Кінопрем’єри тижня: пригодницька комедія «Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія» та детективний жахастик «Стукіт у двері»

Кінопрем’єри тижня: пригодницька комедія «Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія» та детективний жахастик «Стукіт у двері»

Чергове повернення двох галлів із новим акторським складом і людська жертва заради порятунку світу в новому фільмі М. Найта Ш’ямалана

Кінопрем’єри тижня: пригодницька комедія «Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія» та детективний жахастик «Стукіт у двері»
«Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія». Зображення: YouTube.

2 лютого у вітчизняному прокаті з’явилися дві стрічки – «Астерікс і Обелікс: Піднебесна імперія» та «Стукіт у двері» режисера М. Найта Ш’ямалана. На що з новинок краще піти у кіно цього тижня – читайте в нашому огляді.

Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія

Кінопрем’єри тижня: пригодницька комедія «Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія» та детективний жахастик «Стукіт у двері»

Сюжет. На доблесних воїнів Астерікса (Гійом Кане) і Обелікса (Жиль Лелуш) чекають нові пригоди. До їхнього затишного поселення дісталася китайська принцеса, єдина донька імператорки Хань Сюанді. Вона благає врятувати її від принца-шахрая Ден Цинь Циня. Герої не можуть лишити красуню у біді, тож вирушають у Китай.

В українському прокаті: з 2 лютого 2023 року.

Бекграунд. Кінофраншиза про пригоди двох галлів налічує вже чотири фільми, де кожне продовження історії Астерікса та Обелікса після другої частини ставало дедалі гіршим. Можливо, річ у тім, що майже кожна з частин знімалася різним режисером і не мала конкретної цілісності у мисленні, баченні та сценарії. Звідси й постійна зміна касту Цезаря, Астерікса, друїда Панорамікса та інших персонажів.

До того ж, видавалося, що від першого, без сумніву чудового фільму, режисери йшли у більшу коміксовість та мультиплікативність, що аж ніяк не зіграло на руку іміджу франшизи.

У новій частині пригод Астерікса та Обелікса остаточно змінили головний каст, прибравши звідти постарілого та й не такого вже смішного Жерара Депардьє, але не перезапускали саму серію. До акторського складу фільму долучилися Венсан Кассель, Маріон Котіяр, П‘єр Рішар та футболіст Златан Ібрагімович (напевне, це посилання на епізодичні появи спортсменів у попередніх фільмах).

Режисером виступив актор, сценарист та чоловік відомої кіноакторки Діани Крюгер Гійом Кане, він і виконує роль Астерікса. Це лише четвертий режисерський досвід у його кар’єрі, та чи вийшов він таким вдалим? І чи можна нарешті похвалити новий фільм про галльські пригоди?

Вам сподобається, якщо: ви сумували за товстуном Обеліксом та коротуном Астеріксом. Ця картина не рівня першої частини із Крістіаном Клав‘є та Жераром Депардьє, але тут актори цілком впоралися з поставленими завданнями. До того ж, тут нарешті відійшли від орієнтування на дитячу аудиторію, а тому смішно буде і дорослим, і малим.

Вам не сподобається, якщо: ви не знаєте, хто такі Астерікс та Обелікс, або сприймаєте тільки один акторський дует, який вперше втілив героїв на екрані. Якщо ви шукаєте серйозного кіно для того, щоб подумати, то пошукайте його в іншому місці, адже це пригодницька комедія під попкорн для сімейного перегляду.

Головна причина подивитися: пірнути в ностальгію і знов пережити пригоди знайомих персонажів на екрані. Здавалося, що кінофраншиза про галльські пригоди скотилася до малих бюджетів та поганої акторської, сценарної й костюмованої халтури, але не так сталося, як гадалося.

Також цікаво спостерігати за іменитими акторами, які залюбки дуркують в історії, яку обожнюють і якою пишаються французи.

Оцінка Mind: 5/10

Стукіт у двері

Кінопрем’єри тижня: пригодницька комедія «Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія» та детективний жахастик «Стукіт у двері»

Сюжет. Пара Ендрю (Джонатан Грофф) та Ерік (Бен Елдрідж) разом зі своєю прийомною донькою Вень приїхали на відпочинок у невеличкий будиночок посеред лісу. Вони нікого не чекали у гості, однак на їхньому порозі з’явилося четверо незнайомців. Від імені гостей Леонард (Дейв Батіста) розповів, що вони мають вкрай важливу місію. Вчотирьох ці диваки хочуть вберегти світ від апокаліпсису. Ендрю, Ерік та їхня донька також залучені до порятунку всесвіту – вони мають вибрати, кого із них буде принесено в жертву.

В українському прокаті: з 2 лютого 2023 року.

Бекграунд. Режисер, сценарист та актор М. Найт Ш‘ямалан помітно виділяється серед інших режисерів Голлівуду у кількох пунктах. По-перше, він не вміє працювати з великобюджетними картинами («Останній володар стихій», «Земля після нашої ери»), по-друге, він шедеврально знімає малобюджетні жахастики, містичні трилери та власні супергеройські стрічки («Невразливий», «Спліт», «Скло») а по-третє, Ш‘ямалан завжди цікавиться паранормальними явищами («Шосте чуття», «Час»), і додає їх у власні стрічки.

У 2019-му він взявся за дві кіноадаптації, які захопили режисера. Першою стала стрічка «Час» (2021), що черпала натхнення з графічного роману «Замок з піску» П'єра Оскара Леві і Фредеріка Петерса.

А другою стрічкою, яка на той час була вже у процесі виробництва, став фільм «Стукіт у двері», заснований на романі жахів 2018 року «Хатина на краю світу» Пола Трембле. Як зазначив сам режисер, це перший його сценарій, «який був так швидко написаний».

До акторського складу Ш‘ямалан запросив Дейва Батісту, грою якого він був вражений у стрічці «Той, хто біжить по лезу 2049», Руперта Ґрінта, відомого за роллю Рона Візлі у кінофраншизі «Гаррі Поттер, а також за роботою у серіалі «Дім з прислугою», режисером якого теж виступає М. Найт Ш‘ямалан.

На Rotten Tomatoes та Metacritic фільм зібрав «переважно схвальні відгуки», але чи вийде у нього здивувати українського глядача?

Вам сподобається, якщо: ви любите фільми, що тримають у напрузі до самого фіналу. У таких стрічках і проявляється талант Ш‘ямалана, адже він здатен створити умови, які лоскотатимуть нерви глядачів щохвилини. А щойно ви розслабитеся, розв’язка просто шокує і не вкладатиметься у голові.

Вам не сподобається, якщо: ви не є фанатом чи фанаткою фільмів про апокаліпсис, приправлених детективною історією та мотивами трилеру. Якщо ви любите більш реалістичні картини, то цей фільм вам навряд чи сподобається.

Головна причина подивитися: це перш за все майстерно зняте кіно із неповторною акторською грою. Зокрема, Дейв Батиста та Руперт Ґрінт виходять за межі амплуа, в яких глядачі звикли їх бачити.

Кінопрем’єри тижня: пригодницька комедія «Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія» та детективний жахастик «Стукіт у двері»

До того ж, М. Найт Ш‘ямалан порушує одвічні філософські питання жертовності та вибору, а також вкладає у свої історії багато біблейських мотивів. Не оминає режисер і тему гомофобії, яка дотепер, на жаль, є проблемою цивілізованого світу. Це однозначно кіно, яке варто подивитися.

Оцінка Mind: 7,5/10 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло