Прем’єра тижня: «Час» М. Найта Ш’ямалана

Прем’єра тижня: «Час» М. Найта Ш’ямалана

Чим цікава глибока драма про вічне, «запакована» в обгортку трилера

Прем’єра тижня: «Час» М. Найта Ш’ямалана
Фото: B&H Film Distribution Company

Сюжет. На мальовничий острів приїжджають для відпочинку кілька родин. Головні герої – Ґай та Пріска Капа – прибули разом із дітьми. Вони планують розлучитися, але ніяк не наважуються розповісти про це своїм дочці та сину. Гостей одразу ж зустрічають коктейлями, а персонал готелю максимально доброзичливий у всіх сенсах. 

Згодом групу туристів відвозять на віддалений пляж, де вони можуть усамітнитися і гарно провести час під сонцем, милуючись неймовірними краєвидами. Спочатку нічого не віщує горя, але згодом стає зле літній жінці, а в її сина-хірурга посилюються нав’язливі думки. 

Дуже скоро персонажі розуміють, що стали піддослідними особами чи заручниками містичних обставин, адже вони не можуть втекти з пляжу, а вдалині видно, ніби їх хтось знімає на камеру. До того ж, за лічені години діти стають підлітками, а одна з дівчин вагітніє та народжує дитину – буквально за годину після запліднення.

Прем’єра тижня: «Час» М. Найта Ш’ямалана
Фото: B&H Film Distribution Company

Охоплені панікою, герої намагаються зрозуміти, що саме змушує їхні клітини так швидко старішати? І, звісно, воліють врятуватися. 

У ролях: Гаель Гарсія Берналь, Руфус Сьюелл, Елайза Сканлен, Томасін Маккензі, Аарон П'єр, Алекс Вольф та інші. 

В українському прокаті: з 29 липня 2021 року.

Бекґраунд. Фільм «Час» у буквальному сенсі став подарунком. На черговий день народження М. Найта Ш’ямалана три його доньки подарували йому роман під назвою «Замок із піску» французького письменника П’єра Оскара Леві та художника Фредеріка Петерса. Художній роман переповідав історію людей, які поїхали відпочивати на віддалений пляж, де за лічені години постарішали на роки. Ця історія надихнула режисера на створення сценарію.

По завершенню зйомок трилогії «Невразливий»\«Eastrail 177», що розпочалася з фільму «Невразливий» 2000 року, за яким слідувала стрічка «Спліт» 2016 року, а фінальною крапкою стало «Скло» 2019 року, Ш’ямалан заглибився в розробку сценарію «Час», трансформувавши його в екзистенційний трилер, в якому намагався порушити питання смерті, любові, жалю, вірності та природи часу. За цим послідували глибші та провокативніші: якби вам довелося прожити решту життя, маючи в запасі лише день, як би ви його провели? Поруч із ким хотіли б бути? Що для вас мало б значення?

Прем’єра тижня: «Час» М. Найта Ш’ямалана
Фото: B&H Film Distribution Company

«Працюючи над ідеєю, я намагався створити відчуття справжнього жаху… Коли протягом довгого часу ви намагаєтеся зрозуміти, що відбувається навколо, але так і не знаходите правильної відповіді. І лише поступово, крок за кроком склавши весь пазл разом, ви приходите до розв’язки», – коментує режисер. 

Вам сподобається, якщо: Ви не йдете у кіно з очікуванням побачити атракціон, де з невідомих причин старішають люди і втрачають розум. Натомість вмієте читати між рядків і бачити у форматі жанру жахів приховані сенси-метафори, які розповідають про «марноту марнот», про те, на що ми витрачаємо своє життя, як надмірно концентруємося на зовнішній красі, кар'єрі та на тому, що подумають інші, замість того, аби прислухатися до власного серця, пробачати і цінувати час. 

Прем’єра тижня: «Час» М. Найта Ш’ямалана
Фото: B&H Film Distribution Company

Вам не сподобається, якщо: ви не налаштовані на серйозне кіно, яке увігне вас у глядацьке крісло і змусить задуматися про швидкоплинність буття і цінність тих, ким ви себе оточуєте. 

Головна причина подивитися: поїхати у віртуальну відпустку на мальовничий острів, де відбуваються дивні речі, а також співпереживати головним героям  – адже ефект присутності працює на всі 100%  – і (увага – далі спойлер) навіть провести паралелі із тим, в якому досвіді зараз погрузло людство. Та обміркувати, «хто добрий, а хто поганий»,  і чи виправдані жертви десятків людей заради прогресу медицини та порятунку мільйонів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті