ці сумніви показані ідеально.

Нові серії не були б настільки успішними без акторів, які виконали приголомшливу роботу. «Корона» традиційно змінює склад кожні два сезони, тому ми вперше побачили оновлену королівську родину. Деколи щиро дивуєшся тому, як творцям вдається знову і знову підбирати тих, хто ідеально впорається з усіма поставленими завданнями.

Роль Єлизавети в п'ятому сезоні зіграла Імельда Стонтон, яку глядачі, напевно, згадають за появою у франшизі «Гаррі Поттер» (вона яскраво перевтілилася у Долорес Амбридж). Імельда зіграла на тому ж найвищому рівні, що і її попередниці, і це найголовніше. Елізабет Дебікі бездоганна в ролі Діани, а решта отримали достатньо часу, щоб розкрити характери своїх персонажів.

5-й сезон серіалу «Корона»: що ми ще не знали про «лихі 90-ті» у родині Віндзорів

Після перегляду всіх серій сезону залишається цікавий післясмак. Подорож пам'ятними подіями британської історії та Віндзорів призвела до дивовижного послання про справжню силу родини.

Родини, яка стане твоїм сонцем і буде цілющою водою в найважчі хвилини. Родини, яка часом з'їдає себе зсередини, але продовжує адаптуватися всупереч усьому. Родини, яка заради власного порятунку іноді має вдаватися до розривів, котрі ріжуть, наче ніж.

Вам сподобається, якщо: очікуєте побачити той самий рівень серіалу, як і в попередніх сезонах. Деякі серії можна назвати одними з найкращих, а операторська робота продовжує дивувати знахідками та величністю практично кожного кадру. «Корона» дуже, дуже красива!

Вам не сподобається, якщо: хочете побачити динамічніший серіал. Творці ніколи не гналися за цим, в окремих моментах смакуючи і розтягуючи те, що відбувається, як дороге вино. Будьте до цього готовими.

Головна причина подивитися: «Корона» не втрачає в якості та продовжує переконливу розповідь про королівську родину і суспільство Великої Британії, що зазнають карколомних змін. Спостерігати за пошуком точок дотику, зміною поглядів та розвитком персонажів – саме задоволення. До того ж багато сторінок історії 1991–1997 років або освіжаються в пам'яті, або пізнаються вперше.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло