Проблеми батьків і дітей: чим здивує публіку «Осінній блюз», що досліджує тему нерозуміння рідних людей

Проблеми батьків і дітей: чим здивує публіку «Осінній блюз», що досліджує тему нерозуміння рідних людей

Про любов та ненависть і відмінність світоглядів поколінь у прем'єрі Молодого театру

Проблеми батьків і дітей: чим здивує публіку «Осінній блюз», що досліджує тему нерозуміння рідних людей

Прем‘єра, що представлена на основній сцені Національного Молодого театру, досліджує тему нерозуміння рідних людей – матері та доньок.

Сюжет. Єва (Дар‘я Баріхашвілі), дружина сільського пастора Віктора (Сергій Пономаренко), запрошує у гості свою матір Шарлотту (Олена Хижна), з якою не зустрічалася вже дев‘ять років. Її мати – відома саксофоністка, жінка талановита, егоїстична, легковажна, поховала кількох чоловіків. Єва не така талановита, як мати, хоча непогано грає на фортепіано (зокрема, розучує Другу прелюдію ля-мінор Шопена), написала дві книги. Але головне її покликання – бути господинею будинку, дружиною, матір'ю та люблячою сестрою. Хоча свого чоловіка вона поважає, але не любить по-справжньому, їхній син потонув 9-річним (і ця рана не загоюється…). У дитинстві Єва обожнювала матір, але Шарлотта ніколи її не любила, була зайнята кар‘єрою, сім‘я у неї була на останньому місці, а тому лише зрідка та вдавала турботливість…

Проблеми батьків і дітей: чим здивує публіку «Осінній блюз»

Після смерті сина, Єва, відчуваючи самотність, вірить, що Ерік десь поруч, хоча в іншому, паралельному світі, і колись вони знову зустрінуться… Вона забирає з лікарні свою сестру Хелену (Вікторія Табачук), що страждає паралічем, а тарабарську вимову якої розуміє лише вона…

Присутність молодшої доньки у будинку шокує матір. Вночі, після випитого вина, Шарлотта та Єва починають з'ясовувати стосунки, розставляючи всі точки над «і», розкриваючи своє прожите життя. Віктор чує цю істерику між матір‘ю і донькою, але не втручається. Чує цю відчайдушну розмову й хвора Хелена, яка пристрасно вигукує: «Мамо, прийди до мене!», але Шарлотта не зважає на слова, сповнені болю, і вранці їде геть, бо у неї купа планів на концерти та гастролі. Згодом Єва напише лист, у якому за гнівом і ненавистю ховається сильне нерозділене кохання до матері…

Проблеми батьків і дітей: чим здивує публіку «Осінній блюз»

Бекґраунд. Режисер Тарас Криворученко поставив виставу за мотивами кіносценарію легендарної стрічки «Осіння соната» відомого шведського режисера і письменника Інгмара Бергмана, яка отримала у кінці 1970-х найпрестижніші премії – Національної ради кінокритиків США, «Золотий глобус» і «Сезар» (як найкращий іноземний фільм), а також номінувалася на «Оскар». У Бергмана це була психологічна драма про складні стосунки зіркової піаністки та її дорослих доньок. У Криворученка жанр – «Меланхолія на дві дії». Мати – відома саксофоністка, а тому у постановці замість музики класиків переважно лунають джазові композиції. Змінені й інші складові цієї непростої сімейної саги, де всього чотири головні персонажі (Шарлотта, Єва, Віктор і Хелена), а на сцені, крім основних героїв, з‘являється ціла кавалькада образів, про яких згадують мати та донька: Леонардо, Лікарка, Батько, Музикант, Тореадор, син Ерік.

Український переклад – Оксани Пурик, художник – Володимир Карашевський, помічниця режисера – Марина Бондарчук, художниця по костюмах – Лариса Чернова, хореографія – Ніни Змерзлої, композитор – Ілля Чопоров.

Ернст Інгмар Бергман (1918-2007) – відомий шведський режисер, сценарист, письменник. Визнаний одним із найбільших кінорежисерів авторського кіно. Бергман поставив понад 60 художніх та документальних фільмів для кіно та телебачення, при цьому був автором сценаріїі до більшості з них. Також на його рахунку понад 170 театральних постановок.

У своїх спогадах він писав: «В основі нашого виховання лежали такі поняття, як гріх, визнання, покарання, прощення та милосердя, конкретні чинники відносин дітей та батьків між собою та з Богом. У цьому була своя логіка, яку ми приймали і, як ми гадали, розуміли»...

У фільмі «Осіння соната» представлено два протилежні погляди на життя: матері та доньки, які давно відгородилися одна від одної стіною відчуження. Їхня відверта розмова – це крик душі Єви, яка задихається від докорів, захлинаючись болем та образою, що накопичувалися багато років. Ця драма визнана одним із найкращих творів Інгмара Бергмана, чотириразового володаря премії «Оскар». 

Проблеми батьків і дітей: чим здивує публіку «Осінній блюз»

Дійові особи та виконавці: Шарлотта – Олена Хижна, Єва – Дар‘я  Баріхашвілі, Хелена – Вікторія Табачук, Віктор – Сергій Пономаренко, Леонардо – Борис Георгієвський, Лікарка – Світлана Бочарова, Музикант – Анатолій Сомик, Батько – Юрій Потапенко, Тореадор – Роман Новак.

Вам сподобається, якщо: вас хвилює вічна тема батьків і дітей. У виставі «Осінній блюз» – це доньки-матері, їхні стосунки, почуття, а ще вона про те, що зв'язок порушений через амбіції, кар'єру та егоїзм матері – зірки джазу.

А ще можна привітати двох провідних акторок Молодого театру: Дар‘ю Баріхашвілі та Олену Хижну з цікавими психологічними образами Єви та Шарлотти, які вони представляють на сцені.

Вам не сподобається, якщо: ви не готові занурюватися у психологічний двобій матері та доньки, шукати разом відповіді на питання: чи є шанс у родини, яка звикла жити без любові і співчуття, відродити втрачене?

Головна причина подивитися: сім‘я – це тил, і саме тут зароджується особлива атмосфера любові, добра, душевної підтримки. Навіть коли у членів родини виникають образи, дуже важливо знаходити шляхи до примирення – саме про це «Осінній блюз». 

Проблеми батьків і дітей: чим здивує публіку «Осінній блюз»

Місце показу: Основна сцена Київського національного академічного Молодого театру

Адреса: Київ, вул. Прорізна, 17

Найближча вистава: 10 грудня о 18:00 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло