Кінопрем’єри тижня: містичний трилер «Еґреґор» та нова екранізація роману Дюма «Три мушкетери: Д’Артаньян»
Погана пародія на «Код да Вінчі» та нове бачення культового роману

20 квітня 2023 року в український прокат вийшли дві нові картини: фільм-копродукція України, США та Польщі під назвою «Еґреґор» та нова екранізація пригод трьох мушкетерів з роману Александра Дюма – «Три мушкетери: Д’Артаньян».
Mind розповідає, як кіно може змінити жанр, а де сам жанр може змінити кіно.
«Еґреґор»

Сюжет. Нью-йоркський детектив отримує зашифроване послання та авіаквиток до Львова від професора, з яким не спілкувався довгий час. Згодом з’ясовується, що професор нібито скоїв самогубство, а на його доньку полюють невідомі…Чи зможе детектив розплутати цей клубок суцільних таємниць і зустрітися віч-на-віч із найбільшою таємницею власного життя?
В українському прокаті: з 20 квітня 2023 року.
Бекграунд. Режисером стрічки виступив Станіслав Капралов. Знімання тривали декілька років в Україні, Польщі та США ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Роботу над ігровим фільмом було завершено незадовго до початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну.
У картині задіяно міжнародний акторський склад: американський актор Омрі Роуз, польські актори Данієль Ольбрихський, Анджей Зелінський та українська супермодель Валерія Караман. Головну роль зіграла Олена Лавренюк, відома за серіалом «Кава з кардамоном».
Фільм створено в копродукції компаніями Solar Media Entertainment (Україна), Bow And Axe (Польща), FishCorb Films (США) за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Польського інституту кіно.
У 2021 році «Еґреґор» став фільмом-закриттям фестивалю «Молодість».
На київській прем’єрі знімальна група згадала про учасників команди – актора Павла Лі та піротехніка Олександра Суворова, які загинули після початку воєнних дій в Україні.
Вам сподобається, якщо: ви неприскіпливо ставитеся до кіно, яке споживаєте. Якщо ви перебуваєте в пошуках української комедії із нальотом серйозності, тоді ви обов’язково маєте переглянути цей фільм.
Вам не сподобається, якщо: вам відомо, що у слові «еґреґор» наголос падає на другу голосну, а не на першу, як нам транслюють персонажі фільму. Стрічка видається таким собі малобюджетним косплеєм на Голлівуд, однак програє останньому не тільки в бюджеті, а й у відсутності талановитої реалізації, об’єктивної мотивації персонажів та ефекту непередбаченості.
Головна причина подивитися: дізнатися, як не треба знімати кіно. В «Еґреґорі» погано все: починаючи від кепського задуму, що відсилає до «Коду да Вінчі», і завершуючи сценарними дірками та картонними персонажами, від яких хочеться сміятися протягом всього фільму. Не працюють і акценти, зроблені продюсерами на залученні іноземних акторів. Єдині з них, хто більш-менш старався грати – Данієль Ольбрихський та Омрі Роуз.
Вам може здатися, що ви радше переглядаєте комедію, а не трилер, бо те, що відбувається на екрані, інакше не назвеш. На окремий коментар заслуговує жахлива пластика, гра та й загалом персонаж Валерії Караман. Печально спостерігати за тим, як понад 20 млн гривень державного фінансування було злито в нікуди. Однак в Україні нарешті з’явився аналог легендарної «Кімнати» Томмі Вайсо, і ім’я йому «Еґреґор», тож, можливо, з часом він знайде своє визнання.
Оцінка Mind: 3/10
«Три мушкетери: Д’Артаньян»

Сюжет. Від Лувра до Букінгемського палацу, від паризьких нетрів до облоги Ла-Рошелі… У країні, яку роздирають релігійні війни та якій загрожує вторгнення британського війська, купка чоловіків і жінок схрестять мечі, пов’язавши власну долю з долею Франції.
В українському прокаті: з 20 квітня 2023 року.
Бекграунд. Про початок роботи над фільмом стало відомо в лютому 2021 року, а виробництво здійснювала французька компанія Pathe. Бюджет становив 60 млн євро, режисером став Мартін Бурбулон, а сценарій написали Матьє Делапорт та Олександр де Ла Пательєр. Продюсером картини виступив Дімітрі Рассам.
Цікаво, що батько Венсана Касселя (останній виконує роль Атоса у фільмі «Три мушкетери: Д’Артаньян») – Жан-П'єр Кассель, зіграв короля Людовика XIII у «Трьох мушкетерах» (1973) Річарда Лестера. Малий Венсан супроводжував батька на знімальному майданчику і був дуже зворушений цією історією.
Нова кіноадаптація здивує глядачів грою Євою Грін у ролі Міледі та бісексуальним Портосом, роль якого виконав Піо Мармаї, погладшавши для участі у стрічці на 10 кілограмів.
Фільм має стати першою частиною дилогії про мушкетерів. Друга частина має вийти в прокат у грудні 2023 року під назвою «Три мушкетери: Міледі».
Вам сподобається, якщо: ви любите оригінальний твір Дюма й розумієте, що мушкетери не виглядали, як у радянському мюзиклі. Чудові бойові сцени, що відбуваються в історичних локаціях, а також мальовничі краєвиди цілком занурюють в атмосферу Франції XVII століття. Акторська гра змушує співчувати головним героям, а подекуди сумніватися в їхньому героїзмі.
Вам не сподобається, якщо: для вас «Три мушкетери» – це не історичний роман, а дитяча казка, вписана в історичний контекст. Цей фільм серйозніший, ніж його голлівудські та інші попередники, однак і він у деяких моментах може трохи розчарувати фанатів роману Дюма.
Головна причина подивитися: побачити, як мушкетери можуть виглядати не лише в синіх мантіях із хрестами на них. У цій кіноадаптації герої не виглядають безгрішними та ідеальними, однак для них важлива власна честь і честь країни, на варті якої вони стоять. Безумовно, у це все вдається повірити не тільки завдяки акторській роботі, декораціям та костюмам – режисерська робота Мартіна Бурбулона має свіжий погляд, якого так давно потребувала історія, колись написана Александром Дюма.
Оцінка Mind: 7/10
Переглянути фільм «Три мушкетери: Д’Артаньян» та інші кіноновинки можна в кінотеатрі «Оскар».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].